Smiltenes bibliotēka cer uz Draudzīgo aicinājumu

Tuvojoties Draudzīgā aicinājuma dienai, Smiltenes pilsētas bibliotēka cer uz labvēļu - iedzīvotāju, uzņēmumu un organizāciju - atsaucību.

"Aicinām ziedot grāmatas un pilsētas bibliotēkai un bērnu literatūras nodaļai un citām bibliotēkām Smiltenes novadā. Jau iepriekš pateicamies," uz atsaucību cer pilsētas bibliotēkas direktore Zaiga Krūmiņa.

Bibliotēkas kolektīvs lūdz ziedot grāmatas, kuras nav vecākas par 2003. gada izdevumu.Draudzīgo aicinājumu 1935. gada 28. janvārī iedibināja toreizējais Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis. Viņš aicināja cilvēkus atcerēties un atbalstīt savu bibliotēku un skolu, dāvinot tai grāmatas vai mākslas priekšmetus.

Smiltenes bibliotēkas kolektīvs abonementa nodaļā saviem apmeklētājiem šomēnes sarūpējis vairākas tematiskas izstādes, arī šādi jau iepriekš pateicoties par atsaucību.

Izstādēs var uzzināt par to rakstnieku un dzejnieku dzīvi un daiļradi, kuri dzimuši janvārī: par angļu zoologu un rakstnieku Džeraldu Darelu, rakstnieci, mākslas zinātnieci Gundegu Repši un dzejnieku Frici Bārdu. Drīz bibliotēkā atvērs arī tematisku izstādi, veltītu 1991. gada janvāra barikāžu aizstāvju atceres dienai, ko atzīmēs 20. janvārī.

Smiltene