Smiltenes centra skvēra apstādījumos pirmo reizi aug saulespuķes 5

Šovasar, ejot garām Smiltenes centra skvēra apstādījumiem, ne viens vien cilvēks gūst dzīvesprieka dzirkstīti. Skvēra malā pret sauli savas ziedu galvas vērš koši dzeltenas saulespuķes.

 

Šīs puķes pilsētas apstādījumus Smiltenē padara košākus pirmo gadu, un ir iestādītas, kā izmēģinājums, - patiks cilvēkiem, vai ne.

 

"Jauki. Uzreiz ir optimistiskāks skats uz dzīvi," priecājas nejauši sastapta garāmgājēja Ilona Bodniece. Vakarpusē, ejot no darba uz mājām, sieviete ievērojusi, ka saulespuķes jau ir pagriezušās uz rītu pusi.

 

Saulespuķu dobe pilsētas centrā kļuvusi par smilteniešu un arī pilsētas viesu iecienītu fotografēšanās vietu. Apvaicātie cilvēki teic, ka citās Latvijas pilsētās tādas puķes skvēros un apstādījumos nav redzējuši.

 

"Arī Eiropas pilsētās neko tādu neesmu pamanījis," teic palsmanietis, firmas "Impro ceļojumi" gids Ilmārs Mednis. Viņš bieži kopā ar tūristu grupām brauc cauri Polijai, Čehijai, Austrijai un Itālijai.

 

"Eiropā esmu redzējis tikai lielus saulespuķu laukus, jo eiropieši šo augu uztver kā lauksaimniecības produktu. Taču saulespuķes skaisti izskatās arī apstādījumos. Man patīk, ja vien tās neizaugs divus metrus garas," Smiltenes centra jauno rotu uzteic I. Mednis.

 

Smiltenes pilsētas ainavu arhitekte Laima Šmite - Ūdre mierina viņu, skaidrojot, ka šīs ir zemās saulespuķes. To stādus izaudzējuši vietējie dārznieki.

 

Ideja izmantot dzeltenās puķes pilsētas apstādījumos kopīgi radās ainavu arhitektei un pilsētas pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" ainavu tehniķei Baibai Rubenei.

 

"Sastādot šā gada vasaras puķu sortimentu, man bija doma atteikties no klasiskajiem variantiem. Gribējās kaut ko krāsainu. Ideja attaisnojās, jo saulespuķes visiem patīk," atceras B. Rubene.

 

"Gribējām, lai cilvēkiem ir saulains un priecīgs skats uz dzīvi," piebilst L. Šmite - Ūdre.

 

Vēl saulespuķes iestādītas dobē pie pašvaldības ēkas Pils ielā. Savukārt centra skvēra apstādījumos atraitnīšu vietā aug dažādu krāsu balzamīnes, agerāti, lavanda, cinerārijas, rudbekijas, perillas, celozijas, gazānijas. Nākamgad tiks domāts par citām viengadīgām puķēm.

 

I. Bodniecei patīk, ka vasaras puķes padara košākus centra skvēra apstādījumus. Pirms tam viņai šķita, ka tur ir pārāk daudz mūžzaļo augu.

 

Vēl šovasar Smiltenē pilsētas apstādījumi labiekārtoti skvērā pie pieminekļa "Sašķeltā ģimene".

 

 

"Tur iestādījām vasaras puķes, kā akcentu pelēkajam akmenim zālienā. Rekonstruēta arī dobe pie domes ēkas," padarīto uzskaita ainavu arhitekte.

 

Viņai ir iecere šovasar vēl pagūt labiekārtot kādu pilsētas stūrīti kopā ar Smiltenes jauniešu domi. Pērn šāda kopīga darba rezultāts bija puķu dobe pie Meža kapiem.

Komentāri 5

garāmgājējs

šogad šie apstādījumi tiešām izskatās ļoti skaisti.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 09:20

Smilteniete

Mīļš paldies tiem,kas iestādīja šīs puķes un sievietei,kas mīlestībā kopj šos ziedus,kas priecē daudzus cilvēku skatus.

Lai veicas ar bagātu izdomu arī turpmāk.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 10:40

Es

Tiešām jauki izkatās .Arī citus gadus bija labi.Tā turpināt!

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 12:09

pofig

ne vienmer nauda ir galvenais... reizem pa leto var izveidot ne sliktak. visu izsaka gaume.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 14:36

ILZE

vispār centrs jau ir skaists ,bet tās nomales briesmīgas.braucot no Strenču puses skaistais ezers ieaudziis krūmos.-ja trūkst to strādnieku ,lai tak tiem bezdarbniekiem dot lai izcērt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 15:43

Smiltene