Smiltenes novada Bērnu un ģimenes atbalsta centrs uzsāk nodarbības 8

Šoruden Smiltenes novada Bērnu un ģimenes atbalsta centrs uzsāks nodarbību ciklu, kas ilgs vairākus mēnešus. Pirmo reizi būs iespēja apmeklēt topošo vecāku skolu. Būtiski, ka nodarbības būs bez maksas.

 

Pavisam centrā būs pieejamas trīs dažādas nodarbības - topošo vecāku skola, nodarbības vecākiem par bērna emocionālo audzināšanu un bēbīšu skola, kuru apmeklē bērni vecumā no gada līdz diviem kopā ar vecākiem. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka nodarbības ir nepieciešamas.

 

 

Atsaucība bijusi vienmēr. Pluss ir tas, ka par apmeklētajām nodarbībām nauda netiek prasīta, kas daudziem šajos laikos ir liels atvieglojums. Tās lielākoties notiks vakaros.

 

Izglītos topošos vecākusBērnu un ģimenes atbalsta centra sociālā pedagoģe Elita Tilčika stāsta, ka jau šodien pulksten 13.00 sāks darboties topošo vecāku skola. Nodarbības vadīs vecmāte Dace Dugnese.

 

 

"Lekcijās tiks apskatītas vairākas tēmas. Topošos vecākus izglītos par grūtniecības sākumu, grūtnieču uzturu, vitamīniem un režīmu. Stāstīs arī par gatavošanos dzemdībām, krūts barošanu, jaundzimušo aprūpi un pēcdzemdību aprūpi," informē E. Tilčika.

 

Centra speciālistes uzsver, ka dzemdību nodaļa Smiltenē vairs nav, bet grūtnieces tāpat būs. Speciālistes nodarbības apmeklēt iesaka abiem topošajiem vecākiem. Protams, var nākt arī pa vienam. Nodarbībām var pieteikties, zvanot D. Dugnesei pa tālruni 26490136. Informācija par topošo vecāku skolu ir pieejama arī poliklīnikā pie ginekologa.

 

Turpina iesāktoAtbalsta centrā jau šomēnes atsākas nodarbības vecākiem. "Trešdienās vecāki, kuri vēlas izprast sava bērna uzvedību un iemācīties to uzlabot reizēs, kad atvase ir nepaklausīga vai pat agresīva, varēs apmeklēt lekcijas par emocionālo audzināšanu.

 

 

Šīs nodarbības paredzētas vecākiem, kuriem ir bērni vecumā līdz septiņiem gadiem. Parasti šādas tikšanās reizes ir patīkamas. Vecāki nevien uzzina daudz jaunu, bet arī apmainās savstarpējā pieredzē, sadraudzējas un uztur kontaktus arī pēc nodarbībām," teic psiholoģe Sandra Ozoliņa.

 

Jāatgādina, ka programmas mērķis ir veicināt bērnu uzticēšanos vecākiem, mazināt trauksmes līmeni, veicināt pašcieņas nostiprināšanos un saskarsmes iemaņu attīstību. Pavisam būs desmit tikšanās reizes, katra aptuveni divas stundas gara.

 

E. Tilčika informē, ka pavisam drīz vecāki kopā ar saviem mazuļiem varēs apmeklēt arī bēbīšu skolu. "Ziemeļlatvija" ir novērojusi, ka tieši par šo skoliņu atbalsta centrā iepriekš bijusi liela atsaucība. Tajā speciālisti kopā ar bērniem mēģina dziedāt dziesmiņas, spēlēt attīstošas spēles un priecāties.

 

Turklāt atbalsta centrā ik dienu strādā psihologs, kurš ar cilvēkiem strādā gan individuāli, gan grupās.Šīs visas aktivitātes norisinās Bērnu un ģimenes atbalsta centrā Smiltenē, Galdnieku ielā 10. Tālrunis uzziņai - 64774962. Centra speciālistu tālrunis - 2924073 un 29368057.

Komentāri 8

?

Interesanti, atkal siltas vietiņas tātad finansē novada dome, Vai kāds zin šā centra noslodzi?

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 17:18

.

manuprat ir forsi, ja vecakiem, kuriem berns netiek darzinja ir iespejams apmeklet bebisu skolu un piedevam pa brivu

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 20:28

Ja pie mums būtu vairāk cilvēku, kas strādā ar tādu atdevi un atbildības sajūtu, kā to dara Bērnu un ģimenes atbalsta centrā Smiltenē, tad mēs nebūtu nonākuši tur, kur tagad esam.
Priecājaties, ka ir vēl vietas, kur pakalpojumus var saņemt par brīvu. Lai viņiem izdodas!

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 22:04

Zanda

Par brīvu nekas nenotiek kāds par to maksā šinī gadījuma novada dome. Noslodzi gribētu zināt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.12 11:17

!

Es pati esmu saskārusies ar šo centriņu, un ja finansējumu dot, tad vislielāko šim centram, un tie runatāji lai nāk un pastrādā šajās siltajās vietiņas, šeit katrai personībai ir vajadzīga sava pieeja, un tāda vadītāja kā nikiforovas kundze - nebūs neviena, viņai ir ipaša komanda , un ļoti ļoti saprotoši , mīļi pedagogi!!
Tie skaugi neskaudiet, viss nāk ka bumerangs atpakaļ!!
Neviens nasaprot, šā centra vajadzību, līdzko pats nav nonācis šādā situācijā kā es, bet ziniet mīļie, neviens nezina, kas bus ar jums rīt!!!
Mīļi sveicieni visam personālam!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.18 19:52

?

Kapēc gan ne, un ja notiek kautkas par brīvu, lai finansē dome, galu galā šī ir tā vieta, kur jebkutrš nelaimē nonācis var griezties, labāk palīdzēt šeit, nekā nauda aiziet nevajadzīgās lietās, neskaudiet lūdzu, ja paši neko nezinat!!
Paldies!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.18 19:57

mamma

Pati esmu māmiņa , kura apmeklē centru, šajā drūmajā laikā , ieejot šajā iestādē, es tik daudz laba gūstu, tāda pretīmnākšana, es tā atpūšos no ikdienas šajās gaišajās telpās, mīļš paldies jums, es pat varu teikt, nekur nav tik labi, kā šajā centriņā....Paldies jums!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.18 20:01

Jautajums

Tā psiholoģe gadījumā nav ari skolotāja Smiltenes Ģimnāzijā???

pirms 11 gadiem, 2010.03.12 21:14

Smiltene