Smiltenes domes priekšsēdētājs noliedz uzņēmēju interešu lobēšanu 22

"Vai jauno telpu attālums no pilsētas centra atturēs jūs apmeklēt Smiltenes pilsētas bibliotēku?" Tas ir viens no jautājumiem anketā, kuru var aizpildīt šīs iestādes apmeklētāji.

 

Uzzinot, ka vietējā pašvaldība nolēmusi pārcelt pilsētas bibliotēku no Smiltenes centra uz plānoto tirdzniecības, sporta un atpūtas (arī peldbaseina) kompleksu Kalēju ielā 7, ne viens smiltenietis iesaistījies diskusijā, - vai sabiedrībai šādus "jurģus" vajag, vai ne.

 

Viedokļus aktīvi izsaka interneta portāla www.ziemellatvija.lv lasītāji. Pilsētas bibliotēkas apmeklētāji pagaidām aizpildījuši 10 anketas. No tām tikai vienā izteikts atbalsts iestādes izvietošanai jaunbūvē Kalēju ielā.

 

"Daudziem Smiltenes iedzīvotājiem tas būtu parocīgi un izdevīgi. Arī pašai bibliotēkai būtu lielākas iespējas un vairāk vietas, kur visu novietot un iekārtot tā, lai paši strādnieki justos ērti," savu viedokli izsaka Baiba (uzvārds nav norādīts).

 

Pārējās anketās minēti iemesli, kāpēc bibliotēka jāatstāj Smiltenes centrā. Galvenokārt tas ir Kalēju ielas attālums no centra un augstāka īres maksa (4,70 ls par kvadrātmetru). To maksās no pašvaldības budžeta.

 

"Neuzskatu, ka bibliotēka no vienām īres telpām jāpārceļ uz citām īrētām telpām ar vēl lielāku īres maksu un citām papildu izmaksām. Rodas šaubas par līdzekļu racionālu un lietderīgu izlietošanu. Nepieciešams arī speciālista viedoklis par bibliotēkas izvietošanu otrajā stāvā. Šobrīd bibliotēka ir viegli pieejama visiem iedzīvotājiem," uzskata smilteniete Margita Krišjāne.

 

Interneta komentāros arī izteiktas bažas, ka peldbaseiniem raksturīgais mitrums kaitēs grāmatām.Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis skaidro, ka cilvēki nav pareizi uztvēruši jaunbūves telpu plānojumu. Bibliotēka neatradīsies virs baseina.

 

 

 Ēku veidos divas, ar sienu atdalītas daļas. Vienā būs peldbaseins un ūdens atpūtas komplekss, otrā - tirdzniecības centrs. Tieši tur otrajā stāvā plānotas telpas bibliotēkai. Uz iestādi vedīs atsevišķa ieeja no Kalēju ielas.

 

 

 "Runas par mitrumu, ko raksta komentāros, ir blēņas," uzsver pašvaldības vadītājs. Domes priekšsēdētājs arī noliedz, ka pašvaldība grib pārcelt bibliotēku uz jaunbūvi, lai tās īpašnieki gūtu ienākumus no telpu izīrēšanas. Taču 20 no 34 portāla ziemellatvija.lv lasītājiem, atbildot aptaujā, uzskata, ka gaidāmie "jurģi" ir privātuzņēmēju lobēšana.

 

"Domei no tā nav nekāda labuma," uzsver A. Mežulis. "Ja es būtu tik ļoti kādu lobējis, tad man tagad vajadzēja braukt ar jaunu mersedesu vai dzīvot mājā kā pilī. Es neko tādu neesmu ne uzcēlis, ne iegādājies, vai palicis stāvus bagāts. Manā ienākumu deklarācijā parādās viss, kas man ir."

 

Līdz 6. jūnijam ikviens var izteikt savus priekšlikumus par minēto tirdzniecības, sporta un atpūtas kompleksa jaunbūvi Kalēju ielā 7, kur plānots uzcelt līdz nākamā gada septembrim. Valkas rajona pašvaldību būvvalde ir izsludinājusi jaunbūves skiču projekta sabiedrisko apspriešanu. Projektu var izpētīt Smiltenes pilsētas domē, Pils ielā 3.

