Smiltenes centrā darbosies videonovērošanas sistēma 3

Lai Smiltenē spētu nodrošināt lielāku kārtību un samazinātu likumpārkāpumu skaitu, vairākās vietās pilsētas centrā darbosies videonovērošanas sistēma. Jau pirms vairākiem gadiem pašvaldība eksperimenta veidā iegādājās un uzstādīja videokameras, taču tās nebija īpaši labas un cerēto rezultātu nedeva.

Iedzīvotāji ieceri par videonovērošanas sistēmas uzstādīšanu pilsētas centrā vērtē pozitīvi, taču viņi neizprot, kā kalpojušas līdzšinējās videokameras. "Ziemeļlatvijas" uzrunātie smiltenieši uzskata, ka videokameras būs noderīgas tikai tad, ja tās patiešām būs jaudīgas, labas kvalitātes un, pats svarīgākais, ja kāds sekotu līdzi notikumiem tajās.

"Pa dienu neviens netiek galā ar tiem, kuri sēž Baznīcas laukumā un regulāri atklāti lieto alkoholu, vakaros turpat jaunieši trako ar mašīnām. Dzirdēts arī par vandalismiem rotaļlaukuma un skeitparka teritorijā. Kārtības nav pat pilsētas centrā, acīmredzot kameras, kas palīdzētu fiksēt likumpārkāpumus, uzstādītas tikai skata pēc," spriež kāda "Ziemeļlatvijas" uzrunātā smilteniete.

Savukārt Monta Zauska saka: "Vai sekos līdzi notiekošajam šajās kamerās, vai tās atkal būs uzstādītas tikai principa pēc. Manuprāt, visefektīgākais variants, kā nodrošināt kārtību pilsētā, būtu policijas darbinieku dežurēšana pilsētā nakts stundās."

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis informē, ka septiņas jaunās videokameras izvietotas pilsētas centrā tā, lai pārklātu pēc iespējas plašāku teritoriju.

U. Rudzītis zina stāstīt, ka iepriekšējās kameras nebija jaudīgas, dažas no tām piemeklēja tehniskas problēmas. Speciālisti ieteikuši tās nomainīt pret kvalitatīvāku tehnisko novērošanas līdzekli, jo, piemēram, nav bijis iespējams pievilkt klāt attēlu un precīzi saskatīt detaļas.

Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš stāsta, ka tehnoloģijas attīstās strauji, tāpēc nācās domāt par jaunu risinājumu. Kā vēl vienu iemeslu par videonovērošanas sistēmas ieviešanu viņš min, policijas darbinieku trūkumu.

"Lai izvēlētos piemērotāko un pēc iespējas labāku videonovērošanas sistēmu, bijām pieredzes braucienā uz Cēsīm. Smiltenē tehnoloģija būs šāda: kamerās pat nakts laikā perfekti varēs saskatīt automašīnu numurzīmes, tātad būs laba izšķirtspēja. Videomateriāls būs saglabāts, un jebkurā brīdī varēs apskatīt notikušo," stāsta K. Lapiņš.

Videomateriāliem līdzi sekos valsts un pašvaldības policija. Noskaidrojām, ka jaunā videosistēma sāks darboties aptuveni pēc mēneša. Pašvaldības pārstāvjiem ir pārliecība, ka ar jaunās, kvalitatīvās sistēmas palīdzību būs iespējams samazināt likumpārkāpumu skaitu.

Komentāri 3

nazis

Ja trūkst policistu, kas tad vēros notikumus? Videokameras, tas ir labi, bet to pašu platību var apskatīt viens policists klātienē un, ja vajadzīgs, iejaukties uzreiz. Smiltene nav nekāda lielpilsēta - visa dzīve notiek vienā laukumā.

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 11:23

mazā

Gan jau arī šīs kameras ātri piemeklēs bēdīgs liktenis! Diezin vai jaunieši ļausies, ka kāds viņus pieskata!!! Bet doma jau laba!

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 16:15

Tā gan

Pretīm "River" jāuzstāda kamera! Tur tagad galvenais nakts tusiņu centrs.
Jā - jautājums paliek atklāts: ja nav policistu uz vietas, kāda jēga kamerām? Vai tās netiks sabojātas?

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 09:38

Smiltene