Smiltenes novadā amatā iecelti pagastu pārvaldes vadītāji 19

Smiltenes novada deputāti pirmdien domes sēdē iecēla amatā pagastu pārvaldes vadītājus un noteica viņu mēneša amatalgu.

 

Brantu, Smiltenes, Blomes, Launkalnes, Palsmanes un Variņu pagastā šajos krēslos paliek līdzšinējie pagasta padomes priekšsēdētāji. Tikai tagad viņi pagasta dzīvi vadīs jaunā statusā, jo kā izpildvaras darbinieki ir pakļauti novada lēmējvarai - pagasta deputātiem.

 

Par pārvaldes vadītāju amatā apstiprināti: Brantu pagastā - Mārīte Treijere; Smiltenes pagastā - Velga Līdaciņa; Blomes pagastā - Zigeta Vīķele; Launkalnes pagastā - Māris Lazdiņš; Palsmanes pagastā - Tigna Podniece; Variņu pagastā - Uldis Birkenšteins.

 

Savukārt Bilskas un Grundzāles pagastā vadība ir mainījusies. Līdzšinējie pagasta padomes priekšsēdētāji Vaira Skujiņa (Bilska) un Jānis Kuprišs (Grundzāle) nolēmuši doties pensijā.

 

 

Par Bilskas pagasta pārvaldes vadītāju novada domes deputāti iecēla Lindu Karlsoni, līdzšinējo Bilskas pamatskolas latviešu valodas, literatūras un sociālo zinību skolotāju. Novada domes vēlēšanās L. Karlsone kandidēja "Pilsoniskās savienības" sarakstā.

 

Grundzāles pagasta pārvaldes vadītājas amatā deputāti apstiprināja Aldu Zvejnieci, līdzšinējo Gaujienas pagasta padomes galveno grāmatvedi.

 

Smiltenes novada pagastu pārvaldes vadītājiem ir noteikta mēneša amatalga 700 latu apmērā pirms nodokļu nomaksas, izņemot Brantu un Smiltenes pagasta pārvalžu vadītājas. Viņu mēneša amatalga ir 600 lati pirms nodokļu nomaksas. Deputāti diferencēja pārvaldnieku algas, ņemot vērā viņu darba apjomu: pašvaldības iestāžu skaitu un infrastruktūras objektus pagastā.

 

Smiltenes novada domes priekšsēdētāja Aināra Mežuļa mēneša amatalga ir 1500 lati pirms nodokļu nomaksas: novada domes izpilddirektora Kārļa Lapiņa mēneša amatalga - 1000 lati pirms nodokļu nomaksas.

 

Pagastu pārvaldnieku iecelšana izmainīs Smiltenes novada domes deputātu sastāvu. Z. Vīķele, T. Podniece, U. Birkenšteins un M. Lazdiņš, lemjot par pagastu pārvaldniekiem, pirmdien vēl sēdēja novada domes deputāta krēslā.

 

Pēc apstiprināšanas pagasta pārvaldes vadītāja amatā viņiem ir jānoliek deputāta mandāts, ko šie deputāti arī grasās darīt.

 

 

"Tiklīdz vēlēšanu komisija saņems rakstisku informāciju par kāda deputāta pilnvaru izbeigšanos pirms termiņa, ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā komisija sasauks sēdi un pieņems lēmumu par deputāta kandidātu, kurš uzaicināms stāties bijušā deputāta vietā. Tas ir nākamais deputāta kandidāts, kurš tajā pašā sarakstā ieguvis visvairāk vēlētāju balsu," skaidro Smiltenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aurika Zīvere.

 

U. Birkenšteins un M. Lazdiņš vēlēšanās kandidēja partijas "Zaļo un Zemnieku savienība" (ZZS) sarakstā. Nākamās šajā sarakstā visvairāk vēlētāju balsu ieguva Velga Līdaciņa un Mārīte Treijere, kuras ir ieceltas par pagastu pārvalžu vadītājām un nevar būt deputātes.

 

 

Aiz viņām nākamie rindā balsu skaita ziņā ir deputāta kandidāti Dzintra Ķikase (bijušās Grundzāles pagasta padomes lauku attīstības speciāliste) un Dzintars Zvaigzne (Palsmanes pagasta uzņēmuma "Ziķeri" valdes priekšsēdētājs). Ja viņi piekritīs kļūt par deputātiem, tad savu deputātu novada domē iegūs grundzālieši un palsmanieši, bet zaudēs varinieši (U. Birkenšteinu) un launkalnieši (M. Lazdiņu).T. Podniece un Z. Vīķele vēlēšanās kandidēja Tautas partijas sarakstā.

