Smiltenes novadā izraugās kultūras darba organizatoru 27

Smiltenes novadā kultūras darbu organizēs Pārsla Jansone, līdzšinējā Jaunpiebalgas novada kultūras nodaļas vadītāja. Vairākums deputātu nolēma ieteikt domes izpilddirektoram Kārlim Lapiņam slēgt darba līgumu ar šo kandidāti.

 

Domes sēdē, 14 deputātu aizklātā balsojumā P. Jansone saņēma astoņas balsis. Par otru konkursa finālisti, bijušo Valkas rajona padomes Kultūras nodaļas vadītāju valcēnieti Līgu Lāni balsoja pieci deputāti. Viens balsošanas biļetens izrādījās nederīgs. Tajā nebija veiktas atzīmes ne pie vienas kandidātes vārda.

 

Komisija uztic gala vārdu deputātiemSmiltenes novada dome novembrī izsludināja konkursu uz novada kultūras darba organizatora amatu. Tajā pieteicās 14 pretendentu: gan smiltenieši, gan citu novadu iedzīvotāji. Uz otro kārtu konkursa komisija izvirzīja divas kandidātes - L. Lāni un P. Jansoni.

"Komisija nevarēja vienoties, tāpēc uz domes sēdi uzaicināja abas pretendentes - zinošas, erudītas speciālistes, lai deputāti paši uzklausītu viņu redzējumu šajā amatā," skaidro novada deputāte Ilze Vergina. Viņa vadīja konkursa vērtēšanas komisiju.

"Skumji, ka varam darbā pieņemt tikai vienu cilvēku, jo sarunas ar vairākiem kandidātiem bija vērtīgas, radošas," atzīst I. Vergina.

Domes sēdē deputāti uzklausīja uz konkursa otro kārtu izvirzītās pretendentes. P. Jansone vairāk akcentēja līdzšinējā darba vietā paveikto.

 

Pretendentēm - savs redzējumsPretendente uzsvēra galvenokārt sarīkotos kultūras pasākumus, piemēram, viņas vadīto projektu "Izvēlies Piebalgu!" (ikgadēju reģionālo izstādi - gadatirgu ar kultūras programmu) un tradicionālo vokālistu konkursu "Piebalgas balsis". Tajā pavadījumu spēlē grupa "Kokmuižas muzikanti" un žūrijā ir arī Latvijā pazīstami mākslinieki, nesen - Intars Rešetins un Jana Kay.

"Sākot strādāt Jaunpiebalgas novada kultūras namā, smējos, - uzcelšu jaunu kultūras namu un iešu tālāk. Tā nu ir sanācis. Jaunpiebalgas kultūras namā šobrīd notiek liels remonts," vēlāk "Ziemeļlatvijai" atzina P. Jansone.

Deputātiem kandidāte uzsvēra, ka viens no lielākajiem trumpjiem, lai izdotos kāda veida projekts vai pasākums, ir kopēja sadarbība. Turklāt kultūras jomā jārod neordinārāki risinājumi, jo šajā jomā naudas nekad nav tik, cik gribētos. Viņa uzskata, ka kultūras nams jāvada, kā uzņēmums.

L Lāne ar savu redzējumu Smiltenes novada kultūras jomā deputātus iepazīstināja plašāk, detalizētāk. Viņa par galveno nosauca nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu (tas, piemēram, attiecas uz kolektīviem, kuri piedalās Dziesmu svētkos), uzsvēra arī bibliotēku nozīmi, atgādināja, ka novadā noteikti jābūt izstāžu zālei un muzejam.

L. Lāne arī norādīja uz trūkumiem, kādus viņa saredz Smiltenes novada kultūras jomā. "Novada kultūras dzīvē diemžēl nav stratēģiskā redzējuma. Dzīvo tikai dažiem mēnešiem, bet kultūrā tā nedrīkst. Jau tagad daudz kas ir nokavēts, lai 2010. gadā šeit varētu ienākt kaut kas liels un skaists," uzskata L. Lāne.

 

Gribēja citus kandidātus"Patika Līgas Lānes uzstāšanās, jo viņas runā izpaudās neizdarības līdzšinējā kultūras dzīvē niovada," saka deputāts, Smiltenes novada sporta darba organizators Guntars Markss. Tomēr viņš balsoja par P. Jansones kandidatūru, jo cer uz viņas pieredzi pasākumu organizēšanā.

