Smiltenes novada dome lems par komisijas izveidi deputātes Cunskas rīcības izvērtēšanai 3

Šodienas domes sēdē Smiltenes novada domes deputāti lems par komisijas izveidi, kurai būs jāizvērtē priekšsēdētāja vietnieces Aijas Cunskas (VL-TB/LNNK) rīcība, izmantojot Krievijas propagandas materiālus semināros apkārtnes skolu direktoriem.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja domes vadītājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK), komisija arī būs tā, kas lems, kā Cunskai atbildēt par notikušo.

Ziņots arī, ka tuvāko nedēļu laikā "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (VL/TB-LNNK) Smiltenes nodaļa apspriedīs Cunskas rīcību. Nodaļas vadītājs Edgars Kalniņš aģentūrai LETA iepriekš nekomentēja iespējamās sankcijas, taču pauda, ka Cunskas rīcība nav bijusi ļaunprātīga un deputāte nav vēlējusies izplatīt propagandu. Viņš atzina, ka izvēlētie materiāli bijuši partijas vērtībām neatbilstoši.

Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) uzdevis pašvaldībai izvērtēt Smiltenes novada domes priekšsēdētājas vietnieces Cunskas rīkotās apmācības skolu direktoriem.

10.novembrī Cunska Smiltenes novadu skolu direktoriem rīkoja semināru "Pašnovērtējums. Laime būt pašam.", kurā deputāte stāstījusi par ajūrvēdu un to, kādu pieredzi viņa gūst braucienos uz Krieviju, kur praktizējot viņas skolotājs. Savu uzstāšanos noslēgusi ar Krievijas popmūziķu mūzikas klipu "Dzīvot", kas ir daļa no Krievijas sabiedriskās televīzijas projekta. To Krievijas mediji izmantojuši, lai popularizētu 9.maija kustību "Nemirstīgo pulks". Tas skolu direktoriem radījis vēl vairāk jautājumu, un mācību iestāžu vadītāji seminārā saskatījuši Krievijas propagandas elementus, informē raidījums.

Šī lekcija ir izraidījusi lielu neapmierinātību, un skolu direktori ir vērsušies ar sūdzību IKVD. Tas uzdevis pašvaldībai izvērtēt, vai nav pārkāpts likums.

Cunska sākotnēji raidījumam pauda viedokli, ka iesāktais būtu jāturpina. Tomēr vēlāk informēja, ka turpmāk šādas tikšanās vairs nerīkošot. Viņa joprojām neuzskata, ka būtu rīkojusies nepareizi, bet direktoru iebildumus skaidro ar politisku izrēķināšanos.

Komentāri 3

XXX .

Noskatījos gan klipu, gan pameklēju info par Torsunovu. Secinājums - krievu šņabis patiešām spēj dažam labam latvietim atraisīt patriotiskas jūtas.

pirms 3 gadiem, 2017.11.29 09:45

bezugunsnavdumu

Man patīk, ko gugls zin par Олег Торсунов septītā pozicijā - šarlatāns. Tātad nekāds ajurvēdas tur nav, aizsegs, kremļa agentu pulciņš.

pirms 3 gadiem, 2017.11.29 10:22

bezugunsnavdumu

Komentāru publicēšanas noteikumi

Ziemellatvija.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem, kā arī patur tiesības izdzēst komentārus vai ziņot par to tiesību sargājošām iestādēm, ja
4.7. komentārs, nav iesniegts valsts valodā vai nodrošināts ar tulkojumu valsts valodā.

pirms 3 gadiem, 2017.11.29 10:25

Smiltene