 

 

Nākamās šajā sarakstā visvairāk balsu ieguva Birute Mežale (Palsmanes pagasta bērnudārza skolotāja un metodiķe) un Laima Garklāva (Blomes feldšerpunkta feldšere). Ja viņas piekritīs kļūt par deputātēm, tad pagastu pārstāvniecība novada domē nemainīsies.

 

Lemjot par pagastu pārvaldēm, domstarpības izcēlās ap Grundzāles pagasta pārvaldnieka krēslu. Neraugoties uz to, ka Smiltenes novada dome nevienā pagastā neizsludināja konkursu uz pārvaldnieka amatu, Grundzāles pagastā pieteicās četri pretendenti: Alda Zvejniece, Dzintra Ķikase (bijušās Grundzāles pagasta padomes priekšsēdētāja vietniece, pašvaldības lauku attīstības speciāliste), Uģis Ķesteris ( tāmētājs, projektu vadītājs firmā "Nītes") un Maruta Java (bijušās Grundzāles pagasta padomes galvenā grāmatvede).

 

Vēl vairāki kandidāti uz pārvaldnieka krēslu bija Blomes pagastā: Z. Vīķele un Juris Kļaviņš, bijušais akciju sabiedrības "Trikātas siers" valdes priekšsēdētājs.

 

Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vergina skaidro, ka novada lēmējvara nerīkoja konkursu un piedāvāja ieņemt pagasta pārvaldnieka amatu tiem deputāta kandidātiem, kuri ieguva visvairāk vēlētāju balsu un līdz ar to viņu uzticību savā teritorijā. Tie izrādījās bijušie pagastu pašvaldību vadītāji, bet Bilskā - L. Karlsone un Grundzālē - Gints Kukainis, novada domes deputāts.

 

"Gints atteicās no piedāvājuma, jo domā, ka būs noderīgs Grundzāles pagastam, būdams deputāts. Par kandidātiem vaicājām viņa viedokli, un Gints ieteica Aldu Zvejnieci. Šo kandidāti akceptēja arī novada domes izpilddirektors," saka I. Vergina.

 

Novada dome gan saņēma Grundzāles pagasta iedzīvotāju vēstuli ar 63 parakstiem, kurā aicināta iecelt par pagasta pārvaldnieci Dz. Ķikasi. Tomēr vairākums deputātu nolēma sēdē izskatīt tikai vienu kandidāti - A. Zvejnieci un balsoja par viņu.

 

"Izskatās, ka viss jau bija iepriekš izdomāts. Vajadzēja deputātiem atlikt šo jautājumu un atklāti izsludināt konkursu, lai piedalās visi, kuri vēlas," domā zemniece Vija Lārmane no Grundzāles pagasta Aumeisteriem. Viņa atbrauca klausīties novada domes sēdi un izteica deputātiem savu viedokli.

 

 

Aumeisteru ļaudis bijuši ļoti pārsteigti, uzzinot par A. Zvejnieces kandidatūru, jo tajā pusē neviens viņu nepazīstot.

 

"Nezinām, vai viņa ir laba vai slikta, jo viņa strādā Gaujienā. Tāpat arī nezinājām, ka var pieteikties pagasta vadītāja amatam, bet tie četri kandidāti uzzināja tikai pa draugam," informācijas trūkumu deputātiem pārmeta V. Lārmane.

Komentāri 19

Vēlētājs

Politika ir viena netīra padarīšana. Vislabākais un godīgākais no visiem kandidātiem šķiet ir Gints Kukainis. Tādus vajadzētu visus, nevis kā tagad, pārsvarā pašlabuma meklētāji. Balotējās, lai tiktu Domē, un tad pirmie un vienīgie tiktu par pagastu pārvaldniekiem, jo tur var nopelnīt lielāku piķi, bet Domē sēžot nemaksā praktiski neko.

pirms 12 gadiem, 2009.07.22 13:18

#

Vai tiešām pilnvarnieki ir nepieciešami pat pāris simts metru no noda domes? Es domāju Smiltenes un Brantu pagastos.

pirms 12 gadiem, 2009.07.22 13:35

zzzzzzzz

Apnicis.Sev algas nosaka ,pilnvarnieki ir,bet ,kas būs ar mazajām skolām ,laikam valsts noslēpums.

pirms 12 gadiem, 2009.07.22 17:38

Zhurka Korneelija:

un tagad visi reizee: Vii vil bii taupiigi!

pirms 12 gadiem, 2009.07.22 23:36

Karļiks

Viens liels murgs-visi tāpat paliek amatos un pelna algas,ko paši sev nosaka.š
štatu vairāk nekā pirms tam esot pagastiem.Kam vēl Smiltenes pagastam V.Līdaciņa?

pirms 12 gadiem, 2009.07.23 10:26

Kirkenšteins

Variņu pagasta vecis tēmēja uz Smiltenes krēslu.

