Smiltenes bibliotēkai telpas nolūkotas jaunceļamā peldbaseina ēkā 13

Sabiedriskajai apspriešanai jau nākamajā nedēļā plānots nodot Smiltenes jaunā tirdzniecības, sporta un atpūtas kompleksa (tai skaitā peldbaseina) skiču projektu. Tad ikviens interesents varēs izteikt savus priekšlikumus par šo objektu, arī par pilsētas bibliotēkas izvietošanu minētajā jaunceltnē.

 

Pilsētas bibliotēkas un tās bērnu literatūras nodaļas pārcelšanai uz jaunbūvējamo kompleksu Kalēju ielā pie Jāņkalna Smiltenes pilsētas dome jau devusi "zaļo gaismu".

 

Pašvaldības lēmējvara konceptuāli piekritusi objekta saimnieka firmas "Waterland" piedāvājumam nomāt telpas plānotajā tirdzniecības, sporta un atpūtas centra ēkā pilsētas bibliotēkas vajadzībām, ja nomas maksa par vienu kvadrātmetru mēnesī sākotnēji tiek noteikta četri lati un 70 santīmu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

 

 

Ja Smiltenes pilsētas domi nomas līguma nosacījumi apmierinās, tad līgumu slēgs uz 10 gadiem. Jauno centru plānots ekspluatācijā nodot nākamā gada 1. septembrī.

 

"Jaunās telpas mūs neapmierina. Pārejot uz turieni, bibliotēka zaudēs daļu klientu," uzskata Smiltenes pilsētas bibliotēkas direktore Zaiga Krūmiņa. Tas, ka bibliotēku jau izlemts pārcelt, viņai bija jaunums, kuru uzzināja no "Ziemeļlatvijas".

 

Bibliotēkas direktore nosauc vairākus argumentus, kāpēc iebilst pret iestādes pārcelšanu. Izlemjot tik būtisku jautājumu, deputāti tos neesot uzklausījuši. Jaunajā kompleksā bibliotēkas telpām paredzēta 586,2 kvadrātmetrus liela platība.

 

 

"Mūsdienīgām, mūsu lasītāju skaitam un grāmatu fondam atbilstošām telpām vajag vismaz 1100 kvadrātmetrus. Ir arī jāveic ekspertīze, kāds būs gaisa mitrums šajā ēkā, kas grāmatām ir ļoti būtiski, un tas, vai būve izturēs grāmatu svaru, jo telpas plānotas otrajā stāvā," skaidro Z. Krūmiņa.

 

"Es saprastu, ja tā būtu pašvaldības ēka. Taču mēs pāriesim no vienām īrētajām telpām uz citām. Pilsētas budžetam tie būs ļoti lieli papildu izdevumi," piebilst bibliotēkas direktore."Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka šobrīd pašvaldība par bibliotēkas telpu īri ēkā Baznīcas laukumā maksā vienu latu un 77 santīmus, ieskaitot PVN. Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis nosauc argumentus, kāpēc bibliotēka jāpārceļ uz daudzfunkcionālo kompleksu Kalēju ielā. "Deputāti viennozīmīgi bija par šo projektu, jo tas atrisina daudzas lietas," uzsver pašvaldības vadītājs.

 

Tad bibliotēka un šobrīd kultūras un sporta centra telpās izvietotā tās bērnu literatūras nodaļa atrastos zem viena jumta. "Telpu noma nebūs daudz lielāka, nekā pašreizējā, kuru maksājam, īrējot nekvalitatīvas telpas un daudz arī remontējot privātīpašumā. Jaunajā kompleksā bibliotēkai būs jaunas, salīdzinoši modernas telpas," skaidro pašvaldības vadītājs.

 

A. Mežulis ir pārliecināts, ka bibliotēkas piesaiste jaunajam centram būs labs variants ģimenes atpūtai. Kamēr bērni peldēsies baseinā, vecāki vai vecvecāki varēs lasīt žurnālus vai avīzes bibliotēkā. Savukārt pusaudži tur varēs izmantot datorus publiskajā interneta pieejas punktā.

 

"No jaunā centra Smiltene un plašāka apkārtne viennozīmīgi būs ieguvēja. Tur vienuviet būs tirdzniecības centrs, kafejnīca, bibliotēka, peldbaseins, pirtis, trenažieru un aerobikas zāles. Nebūs jābrauc uz vairākām vietām," saka A. Mežulis.

 

Savu viedokli par jauno centru ikviens varēs izteikt, sākot no nākamās nedēļas. Skiču projektu var izpētīt Smiltenes pilsētas domes zālē Pils ielā 2 un uzrakstīt savus priekšlikumus. Vērā ņemami iesniegumi tiks iekļauti, izstrādājot tehnisko projektu, sola domes priekšsēdētājs.

