Smiltenes kapus poš svētkiem 3

Iedzīvotāju saziedotos līdzekļus izmantos kapličas iekštelpu sapelējušo un saplaisājušo sienu remontam

Tuvojoties kapu svētkiem, pilsētas kapus dodas sakopt aizvien vairāk iedzīvotāju. Dažus satrauc nepietiekama ūdens ieguves vieta, un viņi vēlas, lai vēl vienuierīkotu kapličas tuvumā. Bet tas nav iekļauts veicamo darbu sarakstā.

 

Sastaptā pensionāre Ginta Zaķe ģimenes atdusas vietu apkopj regulāri divas reizes nedēļā, tāpēc atzīst, ka problēmas sagādā ūdens. "Kapu kopa ir kapličas tuvumā, bet ūdens krāns gandrīz 200 metru tālāk. Man, vecam cilvēkam, ir grūti, bet ko tur padarīs. Nevaru panest smagās lejkannas, tāpēc vienmēr tās vedu ar ratiņiem. Dažreiz pat sanāk izpalīdzēt citiem," stāsta pensionāre.

 

Viņa atklāj, ka arī citus cilvēkus uztrauc šī problēma. "Jā, būtu labi ierīkot ūdens ņemšanas vietu kapličas tuvumā, tomēr šaubos vai kāds to darīs," spriež G. Zaķe.

 

SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvaldes" (NKUP) valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis zina, ka iedzīvotāji plāno rakstīt iesniegumu par ūdens ierīkošanu pie kapličas.

 

"Pilsētas kapos ūdens ņemšanas vietas ir pietiekoši, teritorijā atrodas divas akas un trīs ūdens krāni. Vēl kāda ūdens ņemšanas vietas ierīkošanas izveidošana mums nav plānota," saka R. Melderis. Viņš piebilst, ka šādai ierīkošanai nav finansiālo līdzekļu.

 

Tuvojoties Kapu svētkiem, kuri būs jau 20. jūlijā, NKUP ir veikusi sakopšanas darbus teritorijā un kapličas iekštelpās.

 

"Kapličas iekštelpu sienas ir problemātiskas, jo uz tām parādās pelējums. Tāpēc centīsimies līdz 20. jūlijam tās salabot un nokrāsot," sola R. Melderis.

 

Remontdarbus veic par līdzekļiem, ko iedzīvotāji saziedojuši Kapu svētku un Svecīšu vakarā. "Ziedojumus mēs vācam kopā ar Smiltenes luterāņu draudzi. Saziedoto sadalām vienlīdzīgi," atklāj NKUP ainavu tehniķe Baiba Rubene.

 

Viņu vairāk satrauc kapličas priekšpuse, kur apstādījumu novietojums nav mainījies jau daudzus gadus. "Iespējams arī tur būs redzamas izmaiņas," aizdomājas B. Rubene.

 

Kapu svētkos atbalstu sniedz arī blakus esošie pagasti. Kā jau katru gadu, arī šogad Launkalnes pagasts par saviem līdzekļiem sagādās smiltis. "Palīdz arī Smiltenes un Brantu pagasts. Šogad esam uzrunājuši arī Bilskas un Blomes pagastu, bet vēl nav skaidrs, kāds tieši būs viņu devums," stāsta R. Melderis.

 

Zane Celmiņa pastāstīja, ka no 14. līdz 19. jūlijam Smiltenes luterāņu draudzē var pieteikties aizlūgumam. Vairāk informācijas pie baznīcas.

Komentāri 3

Nu,nu,nū

Ar kuru datumu kapos tiks pievesta grants (koplietošanai) kapu apkopšanai?
Paziņojiet arī šeit, lūdzu!

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 15:24

OzolaS

Ja neradīsies neparedzēti apstākļi, tad tas varētu notikt 15. un 16. jūlijā.

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 16:51

Smiltene