Smiltenes 90 gadiem par godu bērni gatavos nozīmītes 1

Bērnu centra "Ligzdiņa" audzēkņiem Smiltenē pirmajiem būs nozīmītes ar savas pilsētas 90 gadu simboliku. Jūlijā Smiltenes novada svētkos tādas sev varēs pagatavot arī citi bērni un pusaudži.

Tas būs iespējams, jo "Ligzdiņas" projekts ieguvis finansējumu gandrīz 400 latu apmērā. Viņu iecere par nozīmīšu darināšanu atbalstīta Hipotēku bankas Klientu kluba "Mēs paši" projektu konkursā.

Būs dāvana pilsētai svētkos"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Hipotēku banka projektu īstenošanai bijušā Valkas rajona teritorijā atvēlēja 3500 latu, katram atbalstītajam projektam piešķirot ne vairāk kā 400 latu. Finansējums paredzēts, lai cilvēki savā dzīvesvietā paveiktu ko lietderīgu un paliekošu.

Nauda būs arī Smiltenes bērnu brīvā laika pavadīšanas centram "Ligzdiņa", lai varētu iegādāties nozīmīšu izgatavošanas iekārtu un sagataves. Projektu konkursa vērtēšanas ekspertiem bija ticība, ka "Ligzdiņā" bērni nozīmītes varēs izgatavot bez maksas.

"Ligzdiņas" valdes priekšsēdētāja Natālija Gailīte turklāt šo ieguvēju loku paplašinās. Ikviens bērns, kurš 17. jūlijā apmeklēs Smiltenes novada svētkus, varēs sev bez maksas darināt nozīmīti. Novada svētki no 16. līdz 18. jūlijam notiks pilsētas 90 gadu jubilejas zīmē. Tāpēc arī nozīmītei jābūt simboliskai.

Pirmie roku šajā nodarbē jau izmēģināja bērnu centra "Ligzdiņa" apmeklētāji. Bērni šo ceturtdien zīmēja skices, katrs iztēlojoties, kāda varētu izskatīties viņa nozīmīte. Viņi arī nolēma zīmēt to vietu Smiltenē, kura ir skaistākā vai patīk vislabāk.

Bērni tās sauc citu pēc citas: baznīca, skatu tornis, skeitparks, Vecais parks, Jaunais parks, mazais HES, pilsdrupas, muiža. Danielam Mazjānim (12 gadu) ir grūti izvēlēties, ko zīmēt - skatu torni vai baznīcu. Mareks Ričards Marcinkevičs (10 gadu) spriež, ka paliks pie spēkstacijas. "Mēs visi piedalīsimies konkursā Smiltenē un sacentīsimies, kuram ir vissmukākā nozīmīte. Būs vietas un mazas balvas," stāsta Ričards.

Pirms ķerties pie zīmēšanas, bērni kopā ar "Ligzdiņas" vadītāju apsprieda gan Smiltenes skaistākās vietas, gan pilsētas vēsturi.

Konkurss būs visiem bērniemN. Gailīte informē, ka novada svētkos Smiltenē ikviens bērns varēs sev pagatavot nozīmīti un piedalīties konkursā. Uzvarētājus noteiks svētku apmeklētāji, apskatoties jau gatavās nozīmītes izstādē Baznīcas laukumā, kur arī svinēs svētkus. Tur izliks arī "Ligzdiņas" nozīmītes.

"Mūsu ideja bija tāda, ka arī "Ligzdiņas" bērni varētu piedalīties Smiltenes 90 gadu jubilejā un kaut ko dot no sevis pilsētai un vienaudžiem. Tāpēc arī piedalījāmies Hipotēku bankas projektu konkursā," piebilst "Ligzdiņas" valdes priekšsēdētāja.

Bērniem būs jāzīmē uz jau sagatavotiem maziem, apaļiem, no papīra izgrieztiem šabloniem. Attēlot varēs jebko, kas saistās ar Smilteni. Pēc tam ar speciālu iekārtu papīra aplīti "ietērps" stikla apvalkā. Nozīmīti varēs piestiprināt pie apģērba.

"Ligzdiņa" cer iekārtu saņemt jūlija sākumā. N. Gailīte piebilst, ka vēlāk to izmantos, lai pagatavotu nozīmītes dažādiem labdarības pasākumiem, piemēram, ziedojumu vākšanai.

Komentāri 1

Pēē

Kārtējo reizi biznesmene taisa sev reklāmu uz it kā labdarības rēķina. Kauns!

pirms 10 gadiem, 2010.06.21 21:02

Smiltene