Smiltenes centru pārņēmis ziemas gadatirgus (papildināts ar tekstu un fotogrāfijām) 18

Vai pašvaldības prasītā augstā nodeva gremdē Smiltenes ikgadējos gadatirgus?Šodien Smiltenes centrā, Baznīcas laukumā, notika ziemas gadatirgus, ko rīko pilsētas dome. Pašvaldības ekonomiste Sintija Averāte informē, ka preci piedāvāja gandrīz 100 tirgotāju.

 

 

Portāls ziemellatvija.lv novēroja, ka tirgū ir Smiltenes gadatirgiem raksturīgās rūpniecības preces, amatnieku darinājumi un pārtikas produkti. Īpaši lielā izvēlē šoreiz bija Latvijā audzēti āboli.

 

Par to, ka drīz būs Ziemassvētki, liecina tirgū nopērkamās eglītes. Šogad pirmo reizi Smiltenē tās varēja iegādāties plašā izvēlē, turklāt ar piegādi mājās, par ko apvaicātie pircēji bija iepriecināti. Tirgotāji sola, ka šī Ziemassvētku rota Smiltenes centra tirdziņā būs pieejama līdz pat gadu mijai.

 

Vairāki pircēji atzīst, ka šoziem cerējuši uz plašāku tirgu. "Viss gan atkarīgs no tā, ko katrs meklē," secina no Variņu pagasta atbraukušie gadatirgus apmeklētāji.Apvaicājot tirgotājus, portāls uzzināja, - tik maz tirgotāju bijis pašvaldības prasītās augstās tirgus nodevas dēļ.

 

"Nodeva, ko Smiltenē prasa pašvaldība, ir dramatiski liela," atzīst rūpniecības preču pārdevēja, kura nevēlējās nosaukt savu vārdu, jo negrib nokļūt pašvaldības nežēlastībā.

 

"Citos tirgos ņem vērā tekošos metrus," stāsta pārdevēja. "Smiltenes pašvaldība ņem vērā kvadrātmetrus. No rīta bija runa, ka ņems naudu arī par laukumu aiz galdiem un par mašīnu 15 latus. Tādas maksas citur nav.

 

 

Šodien rezultāts, - atbrauca tirgotāji, kuri nav pat trešā daļa no tiem, kuri kādreiz brauca uz Smilteni. Šī ir jau otrā reize, kad pašvaldība prasa tik augstu nodevu. Domāju, ka nākamajā reizē cilvēki vairs vispār nebrauks uz Smilteni. Mēs arī gribam kaut ko sev nopelnīt. Cilvēki aizbrauc, pat neatpelnot vietu.

 

Šodien no rīta jau taisījāmies visi braukt projām, un rezultātā mums piekāpās. Taču arī tad meitenei blakus par vietu paņēma 20 latus. Viņa ietirgoja 40 latus. Kur tad vēl izdevumi par degvielu, par pusdienām?"

 

Šai pārdevējai piekrīt citi tirgotāji. "Pašvaldības nodeva Smiltenē ir augsta. Citās pilsētās, kur esam bijuši, tā ir zemāka," saka rīdziniece Ilze, kura arī pārdeva rūpniecības preces. Turklāt tirgotāji secina, ka Smiltenē ir samazinājusies cilvēku pirktspēja.

 

 

Savukārt apvaicātie smiltenieši nevēlas, lai viņu pilsētā izzustu gadatirgus tradīcijas. Situācijā, kad samazinās ienākumi, cilvēki meklē katru iespēju, kur var iepirkties lētāk.