Komentāri 13

Grāmatu tārps

Izskatās, ka bibliotēkas vadītāja grib sev izsist atsevišķu māju.Nē, nu viss jau ir saprotams, katram gribas paspīdēt ar gandrīz vai personīgo ēku darbam, bet šoreiz nekā.Te oz pēc ta, ka vadītājai nemaz nerūp lasītaju ērtības.Viņa labak sēdēs vēl kādus gadus vecā graustā, bet nejau tur kur viņai nav teikšanas par visu ēku.Ko tad plānoja, vai pēc darba taisīt darba telpās baļļukus?Nekā, šoreiz nesanāks. atradusi arī argumentu sev, sak atkal pilsētai būs jāīrē telpas. Ne jau Jūs personīgi par tām telpām maksājat.Un kritiku neiztur arī, ka neviens jau tur neies lasīt gramatas.Ies! Un kā vēl!Ieteiktu Jums bibliotekas vaditāja vairāk domāt par lasītāju interesēm, nevis savām. Pietiek, ka valsts limenī ir tādi cilvēki, kam rūp tikai savs kažoks. Nepapildiniet jūs viņu rindas!

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 11:25

nirējs

nu būs forši - plavkās uz bibleni. varbūt būs arī nūdistu stūrītis

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 12:08

grāmata

Es personīgi ietu gan tad uz jauno bibliotēku. Man nez kāpēc šķiet, ka patreizējās telpas ar zemu mitruma procentu gan nevar lepoties, cik ieeju, gandrīz vienmēr ir tā mitrā gaisa sajūta, plus āra tualetes smaka. Šaubos, vai grāmatplaukti būs izvietoti gluži gar basena malām, bez norobežotas telpas no mitruma, vai iekšā saunā. Nav arī dzirdēts, ka caur mūdienu celtniecības materiāliem tik vienkārši varētu izspraukties cauri mitrums. Nesaprotu bibl. vad. iebildums. Tieši tagad ir tā, ja pavairāk cilvēku, tad izvairos tur ieiet, jo gaiss nelabs. Labi būtu tas, ka vecāki un bērni atrastos vienā ēka, pat , janeiet uz to saunu vai baseni. Kaut vai palasīt, tāpat vien. Tīrās, nesmakojošās telpās, pat, ja tās nebūs lielākas, kā līdz šim, laikam tomēr būtu patīkamāk uzturēties. Izbrīna viedoklis par klietnu zaudēšanu. No manas ģimenes puses, tikai klientu papildinājums varētu būt jaunajās telpās.

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 12:26

Jāņkalns

Rimčiks arī būs beidzot, nevis TOP veikals

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 13:20

nūdelists

Būs pēc pelžas iespēja paņurkot internetā un ar jaunāko žurčiku pasēdēt hauzītē ;)
A veikals jau zināms? gribētu foršāku un lētāku par t0po.

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 15:35

saņa

biblene+peldbaseins? to tik smiltenee var izdomaat :D :D :D

pirms 13 gadiem, 2008.05.22 10:08

Kriks

Galīgi garām,kur peldbaseins tur biblene.Kas kaut ko tādu izdomāja?

pirms 13 gadiem, 2008.05.22 12:57

Jautajums

Biblioteku plano izbuvet 2. stava. Ka tur noklus veci cilveki, jaunas maminjas ar berniem ratos un cilveki ar kustibu traucejumiem?

pirms 13 gadiem, 2008.05.24 09:11

XXX

Iespējams, ka speciālisti var apgalvot, ka ēkā būs tāds gaisa mitrums, kāds ir vajadzīgs, lai varētu glabāt grāmatas. Es gan uzdošinos to apšaubīt, jo cik ir būts telpās, kur jau ilgāku laiku atrodas peldbaseini, tur vienmēr ir problēmas ar mirumu. Vidzemē viens no vecākiem baseiniem atrodas Cēsu Cīrulīšos - tur visas telpas cieš no mitruma, visur ir jūtams pelējuma smārds ur redzamas no mitruma nolupuši krāsojumi.

pirms 13 gadiem, 2008.05.24 19:31

kāda problēma?

Līdz tam laikam, kamēr sapelēs, būs jau uzņēmējs atspēries un varēs atkal grāmatas pārvietot uz citu ēku. Varbūt pat atpakaļ :D:D:D

pirms 13 gadiem, 2008.05.25 18:55

trakais

Visas tās iebildes par mitrumu ir tikai atrunāšanās. Te tiešām tiek kačātas ambīcijas, kā jau to minēja pirmais komentētājs.Nu un runiņas par māmiņu nenokļūšanu otrā stāvā jau arī ir tikai runiņas, tāpat kā invalīdiem. Baigi jau šobrīd šie tur viegli nokļūst.

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 07:59

TARAKĀNS

Un nez kāpēc te kādam liekas ka potenciāli jaunceļamajā ēkā ieliks tieši kādu no lieliskās ģimenes, kura vada to anštalti šobrīd? Gan jau dome atradīs kādu savējāko cilvēku šai jaunajai, siltajai vietiņai, kā savulaik KSC un tagad bērnudārzam, un ja tā būs atsevišķa ēka tad vēl jo vairāk.Ka tikai beigās cīnītājiem pret mitrumu nebūtu jākož pirkstos.

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 08:03

Ivars

Grib "pārsist" Gaismas pili? Tur gan Daugavā blakus varēs nopeldēties pie dzelzceļa tilta. Varbūt, ka varētu arī izmantot 4 reiz samazinātu Gaismas pils arhitektūru, atrā uzceltu, nekā rīgā. Bet, sēdot saunā, palasīt kādu grāmatu nebūtu par sliktu - ja karsta lāva, var palikt zem dubša.

pirms 13 gadiem, 2008.05.27 22:52

Smiltene