Smiltenes ielu tirgotājiem draud izdzenāšana 16

Jau deviņus gadus Nadežda Paškova Smiltenē uz ielas pārdod pašu saimniecības bišu medu. Biteniece nav atteikusies no šīs nodarbes arī tagad, kad rekonstrukcijas dēļ līdz 1.aprīlim slēgtas tirgošanās vietas pie tirdzniecības centra (t/c) Baznīcas laukumā.

To īpašnieks - t/c "Centrs" - aizvedis koka galdus meistariem atjaunošanai. Savukārt tirgotāji pārcēlušies uz ielas otru pie baznīcas sētas. N. Paškova medus traukus izliek uz līdzi paņemtā galdiņa. Ābolu pārdevējs preci pārdod no automašīnas. "Sestdienās atnāk divas tantiņas ar zeķītēm. Kad ir plus grādi, viena sieviete pārdod kartupeļus un burkānus. Nevienam netraucējam," teic biteniece.Taču patvaļīgu ielu tirdzniecību aizliedz Ministru kabineta noteikumi, nosakot, ka ielu tirdzniecība var notikt tikai pašvaldības speciāli norādītās un iekārtotās publiskās vietās. Smiltenē tāda ir tikai teritorija Baznīcas laukumā 16, ar kuras īpašnieku pašvaldība regulāri slēdz nomas līgumu uz noteiktu laiku. Parasti sākums ir pavasaris, kad preci piedāvā stādu pārdevēji. "Šobrīd Smiltenē ielu tirdzniecība veidojas stihiski. Tā nedrīkst notikt, jo vieta pie baznīcas nav piemērota ielu tirdzniecībai," brīdina Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis. Ja drīzumā situācija nemainīsies, pašvaldība lūgšot policijas palīdzību.Ielu pārdevēji spriež, - būtu labi, ja viņiem atļautu tirgoties ierastajā vietā pie "Centra", tur noliekot savus galdus. T/c vadītāja Natālija Riženkova teic, ka tas nav iespējams, jo tāda tirgošanās vizuāli neizskatīsies labi. Toties "Centrs" centīsies vismaz divus savus galdus atvest ātrāk par 1. aprīli.

Komentāri 16

?

Varbūt lielveikalam ''skauž'', ka tur tirgojās mazturīgi cilvēki? Imidžu bojā?

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 14:28

!

nu bet protams, vajadzētu lai menti ar stekiem šās izdzenātu, un bez tabu paaicināt, kaarteejais sižets!!!
bet ja godiigi, es ar piekrītu tam ka butkam neapatīk ka vinnas tur tirgojas, imidzs svariigaaks par visu citu.

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 15:30

Vija

Smiltenes tēviem šīs lietas ir jāsakārto.

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 17:24

Ruta

Kad beidzot Smiltenē tiks izlemts par normālu tirgus vietu?Kāpēc citās pilsētās tas nerada mūžīgās problēmas?Acīmredzot mums ir kādi kungi,kas to bremzē!!!

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 19:21

zāle

visām pusēm argumenti ir smieklīgi, vienkāršāk ir pilsētas varai sakārtot un ierādīt vietu, bet te izdzenāšana un imidža bojāšana, neprofesionāi!

pirms 13 gadiem, 2008.01.22 07:22

Ņina

Nu re,ka ***ušies dzērāji sēž pie baznīcas tas nevienam netraucē,bet ka cilvēki grib pārdot savu izaudzētu-uzreiz saceļ brēku un draud ar policiju.
Kas notiek Smiltenē?

pirms 13 gadiem, 2008.01.22 10:30

Garāmgājēja

Būs laikam jāpaaicina-Bez tabu jeb Tautas balss palīgi!Briesmīgi izklausijās kā Rudzīša kungs šodien dzina prom tos dažus tirgotājus!

pirms 13 gadiem, 2008.01.22 18:17

Elmers

Citāts: "Ja drīzumā situācija nemainīsies, pašvaldība lūgšot policijas palīdzību".
Kāda situācija?????
Iespējams, situācija mainītos, ja pašvaldības IZPILDdirektora kungs mēģinātu noskaidrot, vai nepastāv kāda alternatīva ielu tirdzniecības normālai turpināšanai, kas starp citu, lielākoties, ir nozīmīgs pensionāru ienākumu un iztikas avots, kamēr t/c Centrs vadība trīs(!!!) mēnešus remontēs vienkāršas konstrukcijas galdus.
Varbūt, ka ir iespējams normāli, bez ciniskām frāzēm padomāt, kā šiem tirgotājiem palīdzēt, nevis izvēlēties vienkāršāko ceļu - saukt palīgā policiju.
Jāpiezīmē, kad Smiltenē notiek lielie tirgi, tad jau vairākas nedēļas iepriekš visi trotuāri ir apķēzīti ar uzrakstim, bet tad jau viss ir OK un policija nav jāsauc, kaut arī turku preču tirgotāji tirgojas pa visām centrālajām ielām.
Taču, kad pašu cilvēki tirgo pašražoto un pašaudzēto produkciju, tad tūdaļ policija jāsauc.
Ir nožēlojami skumji lasīt šo rakstu ;-(((

pirms 13 gadiem, 2008.01.22 22:44

.........

Riženkova jau no iedomības mākoņus stumj ar savu degunu,kas viņai par tirgoņiem?

pirms 13 gadiem, 2008.01.23 09:45

Ivars

Tos galdus laikam aizsūtīja apzeltīt, ka vajadzīgi mēneši. Dome varēja uzcelt nojumi tirdzniecībai pie bijušā apinīša. Tur jau tirgotāji nevienam netraucē un TOPam peļņu neatņems.

pirms 13 gadiem, 2008.01.23 10:19

....

ko jūs variet ņemties? Vai tiešām Jūs nesaprotat, ka galdiem ir vajadzīgs remonts?????

pirms 13 gadiem, 2008.01.23 15:10

.....

Pilsētas dome varētu parūpēties par tirzniecības vietām Smiltenes centrā,neuzskatu,ka tas būtu jādara t/cetram vai arī kaut kādam konkrētam cilvēkam,kas saistīts ar t/centru.

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 11:56

novērotājs

Cienijamie tirgotāji! Jums taču ir tirgus laukums aiz elektronama...esiet aktīvi,ieinteresējiet pircējus....tad nebūs jāželojas,ka nav pircēju....

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 20:38

Aiva

Tā pati dome jau arī deva savu piekrišanu to tirdzniecības centru tur uzcelt.kaut arī zinu,bija gara vēstule,kur cilvēki vāca parakstus pret būvniecību!Tā kā es domāja,ka tur TOPa vadībai būtībā būtu jābūt mazai teikšanai.Es esmu par pašaudzētu zemeņu nopirkšanu no tantiņām!

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 21:17

Smiltene