Komentāri 18

Tirgotājs

Tirgus ir ,bet mēs esam šokēti par jauniem izcenojumiem.Smiltene ir dārgākā vieta Latvijā tirgus vietā, vismaz kur mēs esam tirgojuši.šaubos vai vēl kādreiz brauksim uz Smilteni tirgoties,jo tas vairs neatmaksājas
Paldies Smiltenes domei par atbalstu krīzes situācijā ziemasvētku laikā.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 13:58

acs

-tirgotājam laikam liekas,ka īstais atbalsts 'viņa krīzē būtu,ja atļautu tirgoties ne tikai bez nodokļiem,bet vēl arī bez nodevas par tirdzniecības vietu,ko viņš pats labprāt ieņemtu kur un kā gribētu:))

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 16:06

ziemasvetki

Novēlu Smiltenes domes grupējumam tirgus nodevām bagātu jauno 2009 Gadu

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 16:27

nebiju tirgū

No bildēm nekāda priekšstata par tirgus norisi.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 16:29

sirmais

Jaunais tirgus nodevu plāns varētu pretendēt uz Latvijas ievērojamāko ekonomiskās krīzes glāpšanas plānu kas piemērojams būtu jaunajam Smiltenes novadam
Autoru trīs zvaigžņu nominācijai

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 16:32

acs2

Ne jau visiem smilteniešiem ir interesants un vajadzīgs tāds pārsvarā tomēr lupatu tirgus.Lielāko tiesu tirgotas tiek ne jau pašu tirgoņu izgatavotas rūpniecības preces,protams bez nodokliem ,un tad sanāk it kā lētāk.Interesanti kā gan šie tirgoņi pie tām precēm tiek?Jāsaprot,ka veicinot šāda veida tirdzniecību īstermiņa ieguvēji pircēji var necerēt ka valstī uzlabosies situācija kaut vai ar pensijām,vai darbavietām,algām.Legālajiem mazajiem uzņēmējiem,arī šādu preču tirgotājiem,šādu akciju dēļ jājūtas apdalītiem un jācieš zaudējumi.
Atbalstu tikai amatnieku un lauksaimnieku pašu produkcijas tirdziņus,un ja kādam lupatniekam te nepatīk,tad nebūs liela nelaime ka te tāda vispār nebūs.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 16:55

cosmo

nu jau gan tu acs aizrunājies kaut kur galējībās,te neiet runa par tirgus sortimentu iet runa par nodevu kas jāmaksā,ja par vietu jāatdod 20 ls tas nu ir tā kā par daudz,nemaz jau tas tirgotājs tik daudz neiepelna tai dienā lai varētu tādas nodevas maksāt,ja nevaig mums tirgu tad tā arī vaig pateikt nevis ar astranomiskām nodevām iznīdēt to pašu,runajot par amatniekiem to te vispār vairs nebūs,šie tirgoņi aizbraucot izstāsta sev pazīstamiem tirgoņiem par cenām Smiltenē un domā kāds brauks?tie paši amatnieki te kāju nespers sadzirdot tādu informāciju

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 17:12

nu nu

no cosmo un tirgotāja teksta tāda kā demagoģija vai nezināšana.Smiltenes mājaslapā norādīts,ka amatniekiem Ls 0,50 par kvadrātmetru,lupatu tirgotājiem Ls 1,50 par tādu pat platību.Ir aizdomas ka diez vai šīs ir augstākās nodevas kā te mēģina ieskaidrot.Tā ka atliek padomāt, cik tad īsti platību vajag tirdzniecībai.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 17:34

sinta

"nu nu" pirms sāc ar demagoģiju vai savu nezināšanu, iepazīsties ar jauno Smiltenes domes tirgus nodevas cenrādi, kurā noteikts, ka amatniekiem ir 0.50 Ls par m2 , bet NE MAZĀK KĀ 3 LS DIENĀ, lupatniekiem 1.50 ls par m2, BET NEMĀK KĀ 9 LS DIENĀ, ATSEVIŠĶI TIEK IEKASĒTS PAR MAŠĪNU.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 18:47

sinta

"nu nu" pirms sāc ar demagoģiju vai savu nezināšanu, iepazīsties ar jauno Smiltenes domes tirgus nodevas cenrādi, kurā noteikts, ka amatniekiem ir 0.50 Ls par m2 , bet NE MAZĀK KĀ 3 LS DIENĀ, lupatniekiem 1.50 ls par m2, BET NEMĀK KĀ 9 LS DIENĀ, ATSEVIŠĶI TIEK IEKASĒTS PAR MAŠĪNU.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 18:50

trakais

Skatos ka daži te jauc izcenojumus kas paredzēti Zauskas laukumam ar tiem ko paprasa uz Baznīcas laukuma.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 19:05

Brīnujms

Nu, nu, tas cenrādis gan attiecas uz visiem tirgiem vienādi!

