Smiltenes jaunā bērnudārza vadītāja amatā jau apstiprināta 17

Lai gan trīs pretendentes apšauba konkursa godīgumu, Smiltenes pilsētas deputāti pirmdien ar balsu vairākumu apstiprināja pilsētas jaunā bērnudārza vadītājas amatā Santu Rudzīti, līdz šim - Rīgas 16. bērnudārza pirmsskolas skolotāju. Viņas kandidatūru apstiprināšanai ieteica konkursa komisija.

Konkursa pretendentes un pašvaldība

neatrod kopsaucēju strīdā

 

 

"Neuzskatu, ka konkurss noticis nelikumīgi un vadītājas apstiprināšana amatā būtu jāatliek," domes sēdē uzsvēra pašvaldības vadītājs Ainārs Mežulis.Smiltenietes Līga Krūmiņa - Krīgere, Sanita Putne un Zanda Troiņikova - Eglīte apšauba konkursa godīgumu, jo uzskata, - konkursa komisija pielaidusi kļūdu viņu iesniegto dokumentu izvērtēšanā. Pirmdien kandidātes savu motivāciju skaidroja domes deputātiem.

 

 

Norāda uz prasību izmaiņu"Konkursa nolikumā, kas publicēts laikrakstos, viena no pamatprasībām ir: profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība, pirmsskolas izglītības kvalifikācija vai Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 347 noteiktā tālākizglītība," skaidro L. Krūmiņa - Krīgere. "Mēs, visas trīs, no konkursa komisijas saņēmām atteikumu ar jau citādāku prasības pamatojumu: profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība ar pirmsskolas izglītības kvalifikāciju vai konkrētajos noteikumos minētā tālākizglītība."Pretendentes uzskata, ka pret konkursa dalībniecēm nav godīgi nolikumā ierakstīt vienu pamatprasību, bet atteikumā sniegt citu skaidrojumu par izglītības neatbilstību konkursa prasībām.Atteikuma dēļ minētās kandidātes netika aicinātas uz konkursa otro kārtu jeb pārrunām un uzskata, ka tas viņām liedza iespēju sevi pierādīt komisijai.

 

 

Strīds par gramatikuVisām trijām pretendentēm ir augstākā pedagoģiskā izglītība. "Diemžēl no šo kandidāšu iesniegtajiem dokumentiem nevarējām pārliecināties, ka viņām būtu pirmsskolas izglītības skolotāja kvalifikācija," skaidro Smiltenes domes juriste, konkursa komisijas pārstāve Sanita Mickeviča. Konkursa komisijas pamatmērķis bija izvēlēties kandidāti, kurai būtu augstākā pedagoģiskā izglītība un pirmsskolas izglītības kvalifikācija.Juriste secina, ka patiesībā strīds ir par Ministru kabineta noteikumu gramatisko tulkošanu jeb interpretēšanu, atšķirīgi saprotot, ko nozīmē vārdu atdalīšana ar komatu.Balsojumā par bērnudārza vadītājas apstiprināšanu amatā atturējās deputāti Valda Cirīte un Gatis Krūmiņš. V. Cirīte tāpēc, ka darbojās konkursa komisijā. G. Krūmiņš savukārt grib redzēt, kas rakstīts MK noteikumos par izglītības prasībām, jo tagad "katra puse stāsta citādāk".

 

 

Vērsīsies citās instancēsNenonākot pie kopsaucēja, minētās pretendentes un Smiltenes pilsētas dome skaidrojumu lūgs Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). "Mēs esam cieši apņēmušās vērsties tālākās instancēs, lai šo jautājumu atrisinātu līdz galam. Kaut arī sēdē deputātu viedokļi svārstījās, viņi tomēr neapturēja procesu, nesagaidot IZM skaidrojumu par mūsu atbilstību konkursā izvirzītajām prasībām," saka S. Putne. Pretendente turklāt uzskata, ka konkursa komisijā bija jābūt arī pirmsskolas izglītības speciālistam. "Uzdevu Aināram Mežulim šādu jautājumu, un nesaņēmu konkrētu atbildi, vai šāds speciālists komisijā ir."A. Mežulis publiski atvainojas visām konkursa dalībniecēm par savu aicinājumu avīzē ikvienam, kuram ir pārmetumi, nākt klausīties diktofonā ierakstītās konkursa pārrunas. "Tas nebija teikts ar mērķi ļaut klausīties katram, bet gan tāpēc, lai konkursa norise netiktu dažādi interpretēta," atvainojas pašvaldības vadītājs.