"Žēl, ka uz otro kārtu komisija neizvirzīja divus citus pretendentus Armandu Leimani un Aigaru Veldri. Es būtu balsojis par vienu no viņiem. Nesaprotu, kuros kritērijos viņi būtu sliktāki," saka G. Markss.Par savu pirmo darbu P. Jansone nosauc problēmu apzināšanu kultūras lauciņā novadā un to risinājumu kopīgi ar kultūras namu vadītājiem un citiem speciālistiem. Pagaidām novada dome nav noteikusi, cik lielu algu saņems novada kultūras darba organizators.

P. Jansonei ir profesionālā izglītība kultūras menedžmentā, kas iegūta Kultūras ministrijas organizētā 2,5 gadu skolā, Nesen viņa ar izcilību aizstāvēja diplomdarbu uzņēmējdarbībā Baltijas Starptautiskās akadēmijas (BSA) Smiltenes fililālē.

"Liels paldies Smiltenes novada deputātiem par uzticēšanos. Ceru, ka mana darbība to attaisnos. Smiltenes novads ir ļoti bagāts gan kultūras un tās mantojuma, gan personību ziņā. Taču vēl būs jāiegulda liels darbs, lai sakārtotu nemateriālo kultūras mantojumu, radītu jaunas tradīcijas, jaunas idejas un nodotu tās jaunajām paaudzēm," Ziemeļlatvijai" atzīst P. Jansone.

Viņa teic, ka, studējot BSA, ir iemīļojusi Smilteni un jauno darbu uztver kā lielāku izaicinājumu un iespēju profesionālajai izaugsmei.

Jaunpiebalgas novada kultūras dzīvi P. Jansone vadīja četrus gadus.

Komentāri 27

domātāja

Atkal viena ''svešā''amatā Smiltenē.No cita rajona.Kamēr citi,labi speciālisti ,paliek bez darba tepat Smiltenē,Smiltenes novadā.Tā tas notika ar izglītības pārvaldi,tagad kultūras dzīves organizētāja...Kāpēc tā???Un deputāti tā nobalso,neatbalsta vietējos iedzīvotājus.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 17:42

nesaprotošā

Tā laikam notiek tikai Smiltenē,ka nevienu atbildīgu pienākumu neuztic savējiem!Ja jau komisija tā lēma,vai tad deputāti arī tāpat domā,ka Smiltenē nav neviena normāla un zinoša cilvēka,kurš tikpat labi prastu šo darbu darīt.Jāsāk domāt jau laikus,vai arī to deputātiņu vietā nevajadzētu sākt bīdīt no citiem novadiem un rajoniem jaunus deputātu kandidātus un šos laist vaļā,līdzīgi kā Rīgā Šlesers domā.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 18:16

vēlētāja

Esmu pārsteigta par šādu balsojumu. Vai tiešām savējos cillvēkus nenovērtējam ? Domāju, ka daudz labākas un spēcīgākas kandidatūras atstātas aiz svītras. Ievēlēta persona, kura pilnīgi nemaz nezin vietējos cilvēkus un situāciju. Uzmanīgu dara Jansones pārliecība, ka kultūras nams jāvada kā uzņēmums. Tas izklausās pēc kādu kolektīvu likvidācijas. Laikā, kad kultūras nams ir vieta, kur ņemu dzīvei optimismu.
Deputāti, pieņemiet lēmumus ar lielāku atbildības sajūtu!

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 20:10

G

Svešajiem mazāk draugu, paziņu, var būt objektīvāki.

