Smiltenē zemāku apkures tarifu izdodas noturēt “8CBR” dēļ

No 1. jūlija Smiltenē par apkuri un silto ūdeni būs jāmaksā vairāk. Siltumražotāja akciju sabiedrība "8CBR" aprēķinājusi, - resursu cenu kāpuma dēļ siltumenerģijas tarifs jaunajā sezonā sadārdzināsies par 24,42 procentiem.

 

Jauno plānoto tarifu, kas ir 28,53 lati par megavatstundu (bez piecu procentu lielā pievienotās vērtības nodokļa iedzīvotājiem), vēl jāapstiprina Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. Šajā sezonā apkures tarifs Smiltenē ir 23,93 lati.

 

Maija sākumā Smiltenes pilsētas domē notiks siltumenerģijas tarifa sabiedriskās apspriešanas sanāksme. Uz to varēs ierasties ikviens interesents un izteikt savus priekšlikumus.

 

"Noteikti iesim. Vai nu tas ko dos, vai ne, bet vismaz būsim parunājušies," saka smilteniete Velta Tauriņa. Viņa uz sanāksmi saorganizēšot arī citus pensionārus.

 

"Ja algas un pensijas būtu pieskaņotas, tad tiktu cauri vieglāk. Grūti, kad vienmēr jādomā, kā tu vari izvilkt dzīvi," jau tagadējo maksu par apkuri par dārgu atzīst V. Tauriņa.

 

Taču smiltenieši salīdzinājumā ar daudzām citām Latvijas pilsētām par centralizēti saražoto siltumu tik un tā maksā mazāk. Piemēram, kaimiņu pilsētā Valkā jau šajā sezonā apkures tarifs ir 28,90 lati par megavatstundu, nerēķinot nodokli. Valkas pilsētas domes siltumapgādes nodaļā "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka jaunajā sezonā maksa par apkuri Valkā noteikti palielināsies. Par konkrētām tarifa izmaksām vasarā lemšot pilsētas dome.

 

Smiltenē siltumražotāja a/s "8CBR" tarifu palielina resursu cenu kāpuma dēļ. Uzņēmuma elektroinženieris Jānis Sīklēns informē, ka šķelda palikusi dārgāka par 40 procentiem, malka - par 36,36 procentiem, elektroenerģija - par 38,1 procentu.

 

"8CBR" siltumu ražo, kurinot šķeldu. "Citur Latvijā, kurinot ar šķeldu, siltumenerģijas tarifs ir robežās no 32 līdz 34 latiem par megavatstundu. Ar gāzi kurinot, tie jau ir 42 lati," Latvijas Siltumapgādes asociācijas datus nosauc J. Sīklēns.

 

Viņš skaidro, ka Smiltenē salīdzinoši zemākus apkures tarifus no šķeldas ražotajam siltumam iespējams noturēt, pateicoties a/s "8CBR" atbalstam. Katlumājas un siltumtīklu iecirknis, kurā ražo siltumu visai pilsētai, ir "8CBR" struktūrvienība. "Mums nav kredītu, jo "8CBR" palīdz vasarā iegādāties kurināmo, bet naudu uzņēmumam atdodam ziemā. Citām katlumājām, kuras apsaimnieko pašvaldības vai SIA, jāņem kredīts," saka J. Sīklēns.

 

Papildu apgrūtinājums ir arī siltuma patērētāju parādi. Uzņēmumam "8CBR" šobrīd smiltenieši - gan fiziskas, gan juridiskas personas - parādā palikuši pavisam 42 747,67 latus.

 

Šo apkures sezonu siltumražotāji plāno noslēgt maija sākumā. Tas gan būs atkarīgs no vidējās temperatūras un arī pašu siltuma patērētāju vēlmēm.

 

Vasarā būs periods, kad smiltenieši nesaņems centralizēti ražoto silto ūdeni. J. Sīklēns skaidro, ka firma "Rubate" pieslēgs centralizētajai siltumapgādes sistēmai jaunos, šoziem izbūvētos siltumtrases posmus. Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis informē, ka darbus būvniekiem pašvaldība uzdos pabeigt pāris nedēļu laikā. Tāpat pašvaldība skatīsies, lai siltā ūdens padeves pārtraukums nesakristu ar skolu izlaidumiem vai citiem svētkiem.

Smiltene