Komentāri 17

Vilfrīds

Malači meitenes man prieks ka kāds var nostāties pretī domei, savādāk viņiem liekas ka ap viņiem zeme griežas.

pirms 13 gadiem, 2008.02.20 20:25

viszinītis

Beidzot jāsāk runāt-uz priekšu Smiltenieši...

pirms 13 gadiem, 2008.02.20 22:51

:))

Dome negrib ieklausīties smilteniešos! Ar ko tas var beigties ,pavaicājiet kalvītim. Taču priekšsēža iziešana no "rāmjiem "sēdes laikā liecina par viņa vājumu. Ede gan malacis, cienasti pēc sēdes bija pašā laikā,tā turpināt!

pirms 13 gadiem, 2008.02.21 21:33

Daiga

Caur cienastiem domē visu var dabūt daži,

pirms 13 gadiem, 2008.02.22 17:28

Neitrālā

Augstprātīgo Smiltenē netrūkst, ja tiek savienoti divi kolektīvi,tad ir tikai loģiski,ka vadītāju izvēlas neitrālu personu, lai nākošās debates nepaceltos par to, ka vadītājai ir labākas attiecības ar bijušo kolektīvu. Man kā cilvēkam no malas tas liekas ļoti tālredzīgs gājiens. Iesaku domei neatkāpties no šī lēmuma.

pirms 13 gadiem, 2008.02.25 16:57

Neitrālai!
Jūs tiešām neko nezināt.Ja jau būtu neitrāls cilvēks tad viss būtu OK. Bet šo meiteni jau riktē EDES tante, un tas nozīmē ka viens no kolektīviem būs privileģētā statusā.

pirms 13 gadiem, 2008.02.25 23:09

Neitrālā

Nu no citas planētas jau droši nevienu neatradīs,bet vai tad tā aurēšana beigsies, ja paņems kādu no tām trim? Baidos, ka šis netikums, maurot vietā un nevietā nepazudīs tāpat, jo tas jau ir asinīs!

pirms 13 gadiem, 2008.02.26 10:35

Angelika

Miru, tikai mieru. Vieta jau ir aizpildīta, runa ir tikai par dokumentu izvērtēšanu, nevis kāda cita iesēdināšanu vadītāja krēslā, tā vismaz rakstā rakstīts.

pirms 13 gadiem, 2008.02.26 12:56

Viedoklis

Man liels prieks par tām trīs meitenēm, kuras cīnās par savu taisnību. Tā tik turēt!!!
Jā, jaunā vadītaja šķiet ir apstiprināta, lai viņai veicās, neviens jau nesaka, ka viņa būs slikta, varbūt taisni pretēji, ļoti laba. Sabiedrība ir sašūmējusies par attieksmi kādu izrāda Smiltenes dome pret konkursantiem u.t.t. Kur cieņa pret citām konkursantēm, apstiprinot vadītāju, nesagaidot Izglītības ministrijas lēmumu?
Un jā, diemžēl šajā konkursā priekšroka netika dota Smiltenietēm, kaut gan bieži savās uzrunās domes priekšsēdētājs ir aicinājis Smilteniešus atgriezties...
Lai veicas!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 10:20

viedoklis

Viedoklis
[27.02.2008. 10:20:27]

-----------------

LŪDZU NERAKSTĪT ZEM MANA VĀRDA!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 10:54

Niks

Man gan nav nekāda sakara ne ar bērnudārziem, ne domi, taču esmu novērojusi vienu iezīmi - lai arī par ko nebūtu runa, Smilteniešiem galvenais ir "nostāties pretī". Bet gribētu pilsētas vadībai atgādināt sen zināmo teicienu - tikai beiktam sunim neviens nesper. Sūdzības neko neatklāj par pilsētas vadību un pieminēto Edītes kundzi, toties daudz pasaka par pašiem sūdzībkaļiem un to atbalstītājiem. Tās parāda zemisko vēlmi iznīcināt visus, kas sasnieguši vairāk un strādājuši labāk.

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 17:04

trakais

Jā, par to smilteniešu atpakaļaicināšanu vārdos un reālajā dzīvē darīto, lai smilteniešiem te būtu vairāk darba vietu-........tā nu ir kā ir.

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 18:50

Pieredze

Nu ko nu par Edi!! Labi, ka Ēde pati vēl neizdomāja pretendāt, bet, protams, atkal ar iejaukšanos. Vecie stagnāti nelabojami.

pirms 13 gadiem, 2008.03.03 16:25

Kas

Manuprāt ir tikai apsveicami, ka tika rīkots attiecīgs konkurss, lai atrastu atbilstošu amata kandidātu. Ja kādam ir vēlme kaut ko pierādīt vai noskaidrot, tad būtu jādodas ar attiecīgu iesniegumu pie uzraugošajām instancēm nevis jakulsta mēle pa tukšo par tēmu a ja nu nebija godīga kandidāta izvēle.

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 16:32

Smiltene