 

Bibliotēka tur iesniegs klientu aizpildītās anketas. "Mums jau nav citas iespējas. Taču gribam dzirdēt mūsu apmeklētāju viedokli, jo viņu intereses ir primārās," saka Smiltenes pilsētas bibliotēkas direktore Zaiga Krūmiņa.

 

A. Mežulis uzsver, ka apturēt iecerēto lēmumu būtu absurds. "Varam diskutēt un vienoties par detaļām. Taču atkāpties no ieplānotā negribam."

Komentāri 22

viedoklis

Izskatās, ka lielākā daļa, kas te diskutē par bibliotēku, bļauj bļaušanas pēc.Neviens pat nepapūlas uzzināt, kur un kā tas viss būs, bet noprotestēt vajag uzreiz.Laikam jau Latviešiem tāda daba, ja nav man, lai nav nevienam.Tas pats ir ar rūpnīcu būvniecību.Piesauc mistisku dabas piesārņojumu, un galarezultātā paliekam bez rūpnieciskās attīstības, kas dotu valstij papildus miljonus budžetā.Bet nekas, galvenais, ka tīrā gaisā esam. Tas jau nekas, ka kaimiņos blakus kads gaisu jauc ar sadedzinātam riepām.Tas nekas, ka dabu ikdienā piesārņojam ar izmestām plastmasas pudelēm.To jau mēs neredzam, bet pabļaut un iegriezt kādam, kam ir bijusi varēšana kaut ko uzsākt, to mēs varam. Lai iet bibliotēkas telpas uz citu ēku, nevajag būt tik skaudīgiem un akliem.Tapat jums protestētājiem tās ēkas savā īpašumā nedabūt, tad kāpēc lai citiem nedotu to, ko viņi sen jau ir pelnījuši, labas telpas grāmatu lasīšanai. Aizejiet taču uz Domi un papētiet skices, varbūt tiešām mainīsies jūsu uzskati par bibliotēkas vajadzību būt citās telpās.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 16:00

Zinaīda

Domei labuma nekāda, Mežuļa kungs arī nevienu nelobē? Tauta tālu staigāt nevēlas? Jautājums ,kam no šāda projekta ir labums?

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 16:07

Erna

10 gadi ir īss laika sprīdis lai pārceltu bibliotēku.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 16:10

lis

Es uzskatu ka bus ļoti pareizi ,apmeklet jaunus veikaliņus, pasedet pie kafijas tasites, palasit žurnalus un internetu.Ļoti laba doma. Paldes 'Mežuļa kungam. Ja ne butu viņš lidz šim laikam pilsētas centrs ne iskatitos ta ka tagad. Lai dievs dot viņam veselību.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 16:44

Viedoklis

Re, paskaidrojot situāciju, atkrīt daži labi iemesli kādam protestēt pret ieplānoto bibliotekas atrašanos jaunajā kompleksā.
Kas attiecas uz bibliotekas plānoto vietu, tad tas varētu būt tikai pluss, jo šobrīža centra pārslogošana jau ir galējā situācijā un tas pat būtu ļoti labi, ka centrs paplašinās.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 17:08

Tas pats viedoklis

Un nemaz jau tik tālu no centra tā bibliotēka nebūs.Tie, kas dzīvo tajā pusē pilsētai, varētu būt ieguvēji. kas gribēs lasīt, tie aizies uz bibliotēku.Un tiešām, tur būs arī veikaliņi, kas ir ļoti labi.Dodu savu svētību šim projektam.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 17:20

davai

ko te gauzties, tā jau Smiltenē tikkai spēļu zāles un lielveikali-davai fiksi bliež aukšā to baseinu un bibloteku un ko tur vēl..:)

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 18:33

??

