Smiltenes novadā bijušie pagastu vadītāji, tagad novada deputāti apsver iespēju nolikt mandātu 23

Pirmais lielais darbs, pie kura ķersies jaunā Smiltenes novada dome, būs pašvaldības nolikuma izstrāde un apstiprināšana, pārvaldes struktūra un citi jautājumi, kas sakārtos pašvaldības darba juridisko pusi.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka pirmajā novada domes sēdē deputāti par pašvaldības priekšsēdētāju ievēlēja Aināru Mežuli, par novada domes priekšsēdētāja vietnieci - Ilzi Verginu.

 

Vēl sēdē deputāti iecēla novada pašvaldības izpilddirektora amatā Kārli Lapiņu, līdzšinējo Smiltenes firmas "Mid - Land" valdes priekšsēdētāju.

 

Deputāti arī izveidoja novada domes komitejas: Finanšu (darbosies 11 deputāti), Sociālo un medicīnas (trīs deputāti) un Izglītības, kultūras un sporta jautājumu (seši deputāti).

 

Deputātu mazā interese par darbu Sociālo un medicīnas jautājumu komitejā pārsteigusi novada deputāti Zigetu Vīķeli, kura darbosies šajā komitejā kopā ar kolēģiem ārsti Tiju Zaļkalni un pensionāru Gati Krūmiņu.

 

"Situācijā, kad medicīnas un sociālie jautājumi ir pašvaldības lielākā sāpe attiecībā pret iedzīvotājiem, komitejā pieteicās tikai trīs cilvēki," brīnās Z. Vīķele.Būs jāieceļ pagastu pārvaldniekiNovada domes sēdes sākumā notiks gandrīz katru nedēļu. Nākamā būs trešdien, 8. jūlijā, kuras darba kārtībā plānots spriest par pašvaldības nolikumu un struktūru.

 

Novada domei vēl arī jāizstrādā un jāapstiprina novada pašvaldības budžets, jāveido komisijas (Iepirkuma, Administratīvā, Vēlēšanu un citas), kā arī jāieceļ darbā pagastu pārvaldnieki.

 

"Vēlēšanās startējošo partiju sarakstiem bija vienošanās, ka darbu kā pārvaldnieki varētu turpināt līdzšinējie pagastu pašvaldību vadītāji, ja viņi tam piekrīt. Galvenais, - cilvēkam jānāk no tās vietas, jābūt atpazīstamam un populāram, kuram vietējie pagasta cilvēki uzticētos," informē novada domes priekšsēdētājs A. Mežulis.

 

Var nolikt deputāta mandātuČetri bijušie pagasta pašvaldības vadītāji - Uldis Birkenšteins (Variņi), Māris Lazdiņš (Launkalne), Tigna Podniece (Palsmane) un Zigeta Vīķele (Blome) - tagad ir Smiltenes novada deputāti. Ja viņi vēlas strādāt par pagasta pārvaldnieku, tad viņiem ir jānoliek deputāta mandāts.

 

"Noteikti likšu nost mandātu," saka U. Birkenšteins, taujāts, ko darīs, ja likumdošanā nebūs izmaiņu, ļaujot apvienot deputāta un pagasta pārvaldnieka darbu.

 

Tā rīkoties spiež arī finansiāli apsvērumi, jo bijušie pašvaldību vadītāji, tagadējie deputāti ir palikuši bez darba un attiecīgi - arī bez ienākumiem. Par deputāta pienākumu veikšanu viņu atalgojums ir pieci lati par stundu jeb darbu komitejās un sēdēs. Mēnesī tas vidēji varētu būt 15 līdz 20 latu.

 

Līdzīgi U. Birkenšteinam par mandāta nolikšanu domā Z. Vīķele un T. Podniece. "Dzīve piespiedīs to darīt. Es uzticos Palsmanes vēlētāju paustajai gribai. Daudzas balsis bija par mani, un viņi ir izteikuši savu vēlmi, lai es darbus turpinātu," saka līdzšinējā Palsmanes pagasta padomes priekšsēdētāja T. Podniece.

 

Savukārt līdzšinējais Launkalnes pagasta vecākais M. Lazdiņš lēmumu vēl nav pieņēmis.

 

Par pilsētas pārvaldi vēl lemsNovada domei arī jālemj, vai Smiltenes pilsētai vajadzīga sava atsevišķa pārvalde, vai arī tur strādās novada pārvalde.

 

"Pirmais darbs ir apzināt esošo situāciju, piemēram, kāda būs novada domes struktūra. Ļoti ātrā tempā, visiem sadarbojoties, jāizstrādā domes nolikums, atbilstoši kuram arī strādāsim," saka novada domes izpilddirektors K. Lapiņš.

Komentāri 23

fiksais

Ko tad vispār gāja deputātos-ja grib nolikt mandātu?

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 16:33

wowoo

es ar to nesaprotu, kada jega mums par kadu balsot, ja re sie savu labumu meklejot noliek mandatu, citadi jau bez algas paliktu,. teiksu atkalti man jau viss siatais zb.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 16:46

kaimiņiene

Kāpēc citos novados drīkst strādāt? Bet Smiltenes novadā nedrīkst un ir jānoliek mandāti? Kaimiņu novados nav tāda nostāja.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 16:55

Krupis

Daži labi balotējās tikai, lai saglabātu savus krēslus! Riebjas skatīties uz tiem purniem! Ja negribēja strādāt, tad nevajadzēja līst. GRibēšu redzēt, kā vini izpildīs savus solījumus.BĻāvēji jau bija lieli pirms vēlēšanām.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 18:59

Inese

Smiltenes'novada izpilddirektors K.Lapiņš novada vēlēšanās kandidēja no TP partijas un balsošanas rezultāti rāda, ka par viņu balsojuši ar + zīmi 72 personas, bet ar - zīmi 132, kopumā sarakstā ieņemot 7 vietu savā sarakstā. Tātad nav ievēlēts novadā par deputātu. Kā tas nākas, ka šāda persona ir iecelta par Smiltenes novada izpilddirektoru? Kāds var paskaidrot plašāk kā viss šis process ir noticis?? Gaužām nesaprotami...

