Smiltenes autoostā pasažieru plūsmu novirza uz pieturas vietām 4

Smiltenes autoostā, domājot par pasažieru ērtībām, ir izvietoti statīvi ar numurētām pieturas vietām. Pie statīviem piestiprinātas plāksnītes ar maršruta autobusu atiešanas laiku.

Autoostām jebkurā laikā, - arī tad, kad tās slēgtas, ir jānodrošina pasažieriem informācija par autobusu atiešanas laiku, pārmaiņas skaidro uzņēmuma SIA "VTU Valmiera" pārvadājumu daļas vadītājs Ēriks Bujans. "Pavērosim, kāda ir cilvēku atsaucība. Pagaidām pretenzijas neesam saņēmuši," viņš piebilst.

Grūti bija sākumāAgrāk Smiltenes autoostā pasažieriem bija grūti orientēties, kur stāv vajadzīgais autobuss, it īpaši tad, ja teritorijā atradās vairāki transportlīdzekļi vienlaikus.

"Agrāk pašai bija jāseko līdzi, kur piebrauc man vajadzīgais autobuss. Reiz gandrīz nokavēju," saka autoostā sastaptā Smiltenes ģimnāzijas 11. klases skolniece Elīza Zālīte, kura piektdien brauca uz mājām Alūksnē. Jauniete atzīst, ka sākumā viņai bija grūti pierast pie jaunās kārtības, kad jāatrod īstā pieturas vieta. "Taču tā, kā ir tagad, ir labāk," uzskata Elīza.

Pasažierim vai nu pašam jāsameklē, no kuras pieturas vietas atiet viņam vajadzīgais satiksmes autobuss, vai arī jāseko līdzi autoostas dispečeres paziņojumam skaļrunī. Tumšajā diennakts laikā plāksnes izgaismo autoostas prožektors.

"No sākuma nevarēju neko saprast. Izlikās, ka tāda padarīšana ir neērta. Ja autobusi sastājas, kā vajag, tad gan ir vieglāk," spriež pensionāre no Smiltenes Dzidra Kukule, gaidot autobusu uz Gulbeni. Pensionāre piebilst, ka ar satiksmes autobusu brauc reti, tāpēc jaunievedums viņu īpaši neskar.

Valmierā atgriežas vecajā vietāSmiltenes autoostā ir ierīkotas trīs pasažieru iekāpšanas vietas un viena izkāpšanas vieta. Tajā braucējus izlaiž to reisu autobusi, kuriem Smiltene ir galapunkts.

Mērķis ir uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti Smiltenes autoostā, uzsver autoostas vecākā biļešu kases kasiere - dispečere Laila Špate. "Tagad mums ir vieglāk sniegt informāciju pasažieriem, it īpaši tad, ja vienlaicīgi vai ar dažu minūšu intervālu atiet vairāki autobusi. Tāds laiks ir ap pulksten 16.00. Autoostas teritorija ir par mazu tik daudziem autobusiem," piebilst L. Špate.

Šā iemesla dēļ lielu jēgu no jaunajām pieturas vietām nesaredz smilteniete Kate Dreimane. Jauniete teic, ka tad, kad autobusi nostājas tuvu cits citam un pie tiem drūzmējas pasažieri, plāksnes tiek aizsegtas un vajadzīgo informāciju atrast ir grūti. "Pārāk piebāzts," komentē jauniete.

Izmantojot iespēju, E. Bujans arī informē, ka Valmierā uz veco vietu Stacijas ielā no pilsētas centra ir pārcelta autoosta. Ir pabeigta Valmieras autoostas teritorijas labiekārtošana. Uzklāts jauns segums.

Autoostas teritorijā atrodas sešas iekāpšanas platformas un divas izkāpšanas platformas. Ir mainīts to izvietojums. Tagad visi satiksmes autobusi atiet no autoostas ēkas priekšpuses, un pasažieriem vairs nav jāstaigā pa laukumu.

Komentāri 4

Guna

Ļoti stulbi un neizteiksmīgi tie stabi tagad pilsētas centrā izskatās. Lūdzu, lūdzu noņemiet tos nost!!!

pirms 9 gadiem, 2010.12.13 20:27

Arii nepatiik

Taa pluusma - visi 2 ar pus cilveeki - autobusu atradiis pasi.... Sadi stabi nav vajadzigi.

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 01:45

aija

Smiltenes "milzīgajai autobusu un pasažieru plūsmai" jau nu gan tie smieklīgie stabi nav vajadzīgi

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 10:00

pasaziere

vajag arii bezmaksas tualeti autoosta . man jaacuraa aiz maajas stuura, jo tualetee kassiere mani nelaiz ieksaa. Taa arii man vina pateica, lai eju curaat aiz maajas stuura
man nav naudas tai tualetei.

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 10:37

Smiltene