Smiltenes bibliotēkā īpaši gaidīs jauniešus

Rīt ikviens interesents, it īpaši skolēni, aicināti uz Smiltenes pilsētas bibliotēku, kur demonstrēs videofilmu "Nekas nav aizmirsts" par Latvijas vēsturi. Sākums - pulksten 18.00.

 

Filmas veidotāji biedrība "Latvijas Etnokultūras Centrs" filmu salīdzina ar izmisuma soli "situācijā, kad tiek iznīcināta mūsu tradicionālā kultūra, bet lielākajai daļai sabiedrības notiekošais ir vienaldzīgs".

 

Filmas sākumā tiek dots īss ieskats Latvijas vēsturē. "Tālāk tiek stāstīts par mūsdienu situāciju, kuru filmas autori raksturo kā lauku izpostīšanu un rietumu antikultūras invāziju. Pēc tam tiek parādīta alternatīva daļai šo problēmu, kā arī dots neliels ieskats biedrības darbībā," par autoru pieteikumu videofilmai stāsta Smiltenes pilsētas bibliotēkas direktore Zaiga Krūmiņa.

 

Pilsētas bibliotēka jau sazinājusies ar skolu vēstures skolotājiem, aicinot viņus uz filmas apmeklējumu rosināt savus audzēkņus. Filma ilgst stundu un septiņas minūtes.

 

Pasākumā solījis ierasties arī biedrības "Latvijas Etnokultūras Centra" pārstāvis smilteniešu un brantēniešu novadnieks Jānis Puntulis. Viņš informēs par iespēju piedalīties ekspedīcijā pa Brantu pagastu un Smiltenes apkārtni, kurā vāks vēsturiskus novadpētniecības materiālus par Smiltenes novadu un tās iedzīvotājiem. Ekspedīcija plānota 19. un 20. jūlijā.

 

Z. Krūmiņa aicina jauniešus būt atsaucīgiem un nākt uz pasākumu, it īpaši tos vidusskolēnus, kuri vēlas studēt vēsturi. Biedrība "Latvijas Etnokultūras Centrs" nodarbojas ar Latvijas un Baltijas tradicionālās kultūras izpēti un saglabāšanu. Tajā darbojas arī jauni cilvēki.

Smiltene