Smiltenes ģimnāzijas piebūves pabeigšanai pietrūkst nauda 1

Pirmdien Smiltenes domes deputāti apstiprināja ilgstoši un rūpīgi veidoto pilsētas domes 2008. gada pamatbudžetu, neredzot variantu tajā atrast liekus 70 tūkstošus latu ģimnāzijas piebūves pabeigšanai.  

 Smiltenes ģimnāzijas jauno piebūvi 

 šogad var arī nepabeigt,

jo valsts investīcijas saņemtas mazāk, nekā plānots.

Nelīdzēja pašvaldībā nedaudz vēlāk iesniegtais ģimnāzijas skolēnu, viņu vecāku, skolotāju, darbinieku un sabiedrības pārstāvju lūgums ar 761 parakstu finansiāli atbalstīt objekta pabeigšanu no domes budžeta.Smiltenes pilsētas dome jau pirms gada brīdināja ģimnāzijas vadību, - pašvaldības 2008. gada budžetā nebūs liekas naudas, ko piešķirt skolas piebūves celtniecībai. Domnieki atbalstīja piebūves projektu tikai ar nosacījumu, - celtniecībai vajadzīgais finansējums izglītības iestādei jāmeklē valsts investīcijās, un līdzfinansējumam atvēlēja summu, par kādu izsolē pārdotu abas Līvānu mājas pie ģimnāzijas.Smiltenes domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis informē, ka jau tagad pašvaldība kā līdzfinansējumu piebūves celtniecībai atvēlējusi vairāk nekā 146 tūkstošus latu, ievērojami pārsniedzot sākumā plānoto summu, un pagaidām iedevusi vairāk naudas, nekā valsts.Pašvaldības vadītājs uzsver, ka Smiltenē neviens objekts nav palicis iesaldēts. Risinājumu par trūkstošo 70 tūkstošu latu atrašanu viņš redz, pilsētas domei kārtējo reizi rīkojot vienas joprojām nepārdotās Līvānu mājas izsoli, kā arī iesniedzot pieteikumu valsts investīcijām 2009. gadā. Pilsētas dome var arī palīdzēt ģimnāzijas vadībai sarunās ar celtniekiem par atliktu samaksas grafiku. "Piebūve mums ir svarīga ne tikai tāpēc, ka 2009. gadā ģimnāzija svinēs 100 gadus. Svarīgākais ir pēc iespējas ātrāk atsākt kvalitatīvu izglītības procesu, jo pašlaik mācības notiek saspiestā vidē. Skolēni mācās pat aktu zālē un garderobē," skaidro Smiltenes ģimnāzijas direktore Aija Cunska.

Komentāri 1

lunis

Nav arī vajadzības! Ģimnāzia jaun sen ir zaudējusi savu prestižu. Kādreiz tā bija skola ar vārdu, šobrīd visatļautības iestāde,kur tiek kultivēta vaļība un prastums.

pirms 13 gadiem, 2008.02.29 20:23

Smiltene