pirms 12 gadiem, 2009.07.23 13:44

Tālredzīgais

Ievēlēsim A. Mežuļa kungu nākamajā saimā, lai nav katru dienu jābrauc uz RĪGU.

pirms 12 gadiem, 2009.07.23 14:53

Jāaa

Uz nākamajām vēlēšanām noteikti neiešu, kārtējo reizi pierādījās fakts,- balso kā gribi, blatņiki sev siltu vietu jau iepriekš "aizsituši". Smiltenes pagastam un Brantiem nu noteikti nevajag nekādu pārvaldnieku!!!! KUR TAUPĪBA APVIENOJOTIES??! UZ PAPĪRA UN SOLĪJUMOS!!
TAGAD PIEKRĪTU PAZIŅĀM, KURI NEGĀJA UZ VĒLĒŠANĀM - NU NAV VĒRTS - NĒ, NĒ UN VĒLREIZ NĒ!
MURGI - UN TAS VISS TURPINĀS.

pirms 12 gadiem, 2009.07.23 19:05

Grundzāliete

Vija Lārmane - tā nav patiesība, ka grundzālieši negrib Aldu Zvejnieci ( dz.Brikmane ) par izpilddirektori. Viņa ir dzimusi un augusi Grundzālē. Dzīvo Grundzālē. Tu, Maruta Java, Dzintra Ķikase un Uģis Ķesteris esat ienācēji Grundzālē.

pirms 12 gadiem, 2009.07.23 20:01

Pele

Tu Grundzāliete neaizmirsti to, ka Zvejniece aģitēja par Kukaini lai visi balso, jo viņam vienīgajam ir iespējas iekļūt novada domē toreiz ne ar pušplēstu vārdu nepieminot, ka viņš var pretendēt uz pagasta amatu - ja tas būtu pieminēts balsojums būtu citāds. Un šajā gadījumā uzskatu, ka Grundzālē bija jānotiek pagasta pārvaldnieka vēlēšanām kautvai ar desmit kandidātiem uz šo amatu. Kukainis nebija tiesīgs izlemt šo jautājumu visu pagasta iedzīvotāju vārdā. Te ož pēc personīgiem labumiem.......

pirms 12 gadiem, 2009.07.24 00:44

marsietis

Savdabīga politika veidojās Grundzālē! Varbūt visus, kas nav vietējie vajadzētu izsūtīt?
Tad tiem , kam vairāk vietējo radu,draugu un mīļāko ,tiks visi amati.

pirms 12 gadiem, 2009.07.24 18:47

Grundzāliete

Vēlētāji vēlēšanās jau balso par deputātiem nevis izpilddirektoriem. Likums paredz iecelt, nevis rīkot konkursu uz izpilddirektora amatu. Grundzālē intrigu vērpēji nav vajadzīgi par izpildirektoru. Tik ilgus gadus esam gaidījuši pārmaiņas pagasta dzīvē, ka beidzot tas ir noticis. Lai veicas!

pirms 12 gadiem, 2009.07.24 19:45

...

Man vispār nav saprotams kāpēc krīzes laikā vajadzēja veidot novadus? Smiltenes novadā labums būs tikai Smiltenei, jo tādam Mežulim pilnīgi vienalga, kas notiks ar Launkalni, Variņiem, Grundzāli un citiem pagastiem... Žēl,ka tajos pagastos, kuros vēl kaut kas notika, pēc novadu izveides viss ies tikai uz slikto pusi...

pirms 12 gadiem, 2009.07.26 15:59

OK

Grundzālē gan viss ies TIKAI uz labo pusi. Tā sola Grundzāliete.

pirms 12 gadiem, 2009.07.26 21:07

Sirds

To, kā ies Grundzālē, vēl nezin neviens. Bet, ja būtu palicis iepriekšējais murgs, tad viss pagasts krīzes laikā aizietu pa burbuli. Tagad vēl ir cerības turēties vismaz virs ūdens.

pirms 12 gadiem, 2009.07.26 23:39

pluudi

Nu lej, lej sirsnin to uudentinu, vismaz buus virs kaa tureeties !!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.27 08:06

Skats no malas

Nekādus te Grundzālē iegātņus par pārvaldniekierm,Alda malacītis.Lai visos pagastos būtu tādi cilvēki,kā Alda.Zinu Aldu no viņas pirmās skolas dienas,lai viņai veicas!

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 20:44

skats no malas

Nekādus te iegātņus Grundzālē par pārvaldnieku,Alda malacītis.Lai visur būtu tādi pārvaldnieki.Zinu Aldu no viņas pirmās skolas dienas,lai veicas!Gint, Tev pareiza izvēle!

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 21:01

mazliet grundzāliete

Lai Aldiņai veicas!!! Īstais cilvēks īstajā vietā!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 21:39

Smiltene