Smiltenes ceļinieku uzņēmuma akcijas nopirkuši bijušie konkurenti uzņēmums “A.C.B.” 12

Smiltenes akciju sabiedrībai "8CBR" mainījušies īpašnieki. 90 procentus "8CBR" akciju iegādājies viens no Latvijā lielākajiem ceļu būves uzņēmumiem - akciju sabiedrība "A.C.B." (Rīga).

 

Darījuma summu jaunais īpašnieks neatklāj, taču nenoliedzami "8CBR" ir vērtīgs uzņēmums, ņemot vērā tā apgrozījumu un peļņu.

 

Jaunie īpašnieki informē, ka šobrīd neplāno neko mainīt "8CBR" darbībā, un sola to saglabāt kā atsevišķu uzņēmumu, nepārveidojot par "A.C.B." struktūrvienību. Tas nozīmē, ka konkursos vai objektu izsolēs "8CBR" startēs arī kā atsevišķs uzņēmums. Tādu a/s "A.C.B." vadības informāciju "Ziemeļlatvijai" sniedz uzņēmuma sabiedrisko attiecību konsultants Ainars Vladimirovs.

 

A/s "8CBR" galvenā nozare joprojām paliks ceļu būve. Pagaidām arī nav plānota uzņēmumā strādājošo skaita samazināšana. "8CBR" strādā aptuveni 380 cilvēku.

 

Akciju īpašnieku maiņa nozīmē, ka Smiltenes pilsētas attīstībai jau 50 gadus nozīmīgo uzņēmumu a/s "8 CBR" vairs nekontrolē smiltenieši, bet gan a/s "8CBR" agrākais konkurents objektu izsolē Rīgas uzņēmums "A.C. B."

 

"8CBR" arī agrāk bijis iekārojams objekts. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka 2006. gada rudenī to nesekmīgi centās nopirkt Valmieras uzņēmums SIA "Valpro investīcijas". Tagad tas izdevies a/s "A.C.B.".A/s "A.C.B" paziņo, ka viņu darījuma mērķis ir apvienot ceļu būvētāju spēkus, lai piedāvātu kvalitatīvākus pakalpojumus, palielinātu konkurētspēju un uzņēmumu kapacitāti ne tikai Latvijā, bet visā Baltijas reģionā.

 

 

"Uzņēmums "A.C.B." Latvijas mērogā ir liels, taču tāds tas nav Eiropas mērogā. Ja mēs gribam veikt nopietnus darbus arī ārpus Latvijas un attīstīt biznesu, tad šāda apvienošanās ir vajadzīga. Tāpēc arī 2006. gadā "A.C.B." no SIA kļuva par akciju sabiedrību," skaidro A. Vladimirovs.

 

A/s "A.C.B." meitas un saistītie uzņēmumi ir "ACB Betons", "Ceļdaris", "Mobil asfalts", "Ceļi un tilti" un tagad arī "8CBR". 2006. gadā "A.C.B" strādāja ar 54,9 miljonu latu lielu apgrozījumu un 5,5 miljonu latu peļņu. Pagājušā gada rādītāji vēl nav zināmi. Šogad "A.C.B." lielākais objekts ir Juglas krustojuma būve Rīgā.

 

 

A/s "8CBR" 2007. gadā strādāja ar 15,5 miljonu latu apgrozījumu un 1,39 miljonu latu peļņu. Pirms īpašnieku maiņas uzņēmumā darbojās asfaltbetona rūpnīca, betona ražošanas iecirknis, kokapstrādes un galdniecības izstrādājumu iecirknis un mehanizēto darbu iecirknis.

 

Tagad drīz slēgs kokapstrādes un galdniecības izstrādājumu iecirkni. Ražošanu sašaurina betona ražošanas iecirknis. Tur vairs neražos betona bruģakmeni un apmales.

 

"Īpašnieku maiņa tikai paātrināja procesu, ko faktiski iespaido pašreizējā ekonomiskā situācija valstī. Konkurence palielinās, tāpēc attiecīgi ir jāsamazina izmaksas. Turklāt jārēķinās, ka daļai produkcijas nav noieta," skaidro a/s "8CBR" valdes priekšsēdētājs Andris Rozītis.

 

Apvaicātie smiltenieši, kuri uzņēmumā "8CBR" strādājuši daudzus gadus, atzīst - sāp sirds, ka uzņēmums samazina ražošanu.

 

Bijusī "8CBR" līgumu un konkursu daļas vadītāja, tagad pensionāre Māra Gāle (darba stāžs "8CBR" - 35 gadi) cer, ka nākotnē šis Smiltenes ceļinieku uzņēmums, kuram 2008. gada janvārī apritēs 50 gadu, pastāvēs.

 

"Par šodienas situāciju, kad uzņēmumā notikusi īpašnieku un daļēji arī vadības maiņa, nevaru spriest. Tomēr, dzirdot, ka slēgs galdniecību un daļēji - betona ražotni, kurā tika uzstādītas jaunas iekārtas, esmu neizpratnē," saka M. Gāle.