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 21:24

inga

vai tad darbs pienākas komplektā ar dzīves vietu, manuprāt jārunā par profesionalitāti un redzējumu uz lietām, tās sarunas jau arī noteica izvēli. Un nav jārej pirms sākuma, vajag atbalstīt un piedalīties. Piebalgas pasākumu apmeklēju katru gadu, tas tiešām ir labi organizēts. Arī sīkāku kolektīvu darbība Piebalgā nav nesakartota tur viss notiek, negraužat jau uzreiz, priecājaties.

pirms 11 gadiem, 2010.01.01 09:26

neziņa

Vai man kāds var paskaidrot, ja maldos. Bet novada kultūras dzīves organizators taču nerīkos pasākumus!!??To taču darīs klubu vadītāji. Šis cilvēks rūpēsies par kopējo vīziju, ne tā??Ja tā, tad kāds te sakars ar pasākumiem, kuri kaut kur notikuši. Cits jautājums - kā pievilkt grožus visiem novada radošajiem vadītājiem. Tur būs vajadzīgas prasmes. Par Smilteni vispār nerunāsim. Lai izdodas, ja šī meitene sevi domā tik stipru esam...

pirms 11 gadiem, 2010.01.01 10:18

sniedzis

Nepatīk tā ievēlētā ambīciju tante.

pirms 11 gadiem, 2010.01.01 11:01

egle

Ja Piebalgā viss tik sakārtots un profesionāls, kapēc tā meitene grib projām? Manuprāt viņu vajadzētu pieņemt uz pārbaudes laiku.
Latviešu pasaka māca: nepreci tālu sievu - apņemsi sliktu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.01 11:49

mjaa

Esmu tikpat nesaprotoši domājošā :(
Varbūt nākotnē plānojas novadu reorganizācija? Smiltenes novads iekļaujas Cēsu novadā?

pirms 11 gadiem, 2010.01.01 17:50

Arta

nu jā-tiem mūsu deputātiem nav gaumes..,,,nākoš reiz es pa viniem vairs nebalsošu,ja jau viņi mūsu Smiltenes cilvēkus nevēlas -vienkārši kauns

pirms 11 gadiem, 2010.01.02 09:46

Versija

Kāpēc šis raksts tik ātri aizsūtīts uz arhīvu? Nepatīk komentāri?

pirms 11 gadiem, 2010.01.02 11:16

OzolaS

To Versijai!īsti nesaprotu, kas šajā sakarā ir domāts ar arhīvu??Raksts, gluži tāpat kā visi citi, tiek ievietots secībā viens aiz otra un tā aizslīd no pirmās lapas. Šī raksta sadaļa, ja paskatās interneta adresē - ir Smiltenes novadā. Tur tad arī tas ir atrodams un tieši tajā dienā un tajā laikā, kad tika ievietots. Uztraukumam nav nekāda pamata. Neviens neko un nekur nav sūtījis.

pirms 11 gadiem, 2010.01.02 12:37

Versija

Labi! Paldies par atbildi! Tikai nezin kāpēc vecāki raksti "neaizslīd uz sadaļu". Bet interesējos es tāpēc, ka jau no novembra aktīvi sekoju līdzi šim konkursam, un tagad mani interesē cilvēku viedokļi par rezultātu. Nekā personīga :)

pirms 11 gadiem, 2010.01.02 17:17

kulturālā

Vēlot veiksmi jaunajai novada kultūras dzīves organizatorei, gribu atgādināt, ka arī novada bibliotēkas ir kultūras iestādes, kas dod nozīmīgu ieguldījumu iedzīvotāju saturīga brīvā laika organizēšanā!

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 12:13

Ab

Var tikai pabrīnīties, ka netika ievēlēta Lānes kundze. Manprāt, vienīgais cilvēks, kuram kultūras dzīve tiešām interesēja. Viendienīšu balsojums!

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 13:51

zz

Žēl, bet stratēģiskā viedokļa par kultūrpolitiku atbalstītajai kultūras organizatorei nav. Izskatās pēc stagnācijas, ne tikaii ultūrā, bet visā Smiltenes novada attīstībā. Iesāktie projekti beigsies, bet turpmākā attīstības vīzija nekāda.

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 17:15

KM

Nelieli labojumi tekstā- Jaunpiebalgas novads pastāv tikai vienu gadu, KM nav organizējusi kultūras menedžmenta skolu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 23:46

re

Tā jau ir Smiltenes domes darbiniekim jau tik savējie jāsavelk iekš. Liga tak tomēr visu pa šo darbu un darbiniekiem zina labi un bija sastrādājusies un zina kā katrs strādā....

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 09:47

ss

Ko var cepties!!!!Tas ir Īstais cilvēks Īstajā vietā...Latviešiem ēst nedod, ka tik otru pagrauzt...

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 15:46

Smiltene