Kā gan var apšaubīt projektu ko paši nemaz nav iepazinuši?Vai tad jābaidās no jauna un mūsdienīga risinājuma ,vai jāpaliek vecās nolietotās un galīgi nepiemērotās telpās ar tualetes smaku un malkas apkuri?Pieļauju,ka daļa cilvēku kļūdainu pret viedokli izsaka arī neveiksmīgā vai apzināti provokatīvā žurnālistu publicētā virsraksta dēļ,ka it kā biblioteka būs bezmaz vai virs peldbaseina.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 19:05

zane

Smiltenieši jau laikam lielveikalus nav redzējuši ,ja esošos sauc par tādiem.Bet bibliotēka baseinā gan nebūs nekur.Ar to arī būsim slaveni visi brīonīsies.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 19:07

Inga

Kam tad apspriešana, ja jau Mežuļa kungs saka: Atkāpties no ieplānotā negribam.Atkal dīvaina loģika visā šai pasākumā.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 19:17

Janka

Galīgi garām gan,ka no pilsētas centra jāskrien būs uz bibliotēku kaut kur lejā pie Jāņukalna-tie,kas iebrauks pilsētā,lai nu viss paliek kā ir.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 19:59

?

Cik no šiem brēcējiem iet uz bibliotēku pēc grāmatām???

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 20:03

Jā, Jā

Par C-centru jau bļāvām arī tā pat, bet vai visi bļāvēli tagad iepērkas tikai Maksimā?

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 20:37

davai

Zane baigā gudreniece redzējusi lielveikalu:) ha ha ha ,.. es personīgi neeju uz bibloteku, bet baseins gan ir vajadzīgs tur nu gan iešu

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 20:49

lol

kam visp bibleni ja visa informācija-netā???

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 21:12

valters

vai tad te veikals dizais kurs bus lielaks par peldbaseinu bus rimi vai tads pats vai lidzigs *** ka valmieras valletaa

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 22:56

valters

vai tad te veikals dizais kurs bus lielaks par peldbaseinu bus rimi vai tads pats vai lidzigs *** ka valmieras valletaa

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 22:56

XXX

Šaubos gan vai Margitai Krišjānei vai arī kādam citam aptaujātajam īpaši rūp īres maksa, ko Dome ir gatava maksāt par īri jaunajās telpās. Arguments, ka bibliotekai ir jāpaliek vecās telpās tikai tādēļ vien, ka tur ir lētāka īre, neiztur kritiku. OK - es Domei piedāvāju grāmatas noviet uz zemes manā īpašumā un par prieku tiem, kas raud par lielo īres maksu, apsolos ļaut grāmatas glabāt bez maksas. :)) Joks... Cik gan ilgi biblioteka var atrasties vecās, laikmetam neatbilstošās telpās? Tikai tādēļ, ka zemas īres maksa? Attopaties taču!!!
Par mitrumu jaunajās telpās... Ja jau speciālisti saka, ka viss būs kārtībā, tad jau varbūt, ka viss būs OK. Kaut gan mani mazliet māc bažas.... Kā jau es tiku reiz minējis Cēsu Cīrulīšu baseinu - tur visa ēka smird un pūst no mitruma.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 23:30

ģeogrāfs

tas ir ārprāts kā cilvēkiem ieciklējas kāds neveiksmīgs viedoklis šīs epopejas sākumā - centrs!!!tas ir ''svarīgs'' tikai tiem kas dzīvo baznīcas laukumā vai uz dakteru ielas pusi, un tiem kas vienkārši ir pataloģiski protestanti pret visu jauno!!! bet vai tad citur cilvēki nedzīvo? no abulas puses iet uz ''centra'' bibleni vai baseinu ir pilnīgi vienalga attāluma dēļ, tāpat iedzīvotājiem no lielākās smiltenes daļas uz Valmieras pusi(Daugavas,Dzirnavu utt.ielas, uz Raunas pusi(Rīgas, Raiņa, utt visas neskaitāmās mazākās ielas)ir pat tuvāk vai attāluma ziņā tas pats!!! Un vai tad no autoostas nākošie cilvēki ir lielēkā biblioteku apmeklējošā cilvēku daļa, un pat ja būtu, starpība starp esošo un plānoto telpu attāluma ziņā no a-ostas ir 300-400m, kurus veicot var apmeklēt ne vienu vien veikalu un aptieku, un nekur nav teikts ka jaunajā kompleksā nebūs labāki un cenu ziņā demokrātiskāki veikali par mūsu ''centra veikaliem'' piem. ''TOPu''!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 13:26

Turks

''Viedoklim'' pilnīga taisnība, pārējie lai šālē dillēs.

pirms 12 gadiem, 2008.05.31 00:01

Smiltene