Smiltenes iedzīvotājus satrauc bīstamā, nenorobežotā jaunbūve 6

"Ejot mājās no darba redzu, kā jaunbūvē galvas tik pazib, un pelēkie keramzīta bloki viens pēc otra krīt lejā. Ko tad es viņiem teikšu, sados vēl pa purnu. Tā ir elle," par jaunbūvi pie Kalēju ielas saka kāda smilteniete.

 

Nesen Latviju pāršalca ziņa par traģisko negadījumu Valkas Tēraudskolā. Daugavas ielā dzīvojošā sieviete uzskata, ka Smiltenē līdz nelaimei nebūs ilgi jāgaida, ja atbildīgie darbinieki nepievērsīs uzmanību šai problēmai.

 

Par "kārtību" kāda valda jaunbūves teritorijā pārliecinājās arī "Ziemeļlatvija". Jaunbūve pieejama jebkuram, jo bīstamā teritorija nav nožogota un arī brīdinājuma zīmes nav uzstādītas.

 

 

"Noslēgtās durvju ailes izdemolētas, keramzīta bloki nomesti zemē, tukšās alkoholisko dzērienu pudeles redzamas visā teritorijā, matraču atsperes un smaka teritorijā nepārprotami norādīja, ka tur kārtotas dabiskās vajadzības," šie bija tikai daži iespaidi no redzētā.

 

Sieviete, kura ik dienu mēro ceļu gar šo jaunbūvi, nošausminās, jo aizvien biežāk medijos tiek atspoguļotas nelaimes, kas gadījušās līdzīgās vietās kā Smiltenē.

 

Zeme un ēka Smiltenē, kas atrodas pie Kalēju ielas, bet juridiskā adrese ir Daugavas iela 7a, pieder Cēsīs reģistrētai firmai SIA "Rechouse", kuras īpašnieks ir kādreizējais smiltenietis.Jaunbūves īpašnieki vairākkārt ir mainījušies, un, kā redzams, nevienam ar apsaimniekošanu nav veicies.

 

"Protams, nekārtība teritorijā neapmierina, bet par to atbildīgs ir īpašnieks. Divas reizes gadā izsūtām brīdinājuma vēstules īpašniekam, uz kurām tiem jāreaģē nedēļas laikā," saka domes izpilddirektors Uldis Rudzītis.

 

Viņš paskaidroja, ka SIA "Rechouse" nedēļas laikā nesakops teritoriju, tad 27. maijā sastādīs administratīvo protokolu.

 

"Tuvākajā laikā sakopsim teritoriju un viss, kas paredzēts normatīvos, tiks izdarīts. Domāju, ka mēneša laikā sāksies reāla darbība," apgalvo jaunbūves īpašnieks Jānis Paleps.Viņš pastāstīja, ka teritorija tikšot arī apsargāta.

 

Kamēr viss vēl ir pavecam un pusaudži jaunbūvi uzskata par piemērotu vietu atpūtai, 16 gadus vecais Jānis vienaudžus mudina tomēr teritoriju neapmeklēt. "Nevajadzētu tur iet spēlēties un dzer, savādāk var notikt traģēdija," saka Jānis.

 

Viņš pastāstīja, ka laiku lietderīgi var pavadīt sportojot vai apmeklējot skeitparku.Arī "Ziemeļlatvija" cer, ka nelaime Smiltenē nenotiks un jaunbūves īpašnieks pildīs solīto.

Komentāri 6

nepilngadīgais

Kamēr viss vēl ir pavecam un pusaudži jaunbūvi uzskata par piemērotu vietu atpūtai, 16 GADUS vecais Jānis vienaudžus mudina tomēr teritoriju neapmeklēt. "Nevajadzētu tur iet spēlēties un DZERT, savādāk var notikt traģēdija," saka Jānis.

pirms 13 gadiem, 2008.05.15 14:19

cita īpašniece

Žurnālistiem. Tā adresīte nav Daugavas - 7. Lūdzu ievērot!

pirms 13 gadiem, 2008.05.15 14:29

lasītāja

Pavērojiet cītīgāk, tur rakstīts 7a, īpašniecīt, ir tomēr atšķirība

pirms 12 gadiem, 2008.05.16 09:36

c. īpašniece

Paldies par labojumu! Bet kā ar laikrakstu?

pirms 12 gadiem, 2008.05.16 10:35

apse

līdīs tai jaunceltnē, kamēr vēl kāds nositīsies.Un lai sitās nost.Tā arī vajag.Ar kadām tiesībam kāds var ienākt svešā īpašumā.Cik zinu pie mums ir privātīpašuma neaizskaramība.Un nevajag pēc tam ziedot naudu jauniešiem, kas neciena citu īpašumus.Vismaz būs mācība.Pieraduši pēc tādiem nelaimes gadījumiem par vainīgiem uztaisīt ēkas īpašniekus, bet tos, kas bija tai ipašumā, par cietējiem.

pirms 12 gadiem, 2008.05.16 20:24

rumba

Gribu zināt, kas būs pēc tā solītā laika!

pirms 12 gadiem, 2008.05.17 10:08

Smiltene