Smiltenes ģimnāzijā viesojās izstāde „Eiropas Parlaments ierullē Jūsu novadā!”

Pirmdien Smiltenes ģimnāzijā viesojās ceļojošā izstāde "Eiropas Parlaments (EP) ierullē Jūsu novadā!". Tajā interesenti varēji virtuāli iepazīt EP darbu un to, kādi jautājumi jārisina šogad ievēlētajiem Latvijas deputātiem.

 

Ceļojošā izstāde izvietota speciāli aprīkotā vairāk nekā 10 metrus garā treilerī, kas šogad apmeklēja divdesmit trīs pilsētas. Tā savu ceļojumu sāka novembra sākumā un noslēdza 8. decembrī ar vizīti Madonā.

 

Vēlēšanas ir atbildīgs process

EP informācijas biroja stažiere Marita Kroiča stāsta, ka izstādes mērķis ir informēt pilsētu iedzīvotājus par to, kas ir EP, ko dara ievēlētie deputāti un kā viņi strādā Briselē un Strasbūrā.

 

„Skolēnu mērķauditorija izvēlēta tāpēc, ka viņi ir nākamie vēlētāji. Viņiem ir jāsaprot, ka vēlēšanas ir atbildīgs process, tas nav tā, ka cilvēks aiziet un ievelk par jebkuru krustiņu un iemet biļetenu urnā. Ja viņi vēlēšanās nepiedalīsies, to izdarīs kāds cits, līdz ar to sanāks tā, ka viņu vietā rīkojas citi un arī nākotni izlemj citi," skaidro M. Kroiča.

 

Iedzīvotājiem ir tiesības jautāt

Pēc izstādes skolēni ieguva bukletus par EP, kā arī informatīvo materiālu par katru Latviju pārstāvošu deputātu.

 

„Bukletā katram deputātam ir norādīts neliels CV, informācija par darba vietu un kontakti. Liela daļa iedzīvotāju nemaz nezina, ka viņi droši var rakstīt un zvanīt, sūtīt ieteikumus un jautājumus šiem deputātiem. Tās ir viņu tiesības. Un deputātam ir noteikti jāatbild," informē M. Kroiča.

 

EP informācijas biroja Latvijā direktora palīdze Kristīne Gailīte piebilst, ka šis skaidrojums bijis viens no izstādes pamatmērķiem.

 

„Gribējām nākt iedzīvotājiem pretī - rādīt un stāstīt, kas mēs esam un ko darām. Norādām, ka mēs neesam nepieejami, ka deputātus var sazvanīt vai aizrakstīt viņiem, strādāt kopā un sniegt savas idejas," skaidro K. Gailīte.

 

Viedokļi dalās

Pēc izstādes apmeklējuma skolēnu viedokļi par redzēto uz dzirdēto atšķīrās.

„Neko daudz jaunu neuzzināju, tikai to, pie kuras politiskās frakcijas pieder katrs no mūsu deputātiem. Līdz nākamā EP vēlēšanām vēl ir laiciņš jāpagaida un līdz tam jau var parādīties citas sejas, jo šīs man tā ne visai simpatizē, bet ja vajadzētu balsot, tad savu balsi atdotu par Robertu Zīli," stāsta 11. klases skolnieks Jānis.

 

Savukārt Elīna norāda, ka viņai izstādē dzirdētais bijis noderīgs.

„Uzzināju par EP darbību un mērķiem. Arī par katru Latviju pārstāvošo deputātu ieguvu jaunu informāciju. Visvairāk man iepatikās Krišjāņa Kariņa teiktais. Ja vajadzētu balsot šodien - savu balsi atdotu viņam," skaidro skolniece.

Smiltene