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 19:43

surikāts

Kāds sakars tirgus vietas cenai ar mazo tirgotāju konkurenci? Ja jau aizstāvam vietējos tirgotājus, tad nelaižam tirgotājus pilsētā un basta! Bet augstu cenu ir iespējams paņemt pēdējo reizi, i tad reizēm kauns no "mirēja" to ņemt :) Domāju, ja tā taisnība, tad tirgus cena izskanēs tālu un tātad, netiks vairs Domei ne tik. Tā lūk!
Cits jautājums, vai to ko šeit piedāvā, kaut arī nebiju, vispār vajag? Gribētos kārtīgu Ziemassvētku tirdziņu, kā tas ir piemēram Vācijā. Ar karstvīnu, muziku, piparkūku smaržu, karstām desiņam un īpašo noskaņojumu.
Tāda sajūta, ka Smiltenes Domē arī beidzot ir izprasts kapitālisms un naudu prot paņemt no visA..

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 20:22

lupata no second hand!

Nu ko tirgoņi,Vairs jūs neapmierina tas ka cilvēkiem ir zudusi pirktspēja un tad TAGAD čīkstat par tirgus cenas maksu.......Tad nu tā kr......ni(tirgotaji)paskataties uz sevis pašiem nelgas,kad nebij krīze tad neviens no jums nečīkstēja,tad jau bij visaugstākā cena par tirgus nomu Latvijā1Smiltenē uz gatatirgu sabrauc daudz vairāk tirgotāju nekā citur Latvijā2kamēr ir pirktspēja tikmēr jūs te(Smiltenē)ieradīsaties un nav ko bimbāt jo jūsu leišu,turku,poļu u.t.tlupatas ir tik dārgas ka man iznāk izdevīgāk 2xgadā uz angliju aizbraukt un lētāk iepirkties nekā jūs te savus sūūuuuudus piedāvājat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3)MANS PERS.,ieteikums tirgotājiem,ja jūs neapmierina augstā maksa un preču sortimenta sū....gais noeits tad nevelkaties no Daugavpils,Cēsīm,Valmieras,Rīgas u.c pilsētām,sēžat savos pagrabos un turat mēli aiz augšžaunām nevis te portālu piedrazojat ar savām asarām par to ka īre ir baigi LIELĀ!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 20:36

beka

žēl,ja visu šito nejaucību dēļ gadatirgus pazustu pa visam!Man būtu ļoti bēdīgi!

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 22:25

vietējā tirgus apmeklētāja

Cik es dzirdēju, tad amatniekiem vieta maksāja Ls 3 - kas, manuprāt, ir pilnīgi pieņemami. Bet rūpniekiem viena telts maksāja ap Ls 13 - ja neaizņem pus ielu (tas ir 5 un vairāk teltis) un vēl mašīnu šķērsām neatstāj tirgus placī, tad maksas rēķināšana par faktiski aizņemtajiem metriem ir godīga. Kinoteātri taču arī tā ir - ja sēdi uz viena krēsla, tad maksā vienu biļeti, bet ja gribi gulēt pa diviem krēsliem, tad par to arī maksā !!! Kāda mana paziņa tirgoja šajā tirgū un bija ļoti apmierināta, ka beidzot bija vietu rezervāciju un tirgotājiem beidzot nevajadzēja nakšņot šitajā laikā mašīnās un Baznīcas laukuma ...

pirms 12 gadiem, 2008.12.22 11:31

Smiltene