Smiltenes novada deputāti noliek mandātu 12

Četri nu jau bijušie Smiltenes novada deputāti paziņojuši par savu pilnvaru nolikšanu. Tie ir: varinietis Uldis Birkenšteins, launkalnietis Māris Lazdiņš (abi ievēlēti no "Zaļo un zemnieku savienības" saraksta), palsmaniete Tigna Podniece un blomēniete Zigeta Vīķele (abas - Tautas partija).

 

Viņi ir pārvaldnieki savos pagastos. Atbilstoši likumam par pašvaldību šo amatu nedrīkst savienot ar deputāta statusu.

 

Novada deputāti ir piekrituši bijušo kolēģu iesniegumam. 31. augustā tika sasaukta Smiltenes novada Vēlēšanu komisijas sēde. "Tajā noteicām, kuri deputāta kandidāti uzaicināmi stāties bijušo deputātu vietā," informē Smiltenes novada Vēlēšanu komisijas sekretāre Sarmīte Daudziete.

 

Tie ir kandidāti, kuri nākamie saņēma visvairāk vēlētāju balsu: no ZZS saraksta - tagadējā Smiltenes pagasta pārvaldes vadītāja Velga Līdaciņa un Brantu pagasta pārvaldes vadītāja Mārīte Treijere; no TP saraksta - Palsmanes pagasta bērnudārza skolotāja un metodiķe Birute Mežale un Blomes fekdšerpunkta feldšere Laima Garklāva.

 

Smiltenes novada dome vakar deputāta kandidātēm nosūtīja uzaicinājumu stāties novada domes deputāta amatā. Ja tam piekristu V. Līdaciņa un M. Treijere, viņām jāatsakās no pagasta pārvaldes vadītājas darba.

 

"Atteikšos no deputāta mandāta, jo pārvaldnieka darbā jau esmu iestrādājusies un pārzinu šo jomu," vakar "Ziemeļlatvijai" atzina M. Treijere. V. Līdaciņa pagaidām no komentāriem atturas, jo apsvēršot uzaicinājumu.

 

L. Garklāva piedāvājumu pieņems. Ar B. Mežali sazināties neizdevās, jo līdz septembra nogalei viņa atrodas ārpus Latvijas.

Komentāri 12

xxl

vai tad pedagogiem vēl nav beidzies atvaļinājums,ka Mežale pa ārzemēm!

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 14:13

:

Tādad proces ievilksies. Lēmums bija jāpieņem jau kandidējot uz deputāta vietu, tagad skaidri redzms, kandidāti meklē izdevīgumu, nevis domā par novada attīstību un iedzīvotājiem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 14:41

Tieši tā, sākot ar Birkenšteinu un beidzot ar Ziķeli. Tādi pašlabuma meklētāji vien ir. Nākamreiz toč netiks pašvaldībā, bet tagad tā īsti vairs nav ko privatizēt un zagt. Ta ka nekādi lielie ieguvēji jau nu vini nebūs.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 16:34

ZL

Kad sāks strādāt pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtas? Kurš ir atbildīgais?

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 08:27

**

Kad samazinā sKVALITĀTEI neatbilstošos ūdens tarifus un sakārtos ielas un uzturēs ceļmalas?

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 08:31

mazais

fuuuuu Līdaciņa Fuuu --- tas jau laikam butu viņas gara " Es vēl apdomāšu !" pretigi to kalna boditi vispar vajag slgt ciet un nelais novada dome iekšā a to nedo dievs vēl savus netikumus pārējiem pielipinās...

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 09:19

uto

Un tie saucās tautas kalpi. Kā pie maisa klāt netiek, tā noliek mandātus. Tautas nodev
eji. Mēs taču par viņiem vēlējām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 12:57

varēnietis

Par Birkenšteinu jau sen bija zināms, ka meklēs kur siltāka vietiņa, nevis kalpot tautai.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 08:16

Aksioma

Nekur, civilizētā Eiropā, nav iespējams , ka pašvaldību darbinieki ir vienlaicīgi arī deputāti. Tā ir aksioma . Tur cilvēki to nespēj vispār saprast , kad viņiem stāsta , ka mums , piemērām,pašvaldības grāmatvede vai sociālā darbiniece ir arī vienlaicīgi deputāte. Ir reiz par visām reizēm JĀSAPROT, ka šīs lietas gluži vienkārši nav savienojamas no ētikas viedokļa un arī no interešu konfliktu aspektiem. Protams, ka ir nepilnības arī likumdošanā , jo vēlēšanu likumā šīs lietas diemžēl nav atrunātas. Bet arī , piemērām , Dānijā, tas nav noteikts nevienā likumā, bet sabiedrības spiediens ir tik pietiekošs, ka tā deputātam noteikti būtu pēdējā reize,kad viņš tiktu ievēlēts, ja šīs ētikas normas netiktu ievērotas. Bet mēs 20 gadu laikā tā arī no tās padomju domāšanas neesam tikuši vaļā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 11:16

Smiltene