Smiltenes novada bāriņtiesa pirmo reizi organizēja semināru aizbildņiem un audžuģimenēm 2

Vakar bērnu un ģimeņu atbalsta centrā notika pirmais Smiltenes novada bāriņtiesas organizētais seminārs aizbildņiem un audžuģimenēm.

Seminārs rīkots ar mērķi apzināt tās problēmas, ar kurām ikdienā saskaras audžuģimenes un aizbildņi Smiltenes novadā. "Vēlamies šiem cilvēkiem sniegt psiholoģisku un juridisku atbalstu un palīdzību sociālajos jautājumos.

Esam gatavi arī informēt par jaunāko likumdošanas izmaiņās, kas attiecas uz aizbildņiem un audžuģimenēm," stāsta Smiltenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Aurika Zīvere. Ar dalībniekiem runāja psiholoģe, audžuģimeņu konsultante, bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un novada bāriņtiesas speciālisti. Pie šiem speciālistiem audžuģimenēm un aizbildņiem bija iespējams saņemt arī individuālas konsultācijas.

Pavisam tika uzrunāta trīsdesmit viena aizbildņu ģimene un piecas audžuģimenes. "Ielūdzām arī tās ģimenes no citiem novadiem, kuru ārpusģimenes aprūpē ir Smiltenes novada bērni," piebilst A. Zīvere. Viņa arī pastāstīja, ka nākotnē šādus seminārus novadā vēlas ieviest par tradīciju. Plānots, ka tie notiks divas reizes gadā.

Jūt atbalstu

Semināra dalībniece Valda Ozola no Bilskas pagasta stāsta, ka ir svarīgi sajust, ka neesi viens. "Šādas tikšanās noteikti ir nepieciešamas, lai varētu satikties ar citām audžuģimenēm un aizbildņiem, lai iepazītu viens otru, uzzinātu jaunāko informāciju, dalītos pieredzē bērnu audzināšanā.

Parasti lielākās neskaidrības rodas tad, kad ģimenē nonāk audžubērni. Tad nevar zināt kāds izveidosies pirmais kontakts, vai neradīsies uzvedības problēmas. Tāpēc ir labas šādas tikšanās reizes, kurās ar speciālistiem var pārrunāt neskaidrības," domā V. Ozola.

Sievieti priecē tas, ka Smiltenes novadā par šīm ģimenēm neaizmirst. "Ikdienā tu ej, dari un cīnies, tāpēc atbalsts ir svarīgs. Šodien patiešām sajūtos novērtēta," saka bilskēniete.

Dāvanas un pateicības raksti

Tikšanās izskaņā pasniedza pateicības rakstus divām audžuģimenēm - Valdas un Elmāra Ozolu un Solvitas un Jura Roznieku - par audžuģimeņu kustības aizsākšanu Smiltenes novadā. Pašvaldība pateicības rakstus pasniedza arī ilggadējiem aizbildņiem.

Savukārt pie šo ģimeņu bērniem ceļos dāvaniņas. "Ziemassvētku laikā kopā ar Smiltenes jauniešu domi rīkojām labdarības akciju, lai varētu iepriecināt maznodrošināto ģimeņu bērnus. Iedzīvotāji bija dāsni un savu artavu akcijā sniedza arī pēc svētkiem. Tāpēc tagad varam iepriecināt audžuģimeņu un aizbildniecībā esošos bērnus," saka novada bāriņtiesas priekšsēdētāja.

Komentāri 2

Arvīds

Izlasot šo rakstu, viss ir ideālā kārtībā. Bet reāli - vai šai ģimenei var vispār bērnus uzticēt audzināt, Pati Valda pat godīgi ar cilvēkiem neprot aprunāties, kliedz, bļauj utt. Proti, vot tas ir bērnu bizness. Ceru, ka varbūt Latvijas galvenā Baiba Meldere tur ieviesīs kārtību. Diemžēl, pat bumbu bērniem nevar nopirkt, nezin kur tā nodokļu maksātāju naudiņa paliek. 2014. gads.

pirms 5 gadiem, 2014.12.26 20:09

Smiltene