Smiltenes novadā būs vienoti kritēriji sociālajiem pabalstiem 12

Ģimenes jau laikus - pirms jaunā mācību gada sākuma - var vērsties pēc palīdzības skolēnu brīvpusdienām un mācību līdzekļu iegādei Smiltenes novada pagasta pārvaldēs. Pilsētnieku iesniegumus pieņems novada domes sociālajā nodaļā Smiltenē, Dārza ielā 3.

Pagaidām iedzīvotāju iesniegumus sociālie darbinieki izskata, ievērojot bijušo pašvaldību izstrādātos kritērijus sociālajai palīdzībai. Katrā pagastā un pilsētā tie ir atšķirīgi, izņemot Ministru kabineta noteiktos pabalstus.

Šobrīd Smiltenes novada sociālās palīdzības nodaļa sadarbībā ar pagastu pārvalžu sociālajiem darbiniekiem izstrādā jaunu, visam novadam vienotu saistošo noteikumu projektu. Kad deputāti to apstiprinās, tad visā novadā iedzīvotāji pretendēs uz vienādiem sociālo pabalstu veidiem, apmēriem un saņemšanas kritērijiem.

"Lielākās izmaiņas sociālo pabalstu apmēros skars Launkalnes, Smiltenes un Brantu pagasta iedzīvotājus, jo šajās vietās pašvaldības piešķirtie pabalsti salīdzinoši bija lielāki, piemēram, ārstēšanās izdevumu segšanai," informē Smiltenes novada domes sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Inta Siliņa.

Viņa skaidro, ka tajos pagastos, kuru budžetos sociālajai jomai iespējams atvēlēt vairāk naudas, pāri palikušos līdzekļus varēs novirzīt citiem palīdzības veidiem. Piemēram, visos novada pagastos ir iecerēts sniegt zupas virtuves pakalpojumu. Līdz šim novadā zupas virtuve ir atvērta tikai Smiltenes pilsētā.

Būs arī pabalsti, kurus pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā atsevišķu teritoriju iedzīvotāji varētu vairs nesaņemt. Novadā tikai Smiltenes un Launkalnes pagastā vietējiem iedzīvotājiem maksāja laulību pabalstu. Jauno noteikumu projektā šāds sociālās palīdzības veids nav iekļauts. Diskusijas notiek par to, vai saglabāt pabalstus apaļās jubilejās.

Jauno noteikumu projektu par sociālās palīdzības sniegšanu novadā plānots izskatīt novada domes sēdē 27. augustā. Līdz šim projekts jau divas reizes ir pārstrādāts.

Variniete trīs bērnu mamma Svetlana Petrova par svarīgākajiem uzskata pabalstu skolēnu brīvpusdienām, kā arī medikamentiem un zobu labošanai. "Pagastā ir daudz bezdarbnieku, bet citi strādā par santīmiem. Ogu laiks tuvojas beigām. Cilvēki meklēs glābiņu pašvaldībā," domā S. Petrova.

Komentāri 12

''

Laulību pabalsts nekādi nevarētu būt sociālais pabalsts, bet vienkārši pašvaldības pabalsts.
Kam tāds virsraksts, ja likums nosaka, ka ikvienā novadā gada laikā jāpieņem vienoti noteikumi un ne tikai sociālajā jomā, bet visi saistošie noteikumi. Līdz tam visi, izņemot par teritoriālo plānojumu un budžetu, darbojas katrā vietā iepriekšējie.

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 10:00

Ina

Smiltene ir īpaša pilsēta.Pa kuru laiku un kā I.Siliņa tika par novada sociālās nodaļas vadītāju.Vai kāds zinat?

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 12:12

Arnis

Smiltene vienmēr ir taupījusi uz sociālo budžetu.Vairāk kā likumā noteikts tur neviens neko nedara un atradīs likumu ka nav jādara.

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 12:27

#

Kur iedzīvotāji var iepazīties ar šo projektu?

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 12:29

Skauģis

Varbūt vispirms vajadzētu pārskatīt darba algas un slodzes pagastos strādājošajiem sociālajiem darbiniekiem!! vai tas ir samērīgi, ka pagastā, kur iedzīvotāju skaits ir ap 900,skaitās sociālais darbinieks ar pilnu slodzi un ļoti labu algu( ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī). Tikai normāli būtu, ja pa vairākiem pagastiem strādātu tikai viens soc.darb.Būtu lielāka līdzekļu ekonomija. No tā, ka pagastā skaitās šis soc darbinieks maznodrošinātajam dzīve vieglāka nekļūs,bet naudas gan mazāk.laikam Smiltenes novads par naudas ekonomiju neko nav sapratis.

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 12:45

'"

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums nosaka, ka uz katriem 1000 iedzīvotājiem jābūt vismaz vienam sociālajam darbiniekam. Kāpēc tad bļaujat, ka slēdz slimnīcas? Vai nevarat braukt ārstēties uz Rīgu? Vai ka slēdz skolas? Pilsētas lielajās, modernajās skolās lauku bērns vairāk apgūs.

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 13:07

Maciņš

Kas tas par stulbumu- Laulību pabalsts, vai apaļas jubilejas pabalsts! Tagad tik atklājas kā pašvaldības ir trinkājušas naudu nevajadzīgām lietām. Tad jau dodam pabalstus par to, ka radi precas, vīramātei dzimšanas diena, vai gadu esmu noturējies vienā darbavietā. AStradīsies jau vēl simts dažādi iemesli, kāpēc varētu piešķirt pabalstu. Pašvaldībām vairāk ar galvu jādomā, nevis ar citu vietu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 14:51

Brīvpusdienu piešķiršanu ar vajadzētu rūpīgāk izvērtēt.Citi vecāki neuzrāda savus ienākumus,skaitās trūcīgo statusā.Tas nekas ka atļaujas nomainīt krutas mašīnas,bērni pārdod savus brīvpusdienu talonus un nopērk sidras un cigaretes.Strādāju veikalā un redzu kā iepērkas mana bērna klasesbiedrenes trūcīgais tēvs!

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 17:41

Nu, nū

katra pašvaldība pati balso par savām algām. Tas tiešām tā ir, katrs novads nosaka algas saviem darbiniekiem. Reiz vajadzētu valstī noteikt vienotu darba samaksu , katrai strādājošo grupai. Nevis vienā novadā ir tāda alga( kultūras darbiniekiem) , otrā novadā alkal citādāka alga , trešā vēl citādāka , kaut kāds murgs.l

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 18:53

@

Ko tad svešs cilvēks zinās par otru pagastu ( domāju, ja ieliktu par diviem pagastiem vienu sociālo darbinieku). Tagad jau algas būs visos pagastos katras nozares pārstāvim vienādas.
Visi pabalsti ir vajadzīgi, arī laulību.

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 21:33

....

ceru , ka tas nolikums izgāzīsies , jo tik zemi pabalsti kā Smiltenē nebija nevienā pagastā , kapēc atkal ir jācieš lauku maznodrošinātajiem , atkal Smiltene uzspiež savu

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 21:38

es

Kas tad tas ir par pabalstu, ko Variņu pagasts maksāja blakus esoša novada bērnu vecākiem, lai tikai viņi savas atvases vestu uz variņu skolu?

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 22:06

Smiltene