Smiltenes centrā trīs nedēļas būs atvērts Ziemassvētku gadatirgus 13

Šomēnes Smiltenē cilvēki varēs sagādāt Ziemassvētku dāvanas un cienastu svētku galdam divos lielos tirgos.

20. decembrī pilsētas centrā ziemas gadatirgu rīkos vietējā pašvaldība. Savukārt no 12. līdz 31. decembrim iespēju ļaudīm tirgoties un iepirkties Ziemassvētku gadatirgū piedāvās firma SIA "Baltijas izsoļu nams".

 

Tas Smiltenē ir jaunums. Tirgus darbosies Baznīcas laukumā 8 teritorijā aiz krodziņa "Akmens vārti", kur savulaik atradās bijušās Smiltenes Patērētāju biedrības darbnīcas un noliktavas. Tagad tas ir privātīpašums. Ieeja tirdziņā būs arī no Baznīcas laukuma puses blakus veikalam "Elektronams".

 

Ziemassvētku gadatirgus ir Smiltenes firmas "Baltijas izsoļu nams" valdes locekļa uzņēmēja Sarmja Zauskas ideja. To atbalstījusi vietējā pašvaldība. Uzņēmējs vēlas atjaunot Smiltenē savulaik rosīgās tirgošanās tradīcijas.

 

Ne viens vien smiltenietis ievērojis, ka teritorijā aiz "Akmens vārtiem" jau notiek būvdarbi. Tiek sagatavota tirgus laukuma pamatne, veidojot blietētu šķembu pamatni tirdzinieku ērtībām. Plānots, ka tirdzniecība notiks gan laukumā zem nojumes, gan telpās.

 

Par iespēju vairākas nedēļas iepirkties Ziemassvētku tirdziņā priecājas daudzi apvaicātie pilsētas iedzīvotāji. "Tā ir laba ideja. Ceru, ka tirgū būs plašāka izvēle, vairāk vietējās Latvijas produkcijas un mīlestības darbiņi Ziemassvētkiem," saka smilteniete Ilze Kandele.Viņa rosina šajā teritorijā atvērt tirgu, kas tur darbotos katru dienu, ne tikai Ziemassvētku laikā.

 

"Pirms diviem gadiem iesniedzām domei vēstuli, ka mēs, pensionāri, gribam, lai tur (domāta teritorija aiz "Akmens vārtiem" - redakcijas piezīme) būtu tirgus. 100 cilvēki parakstīja, bet mūs neņēma galvā," stāsta pensionāre Maija. Šobrīd viņa pārdod savus adījumus tirdziņā pie tirdzniecības centra Baznīcas laukumā. Tur tirdzniecības vietas apsaimnieko tirdzniecības centrs.

 

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem vietējā pašvaldība ir tā, kura pieņem lēmumu par jauna tirgus izveidošanu savā teritorijā, kā arī nosaka tirgus atrašanās vietu, tā teritorijas robežas un piešķir tirgus statusu.

 

S. Zauska nav atteicies no idejas par stacionāra tirgus ierīkošanu savā privātīpašumā Baznīcas laukumā 8 un turpinās sarunas ar Smiltenes pilsētas domi.

 

"Tirgus laukuma labiekārtošana jau ir sākusies, " informē uzņēmējs. "Ziemassvētku tirdziņā redzēsim cilvēku atsaucību. Ja ideja būs veiksmīga, tad tālāk risināsim sarunas ar pašvaldību, lai tā piešķirtu šai teritorijai stacionāra tirgus statusu."

 

Smiltenes pilsētas domes ekonomiste Sintija Averāte informē, ka Ziemassvētku gadatirgū drīkstēs tirgoties tikai pēc pašvaldības nodevas nomaksāšanas. Tirgotājiem tas jāizdara Smiltenes domē Pils ielā 2.

 

Nodevas apmērs atkarībā no preču grupas noteikts pašvaldības saistošajos noteikumos "Smiltenes pilsētas domes nodeva par tirdzniecību publiskās vietās", kurus var izlasīt pievienotajā failā.

 

Piemēram, nodeva par nepārtikas pašražotu preču vai pašaudzētas produkcijas pārdošanu dienā ir trīs lati par tirdzniecības vietu sešu kvadrātmetru platībā. Par katru papildu kvadrātmetru jāmaksā 50 santīmu.

 

Taču vispirms tirgotājiem jāpiesakās firmā "Baltijas izsoļu nams" Baznīcas laukumā 8c (koka kioskā, kas atrodas starp veikalu "Elektronams" un lietoto apģērbu veikalu) un jāiesniedz savas preces pārdošanai vajadzīgie dokumenti atbilstoši Ministru kabineta "Noteikumiem par tirdzniecības kārtību tirgos, gadatirgos, ielu tirdzniecības vietās un izbraukumos".

 

Papildu pašvaldības nodevai tirgotājiem būs jāmaksā salīdzinoši neliela summa firmai "Baltijas izsoļu nams" par tirdzniecības pakalpojumu nodrošināšanu.

 

Galvenais, lai tirgojoties varētu atpelnīt izdevumus. To uzsver pārdevēji, kuri šobrīd savu preci piedāvā tirdziņā pie tirdzniecības centra. Tur par vienu tirdzniecības vietu dienā jāmaksā trīs lati.

 

"Ne vienmēr sanāk dienā iztirgot divus pārus zeķu, un tad nauda jāvelk no sava maka," sūrojas pensionāres.

Komentāri 13

Maskarpone

Pilnīgi piekrītu, jau sen pilsētā vajadzēja normālu tirdzinu, un kur nu vēl Ziemassvētku laikā. Ļoti laba ideja. Lai izdodas!

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 10:13

ziemelniece

Sarmis malacis un liels viņam paldies par šo jauko iespēju smilteniešiem:) Kaut Valkā atrastos kāds tik pat radošs un uzņēmīgs cilvēks, kas reanimētu irgu un domātu par mazturīgajiem cilvēkiem. Lai izdodas un vecās! Man tišām ir tā saucamā baltā skaudība pret smilteniešiem:)

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 10:26

Nu, nu, nū!

Veiksmi! Tikai lai izīrētāji un "Baltijas izsoļu nams" neaizraujas ar lielu un ātru īres un dokumentu nokātošanas naudas iekasēšanu un pacelšanu! Tas latviešiem ļoti raksturīgi - ātri tikt pie lielas naudas, nevis pamazām. Sākums rādās cerīgs.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 10:36

Beka

Man ar ideja ļoti iet pie sirds!Sākumā domāju,vai tas tiešām ir raksts par Smilteni!

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 11:23

zane

Uzņēmējs Sarmis ir aizmirsis sakārtot savus īpašumus Valkā.Nezin, kur skatās būvvalde,ka pilsētas centrā izveido atkritumu izgāztuvi.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 14:05

Sarma

Nu ja veikals Būvei iet uz grunti, jādomā kas cits

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 20:36

Janka

to Sarma,ko bāz savu degunu,kur nevajag.Neskaiti naudu cita makā-sēdi un sildies un priecājies par dzīvi.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 20:52

&&&

Katra vērtīga ideja ir tikai apsveicama.Jauka Ziemassvētku dāvana pilsētai un smilteniešiem.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 09:03

seb

viņš tak ir parādā pus pasaulei,jaunajā tirdziņā civēki tikai ieberzīsies,čiks vien būs

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 13:08

aldis

Smiltenē vairs neviens neuzķeras, jāņem Valkas bomži palīgā:):):)

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 18:44

Tirgotājs

Beidzot smiltenē ir normāls sakopts tirgus placis, ienāciet un apskatieties novērtējat

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 08:58

Smiltene