Smiltenes brauktuvēs gaidāmi vērienīgi, ilgi būvdarbi 11

Iespējams, jau nākamajā nedēļā Smiltenē sāksies izmaksu un darbu apjoma ziņā vērienīgākie projekti pēdējos gados: Atmodas un Raiņa ielas un to pieslēgumu ielu kompleksā rekonstrukcija.

 

Otrdien ar Smiltenes novada domes un uzraudzības institūciju pārstāvjiem tiksies konkursā uzvarējusī darbu veicēja - Smiltenes firma SIA "8CBR".

 

"Ja mūsu iesniegtos dokumentus apstiprinās, tad jau trešdien sāksim strādāt," prognozē "8CBR" projektu vadītājs Mintauts Lukaševics.

 

Darbus ceļinieki uzsāks vienlaicīgi abās ielās: Atmodas ielā virzienā no pilsētas centra; Raiņa ielā - aptuveni vidus posmā, kur strādās divas brigādes un katra virzīsies uz savu pusi.Atmodas ielā, kas ir pilsētas tranzītiela, satiksmi regulēs ar luksoforiem.

 

Piesaista Eiropas nauduAbi projekti ir ļoti darbietilpīgi. Atmodas ielas un tās pieslēguma ielu komplekso rekonstrukciju plānots pabeigt 2010. gada 31. decembrim; Raiņa ielas un tās pieslēguma ielu komplekso rekonstrukciju - līdz 2010. gada 30. septembrim.

 

"Zaļā gaisma" ielu rekonstrukcijai Smiltenē ir dota, jo beidzot noslēgta vienošanās starp Smiltenes novada domi un Valsts reģionālās attīstības aģentūru par abu minēto Eiropas Savienības fonda projektu īstenošanu.

 

Šonedēļ jau saņemta būvatļauja. Ir arī noslēgti līgumi starp pašvaldību, objektu ģenerāluzņēmēju SIA "8CBR" un būvuzraugu SIA "Jurevičs un partneri". Projektu izstrādāja SIA "Ceļu komforts".

 

"Ļoti priecājamies, ka beidzot darbi sāksies un pilsēta iegūs ko jaunu," saka Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Viņš uzsver, ka šie ir reāli ekonomikas sildīšanas projekti, jo dos darbu uzņēmējiem, nodokļu maksātājiem valsts un pašvaldības budžetā.

 

Kopumā gandrīz trīs miljonus latu vērto projektu īstenošana kļuva iespējama, novada domei piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu prioritātē "Policentriska attīstība".

 

Sakārtos arī mazās ielasAtmodas ielas kompleksajā projektā paredzēts rekonstruēt Atmodas ielu (tajā skaitā Atmodas ielas nobrauktuvi uz Baznīcas laukumu), Blaumaņa ielu (no poliklīnikas stāvlaukuma līdz Galdnieku ielai), Dakteru ielu (no Atmodas ielas līdz Galdnieku ielai) un daļēji Bērzu ielu.

 

Raiņa ielas kompleksajā projektā paredzēts rekonstruēt Raiņa ielu (no Gaujas ielas līdz Rīgas ielai), Kaļķu ielu, Mētras ielu (no Raiņa ielas līdz Mūrnieku ielai), Galdnieku ielu (no Raiņa ielas līdz Lejas ielai), Pilskalna ielu (no Raiņa ielas līdz Parka ielai), Parka ielu (no Raiņa ielas līdz Pilskalna ielai) un Audēju ielu (no Raiņa ielas līdz nobrauktuvei uz skatu torni).

 

Būvdarbu ietvaros rekonstruēs brauktuves, izbūvēs gājēju ietves un virsūdeņu novadīšanas sistēmas, rekonstruēs inženiertīklus, labiekārtos teritoriju un veiks citus darbus.

 

Cer strādāt arī ziemāM. Lukaševics informē, ka šoruden un arī ziemā, ja atļaus laika apstākļi, Atmodas un Raiņa ielā demontēs veco asfalta segumu un izbūvēs jaunās segas pamatnes konstrukciju. Pirms tam apakšuzņēmēji izbūvēs komunikācijas - ūdensvadu un kanalizācijas tīklus. Atmodas ielā apakšzemes infrastruktūra jau ir sakārtota, tāpēc Atmodas ielas projektā komunikācijas būvēs tikai piegulošajās ielās. Zemes darbi šogad varētu notikt arī kādā no mazajām ielām.

 

"Tā nebūs, ka rudenī ielas uzraks un ziemā atstās. Komunikāciju izbūve ir sarežģīta un laikietilpīga. Autovadītājiem, protams, jārēķinās ar neērtībām, taču darbi notiks cilvēku labā," uzsver M. Lukaševics.

Komentāri 11

Smiltenietis

Galdnieku ielu (no Raiņa ielas līdz Lejas ielai). Tur tachu viss kārtībā. Vajag to ielas posmu no dakteru ielas līdz lejas ielai saremontērt

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 08:31

avs

Kāds prieks! Tik ilgus gadus remontē Raiņa ielu. Arī šogad to sāka darī jau vairākas reizes. Cerību praktiski nav, tie ir tikai tukši solījumi!
Un vai ziema būtu tas labākais gadalaiks šādiem darbiem? Kārtējās Rudzīša idejas.

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 14:27

sašutusī

skat kā slepeni saīsinājuši. bija solīts, ka galdnieku iela no raiņa ielas līdz dakteru ielai, lai visas tās mājas var pieslēgties kanalizācijas sistēmai un atjaunot ūdensvadu, kurš ir pats vecākais smiltenē

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 18:52

Prieciigaa

Cik labi, ka buvees vieteejie, buus darbs pasiem, nauda pasiem. Ceru, ka buuvees kartiigi, jo buus kauns to nedariit.
Lai veicas!

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 19:21

xxx

Ziema klat jasak ielas remontet . Ka nesanak tapat ka ar peldbaseinu . Rāva pa lietu un sniegu un finālā buvbedre tikai pa dargo .

pirms 11 gadiem, 2009.10.04 10:36

Optimus

Vēl nebija tā īsti pienākusi ziema, kad Muļķu zemē sākās lielie darbi ;)))

pirms 11 gadiem, 2009.10.04 16:09

..

nu tad beidzot Mežulis arī savējiem atļāva strādāt ...

pirms 11 gadiem, 2009.10.04 17:48

iedzivotaja

Jūs cilvēki laikam nekad nebūsiet apmierināt- dara-slikti, nedara- atkal slikti!!!!! Riebjas lasīt šo zākāšanos un mūžīgo burkšķēšanu!!!!
Apskataties apkārt- pie mums vismaz kaut kas notiek un attīstās!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 22:45

es ar tāds pats

Vot šitādi ir īsti latvieši!(Bez tabu meklē-lai brauc uz Smilteni)

pirms 11 gadiem, 2009.10.06 09:36

viss

ir pareizi, ragavas jātaisa vasarā, bet rati ziemā.

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 21:56

Smiltene