Smiltenes novadā būs jauni deputāti 12

Smiltenes novada dome aicinās pildīt deputāta amata pienākumus novadā grundzālieti Dzintru Ķikasi un rauzēnieti Dzintaru Zvaigzni.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka savas pilnvaras nolikuši četri bijušie Smiltenes novada deputāti: Uldis Birkenšteins, Māris Lazdiņš (abi ievēlēti no "Zaļo un zemnieku savienības saraksta"), Tigna Podniece un Zigeta Vīķele (abas - Tautas partija). Viņi strādā par savu pagastu pārvaldes vadītājiem.

T. Podnieces un Z. Vīķeles vietā Smiltenes novada deputāta pienākumus jau pilda Laima Garklāva, Blomes feldšerpunkta feldšere, un Birute Mežale, Palsmanes pagasta bērnudārza skolotāja. Viņas bija nākamās kandidātes, kuras Tautas partijas sarakstā saņēma visvairāk vēlētāju balsu.

"Zaļo un zemnieku savienības" (ZZS) sarakstā tās bija Mārīte Treijere, Brantu pagasta pārvaldes vadītāja, un Velga Līdaciņa, Smiltenes pagasta pārvaldes vadītāja. Ja viņas piekristu kļūt par deputātēm, tad abām šis algotais darbs pašvaldībā būtu jāzaudē.

"M. Treijere un V. Līdaciņa atteicās no deputāta amata, un novada dome apstiprināja viņu atteikumu," informē Smiltenes novada Vēlēšanu komisijas sekretāre Sarmīte Daudziete.

Nākamie kandidāti, kuri ZZS sarakstā saņēmuši visvairāk balsu, ir Dz. Ķikase, novada domes lauku attīstības speciāliste Grundzāles un Bilskas pagastā, un Dz. Zvaigzne, Palsmanes pagasta SIA "Ziķeri" valdes priekšsēdētājs.

 

Abiem ir pieredze pašvaldības darbā. Abi bijuši deputāti savos pagastos un pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieki.

Gan Dz. Ķikase, gan Dz. Zvaigzne "Ziemeļlatvijai" atzina, ka piekritīs uzaicinājumam pildīt deputāta amatu. "Negribu pievilt vēlētāju uzticību," saka Dz. Zvaigzne.

Komentāri 12

Nu,nu

Cik vienkārši! Ievēlētie noliek pilnvaras! KĀPĒC BALOTĒJĀS??
NEKAD VAIRĀK PAR ŠIEM CILVĒKIEM NEVĒLĒŠU.
VAI VISPĀR IR JĒGA IET UZ VĒLĒŠANĀM? ARVIEN VAIRĀK PĀRLIECINOS - NĒ!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.07 12:22

Pilsētas pele

Uz vēlēšanām vajag iet, un nebalsot par tiem Birkenšteiniem, Ziķelēm un pārējiem sava labuma meklētājiem. Viniem bija vajadzīgs tikai krēsls savā pagastā, lai nopelnītu katru mēnesi 700LS. Kā deputātiem viņiem algā nekas nesanāca. Spriediet paši, kas tādiem ir svarīgāks.

pirms 11 gadiem, 2009.10.07 13:53

vaira

ko Zvaigzne tur darīs ar astoņu klašu izglītību un Apes augstskolas diplomu?????????????

pirms 11 gadiem, 2009.10.07 15:16

juki

TO mežuli ķikasiete iztums pa durvīm āŗā .

pirms 11 gadiem, 2009.10.07 17:48

turks

Tāpēc jau nolika mandātus, ka par 5 latiem neies tur sēdēt. Viņiem tak tikai nauda interesē, ne jau tauta vai pilsēta vai kas. Kad balotējās, tad jau vēl nezināja kā tur ar tiem novadiem īsti būs un cerēja klusībā, ka kādas krietnākas naudas varēs dabūt, nekā savos pagastos.

pirms 11 gadiem, 2009.10.07 21:19

Juris

Pilsetas pelit, tad Tu nemaz nezini,ka pagastu parvaldnieki sanem ne tikai 700 Ls algu pagasta parvalde, bet ari vel novada vadot dazadas komisijas, par kuram ari maksa pienacigu atalgojumu.Un kur tad vel dienesta automasinas, kuras tiek lietotas privatam vajadzibam un par pagastu naudu pirkta degviela.Kuram no viniem ir privata automasina????????.Vini ir pirmie, kuri izsaimnieko pagastu parvalzu macinus!

pirms 11 gadiem, 2009.10.07 21:51

lasitaja

Ar šādiem cilvēkiem mēs nevaram cerēt uz Latvijas atkopšanos. Pašlaik to dara tikai maznodrošinātie, bet, ja vēl apgriezīs algas, pensijas utt., tad arī mēs nevarēsim neko izdarīt lietas labā. Palasiet par darba devēju patvaļu, par Domju "kungiem" un "dāmām". Nekas uz labo pusi nav mainījies, pat ne tik, cik melns aiz naga. Kur ir cerību stariņš? NAV!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 10:10

G

Deputāti Ziemeļlatvijā varēja informēt vai arī veidot Smiltenes novada avīzes pielikumu, kā to darīs Valkas novads par lēmumiem. Ir dzirdēts, ka pagastos uzlikti limiti izdevumiem degvielai, telefoniem utt. Kādreiz jau pagastos izdeva vietējos laikrakstus.Tagad trūkst naudas vai gribas to darīt? Pagastos jau arī labi pārvaldnieki ir vajadzīgi. Vienīgi žēl, ka toreiz vēlētāji un varbūt arī dažs deputāta kandidāts pats nezināja, ka nevarēs abus amatus apvienot. Tad te dažiem komentētājiem nebūtu jāraksta muļķības.

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 10:39

Zvaigzne jau nu gan ir aprobežotības kalngals. Neko tālāk par savu degungalu neredz un arī negrib redzēt.

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 15:09

ignja

Kāda vispār bija jēga tām vēlēšanām?

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 15:59

students

kāda Jēga balsot par saviem favorītiem!
visi tā pat aizies tur kur viņiem izdevīgāk un svarīgos lēmumus atstās savu partiju biedru rokās! un partijas biedri vairs naw mani favorīti! no pagastiem savāc lielākās zvaigznes lai vēlētāji uzķertos! jā es šito pazīstu es balsošu par šito ,,es vienreiz dzirdēju kā šis klavieres spēlēja! ! smieklīgi! BET laikam nekas nemainīsies! :( žēl! Gribu būt Latvijas patriots, bet vairs par to nevaru atļauties!
jādzīvo uz Roltoniem! :D

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 20:44

skats no malas

Dzintra,jau nu īstā domes deputāte-sarausuši visus Aumeistarus,iztīrīs arī Smilteni!

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 19:00

Smiltene