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 20:01

Zane

Ir jau ļoti ātrā tempā sadarbojušies ja izpilddirektors no TP. Žēl sociālā joma Smiltenē vienmēr bijusi pati vājākā.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 20:41

G

Katrā pagastā taču ir sociālie darbinieki,tad jau viņiem arī jārūpējas par šo jomu. Finanšu komitejā jau skata visus jautājumus un tāpēc ir tik saistoši.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 21:32

oga

Izskatās, ka arī mūsu pilsētā zeļ korupcija...bēdīgi....

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 21:35

Vai prātuļotājiem ir kāda sajēga, ka izpilddirektoram nav jābūt deputātam, to ieceļ deputāti!

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 21:41

..

Likuma Par pašvaldībām 68.pantā teikts - Pēc domes priekšsēdētāja priekšlikuma dome ieceļ izpilddirektoru, kas pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā ir atbildīgs par pašvaldības iestāžu un pašvaldības kapitālsabiedrību darbu. Izpilddirektors nedrīkst būt domes deputāts, izņemot šā likuma 67.pantā paredzēto gadījumu.
Interesanti kāds bija priekšlikuma pamatojums un balsojums...un kāpēc tieši tāds?

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 22:16

Elmers

Nesaprotu, kāpēc atkal tas Mežulis par priekšsēdētāju? Viņš taču pat nav ne Smiltenes pilsētas, ne Smiltenes novada iedzīvotājs? Lai brauc uz savu Rīgu, vai Jūrmalu un tur arī kandidē!

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 23:27

Netika pie valdīšanas,un cauri!Ko tas Lapiņš darīs kā izpilddirektors!Vai tad savs bizness izputējis!Kam lieki štati! Pietiktu ar pārvaldniekiem.Vai Rudzītis ar vēl būs izpilddirektors!

pirms 12 gadiem, 2009.07.03 08:50

vēlētājs.

Nolikt mandātu uzreiz pēc vēlēšanām ir gļēvi un bezatbildīgi. Vēlētāji taču balsoja par viņiem, lai dabūtu savus pārstāvjus lēmējinstitūcijā. Tagad sanāks, ka deputāti nolems piemēram likvidēt Variņu pamatskolu un pārvaldnieks Birkenšteins to arī izpildīs, jo pārvaldnieka kompetence jau ir lēmumu izpilde. Uldi - un pārējie, parādiet taču mugurkaulus.

pirms 12 gadiem, 2009.07.03 08:55

sssos!

Mēs neesam ļauni, bet taisnīgi gribam zināt, kādas mahinācijas vērpj jaunā novada priekšniecība, tā lūk "biedrīši", neķeriet muļķus...

pirms 12 gadiem, 2009.07.03 14:52

naivā

Vai tad Smiltenes novadā uz izpilddirektora vietu nebija jārīko konkurss?
Par konkursu gan neesmu dzirdējusi. Kā tas ir ka ieceļ?

pirms 12 gadiem, 2009.07.03 18:03

HHH

Pagastus likvidē. Tiek atstāti pārvaldnieki, bet izskatās, ka pārvaldniekiem tiks saglabātas tās pašas lielās algas, ja jau visi raujas atpakaļ. Tie 15-20 lati mēnesī ir galīgās muļķības. Katra sēde notiek ne mazāk kā 4 stundas x 4 nedēļas=16 stundas. Komisiju sēdes vismaz reizi mēnesī un vismaz tikpat garas. Deputātu skaits, kuri darbojas dažādās komisijās ir gandrīz 2 reizes lielāks, nekā ievēlēto deputātu skaits, tātad katrs darbojas vismaz divās komisijās tātad vēl vismaz 8 stundas. Kopā 24 stundas x 5Ls tas ir 120 lati. kas apmēram atbilst minimālajai algai ko cilvēks saņem par pilna mēneša darbu. Atšķirība ir tikai tā ,ka šeit nostrādā tikai nepilnu nedēļu.

pirms 12 gadiem, 2009.07.04 10:29

īgņa

Tad tiešām nevajadzēja līst sarakstā, ja grib palikt pagastā par pārvaldnieku. Vēlētāji balsoja par sava pagasta pārstāvi novada domē, nevis pārvaldnieku. Uz tām pārvaldnieku vietām arī vajadzētu rīkot konkursus, piekam tikai no pagasta iedzīvotājiem, nevis viesstrādniekiem.

pirms 12 gadiem, 2009.07.04 18:14

veletajs

Vispaar ziemellatvija vareeja noskaidrot, kaada alga buus pagastu paarvaldniekiem, un cik veel cilveeki straadaas pagastos uz vietas. Tas buutu intresanti visiem veeleetaajiem.

pirms 12 gadiem, 2009.07.05 12:46

lenii

Njā, daudzi jau vēlēja par visu sarakstu tikai tāpēc, ka "savs pagastvecis" ir tajā. Un tagad sanāk, ka ievēlēti citi.

pirms 12 gadiem, 2009.07.05 17:34

Smiltene