 

"Vai laikā, kad attīstās pilsētas un pagasti, nebūs vajadzīgs betona bruģis un apmales? Ja īpašniekam un valdei šķiet neiespējami vai nelietderīgi pārvaldīt plaša profila uzņēmumu, domāju, to vajadzētu atrisināt citādi, katrā ražotnē izveidojot atsevišķu uzņēmumu SIA, kā tas ir pašreizējam īpašniekam "A.C.B.", kaut vai lai pārdotu strādājošās ražotnes. Ja kādu laiku cehā nekas nenotiek, tur pēc laika svilpo vējš," pēc pieredzes bijusī ilggadējā "8CBR" darbiniece."8CBR" jau daudzus gadus apsaimnieko Smiltenes pilsētas siltumtīklus un katlumāju un ilgstoši notur vienus no zemākajiem apkures tarifiem Latvijā.

 

"Kas attiecas uz siltuma ražošanu Smiltenes pilsētai, tur noteikti nekas pagaidām netiks mainīts," par a/s "A.C.B." pašreizējiem nodomiem informē A. Vladimirovs. "Varbūt nākotnē tiks risinātas sarunas ar Smiltenes pilsētas domi par to, ka dome varētu pārņemt šīs funkcijas. Taču tas noteikti neattiecas uz šo apkures sezonu. Ja tā notiks nākotnē, tad tas tiks izdarīts civilizēti un bez siltuma pilsēta noteikti nepaliks."

 

Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis atzīst, ka tādā gadījumā pašvaldībai nāksies meklēt citus pilsētas siltumtīklu un katlumājas apsaimniekotājus.

Komentāri 12

Jā, tur, kur ir mūsu valsts supercilvēks - traktors, raķete vai vienkārši Ainārs, tur darījumi iet no rokas. Feina valsts. Dažam miljoni ripo kabatā kā prieks...

pirms 12 gadiem, 2008.09.08 19:12

aaaaaaaaa

.darijumi iet nevis no rokas , :)))))) bet no kabatas kabatā:)))))) un viss tikkai kopumā brūk nevis ceļas

pirms 12 gadiem, 2008.09.08 21:30

Skumji. Man visu laiku likās, ka 8CBR ir kā nenogremdēlams kuģis, bet izrādījās, ka tur kur "cilvēks -traktors" pieliek savu pirkstu tur visss par mazu zvejas laiveli pārvēršās.

pirms 12 gadiem, 2008.09.09 10:10

Laikam jau bez mēslu dakšu revolūcijas neiztikt...

pirms 12 gadiem, 2008.09.09 22:26

seb

Labi vien ir beidzot tie uzpūtīgie pensionāri,kas strādā 8CBR,tiks nolikti pie vietas.Pārmaiņas jau tur vajadzēja sen.

pirms 12 gadiem, 2008.09.10 11:44

Rokas un muti nost no Rozīša - ne viš pirka, ne pārdeva uzņēmumu, tas ka "traktors" nedod darbu nav viņ vaina.

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 13:51

beka

Šleseram visus līdzekļus un mantu iesaldēt!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 18:51

neapmierinātais

Tad lūk kāpēc ik gadus šis kuģis ar pensionāriem priekšgalā tika stūrēts uz neveiksmes pusi. Blats aizstiepies līdz TRAKTORAM - BULDOZERAM, UN, KUR TAS RULLĒS PĀRI, TUR SLAPJA VIETA NEPALIKS. Jā visur - roka roku, arī mazā Smiltene "sakērusi" beidzot to "mēri" Daži ļoti labi nodrošinājuši savas vecumdienas, neko teikt. (gadniecība arī aizlaista par burbuli un tā tālāk.
Secinājusms: ko neizdarīja cittautieši - to mūsu pašu bālēliņi, savām rokām, ar kustību uz personīgo KABATU.

pirms 12 gadiem, 2008.09.12 14:19

turks

Nu bet loģiski. Vai tu, neapmierinātais rīkotos savādāk, ja tev būtu akciju kontrolpakete un iespēja tūlīt uz vietas dabūt pāris - trīs miljonus latu savā kontā, ko?

pirms 12 gadiem, 2008.09.12 22:44

Realists

"Astotie" turpinās pastāvēt, bet tie jau būs citi "astotie".
Likvidēs palīgnozares, visus socialos atbalstus, u.t.t- visu ,kas nenes peļņu .To darīs tie paši cilvēki, kuri līdz šim vadīja šo firmu un kura patiešām bija "labklājības saliņa" Smiltenei un smilteniešiem. Viņi realizēs Rīgas saimnieku gribu, lai paši noturētos darbā.
Te nelīdz emocijas, kam ir nauda-tas pasūta mūziku.

pirms 12 gadiem, 2008.09.16 18:31

Un???

Astotos jau paši stradnieki pardeva tirgodami savas akcijas.Tad gan visi bija šausmigi laimigi

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 12:09

Smiltene