Smiltenes dome konkursā pretendē uz naudu pilsētai 5

Smiltenes pilsētas dome iesniegusi izvērtēšanai divus projektus, pretendējot uz finansējumu pilsētai svarīgiem objektiem. Projekts "Raiņa ielas un tās pieslēgumu ielu kompleksā rekonstrukcija" iesniegts Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (RAPLM) projektu konkursā "Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai".

 

Projektam paredzēts piesaistīt galvenokārt daļu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma gandrīz piecu miljonu apmērā, kuru piešķirs 17 Latvijas pilsētām, tai skaitā arī Smiltenei.

 

Raiņa ielas un tās pieslēgumu ielu kompleksās rekonstrukcijas projektā plānots rekonstruēt Raiņa ielu, izbūvēt gājēju ietvi, uzstādīt ceļazīmes un izveidot gājēju pārejas, sakārtot un izbūvēt ielas apgaismojumu, kur darbi jau uzsākti, izbūvēt virsūdeņu novadīšanas sistēmu, kā arī iespēju robežās sakārtot piegulošās ielas.

 

Valsts reģionālās attīstības aģentūrā Smiltenes pilsētas dome iesniegusi projektu "Pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" Mētras ielā 11 a infrastruktūras attīstība". Šis projekts iesniegts projektu konkursā "Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros".

 

Projektā paredzēts nākamā gada vasarā rekonstruēt koka ēku Mētras ielā 11 a, kur izvietotas divas bērnudārza "Pīlādzītis" grupiņas. Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis cer, ka pēc tam šī māja būs tādā pašā līmenī, kādā ir jaunais bērnudārzs.

 

"Šobrīd notiek projektu vērtēšana, kura būs divās kārtās. Atbilde būs zināma tikai nākamā gada sākumā," informē Smiltenes pilsētas domes attīstības un plānošanas daļas vadītājs Andris Lapiņš.

 

Ja projekti tiks apstiprināti, tad Smiltenes pilsētas dome 2009. gadā tiem garantēs līdzfinansējumu.

Komentāri 5

Maskarpone

Atkal Dome izbazūnē pirms laika par projektiem, un atkal nekas neizdosies! Vienmēr kaut ko salaiž dēlī. Vispirms projekts ir jāvinnē, un tad jāstāsta tautai.

pirms 12 gadiem, 2008.11.19 14:38

Hm

Lai izdodas! Būtu svētīgi sakārtot Raiņa ielu!

pirms 12 gadiem, 2008.11.19 15:18

vēlētājs

Nu tuvojas taču pašvaldības vēlēšanas!

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 08:58

knauzeris

21.12.2007.Jūs rakstījāt, ka pilsētai jāsaņem 5,3 miljoni latu. Tagad-gandrīz pieci miljoni latu. Kur pēc gada pazuda vairāki simti tūkstoši?

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 19:15

Bomzis Maskarponei

Ņem vērā tikai vienu niansi ka abas programmas ir ierobežotas atlases konkursi. Tas nozīmē, ka projektus var iesniegt tikai noteiktas pašvaldības, līdz ar to viennozīmīgi var teikt ka nauda ir jau piešķirta pašvaldībai. Pārējais ir tikai tehnikas jautājums. Gribu redzēt, ka šajās programmās kādu projektu noraidīs un kurš to uzdrošināsies izdarīt. To otrā dienā Zalāns aiz mantām Centrāltirgū uz gaļas āķiem pakārs.

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 21:57

Smiltene