Smiltenes bibliotēkā ierobežo lasītāju intereses 3

Vairāki iedzīvotāji pauž neizpratni, kāpēc Smiltenes pilsētas bibliotēkas lasītavā vairs nav pieejams laikraksts "Diena". Pārbaudot informāciju, "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka patiešām šogad nacionālais laikraksts nav abonēts.

"Jā, tā ir taisnība. Mums ir ierobežots finansējums, tāpēc varējām atļauties pasūtīt vai nu "Dienu" vai "Neatkarīgo Rīta Avīzi". Automātiski palika "Latvijas Avīze", jo pēc tās bija vislielākā piekrišana. Pagājušā gada nogalē lasītavā veicām apmeklētāju aptauju, kuru no abiem lielajiem laikrakstiem viņi vairāk lasa. Lasītāji priekšroku deva "Neatkarīgajai". Domāju, ka līdzīga situācija būs arī nākamajā gadā, jo finanšu līdzekļi nav palielinājušies, stāsta Smiltenes bibliotēkas vadītāja Zaiga Krūmiņa.

Ar to nav apmierināta "Ziemeļlatvijas" uzrunātā bezdarbniece. "Pagājušajā gadā mazāk apmeklēju bibliotēku, jo strādāju. Tagad eju biežāk, ļoti žēl, ka nevaru vairs izlasīt "Dienu". Vairs lasītavā nevar iegūt tik visaptverošu informāciju," saka sieviete. Viņa piebilst, ka par aptauju nav nemaz zinājusi.

Z. Krūmiņa norāda, ka bibliotēkā ir pieejami septiņi datori. "Ziņas var izlasīt portālā diena.lv, tur pieejami arī arhīva materiāli. Šobrīd līdzekļu ir tik, cik ir. Cerams, ka nākotnē situācija uzlabosies," saka vadītāja.

Uzzinājām, ka Valkas bibliotēkā situācija ir iepriecinošāka. Galvenā bibliotekāre Gunita Gendrjuka stāsta, ka šogad bibliotēkā pavisam pieejami 37 preses izdevumi, tostarp arī "Diena" un "Dienas Bizness".

""Dienas Biznesu" mums abonēja Latvijas Universitāte, jo esam pārņēmuši tās filiāli. Iedzīvotāji izrāda lielu interesi par nacionālajiem laikrakstiem, taču vispieprasītākā ir "Ziemeļlatvija"," atklāj G. Gendrjuka. Par laikrakstu nepieciešamību liecina daudzie apmeklētāji dienas pirmajā pusē bibliotēkas lasītavā.

Komentāri 3

smilteniete

Kādēļ Smiltenes bilbliotēkā tik "interesants" darba laiks? No Plkst.11.00?!
Ko darbinieki dara līdz tam?
Ne pirms darba, ne pēc uz bibliotēku paspēt.
Un vasarā vispār tas vēl tiek saīsināts!

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 10:24

Jaunietis

Tas tāpēc, ka Smiltenes bibliotēkas ir okupējusi Krūmiņu banda. Izskatās, ka tas ir viņu personīgais bizness un monopols, kur no malas tā iekšā nemaz tikt nevar.

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 20:34

alūksniete

Darba laiks gan netiek saiisinaats tikai iztikšana....

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 12:33

Smiltene