Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novadā izsludina spodrības mēnesi - tā laikā noteikta jauna kārtība saistībā ar lapu dedzināšanu 4

28.septembrī Smiltenes novada domes sēdē tika pieņemts lēmums par sakoptības jeb spodrības mēneša izsludināšanu Smiltenes novada teritorijā laikā no 2016. gada 7.oktobra līdz 6.novembrim. Pirmo reizi pašvaldība ir noteikusi jaunu kārtību - spodrības mēneša laikā Smiltenes pilsētas teritorijā netiks atļauta lapu dedzināšana, taču pašvaldība organizēs un apmaksās iedzīvotāju savāktās zāles un lapu izvešanu.

Smiltenes novada pašvaldības noteiktā spodrības mēnešu laikā no 2016. gada 7.oktobra līdz 6.novembrim atļauts dedzināt ugunskuros zāli, lapas, zarus un citas augu daļas sava īpašuma teritorijā, ja tas nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, videi, kā arī personu mantai un netraucē apkārtējiem iemītniekiem, tikai ārpus Smiltenes pilsētas robežām.

Sakoptības mēneša laikā Smiltenes pilsētas teritorijā iedzīvotāju savāktās zāles un lapu izvešanu apmaksā pašvaldība, ar šādiem nosacījumiem:

No katras mājsaimniecības savākšanu veic ne vairāk kā 1 reizi;

Izvešanu piesaka iedzīvotājs, uzņēmums līdz 2016.gada 31.oktobrim SIA “Smiltenes NKUP”, zvanot uz telefona numuru 29161694 darba laikā no plkst. 8.00 - 17.00 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]. Obligāti norādāmā informācija: Mājas adrese, vieta, kur atstās maisus, gadījumā ja mājas adrese nesakrīt ar atstāšanas vietu, telefona numuru;

Savākto zāli un lapas liek savos maisos;

Maisi jānovieto ārpus sētas;

Gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, maisi netiek izvesti.

Savāktās zāles un lapu izvešanu veiks SIA “Smiltenes NKUP”. Plānotais izvešanas laiks no š.g. 1.novembra - 8.novembrim. Aicinām iedzīvotājus maisus ārpus sētas novietot pēc 31.oktobra.

Vēlams (ja vien tas ir iespējams, izpildot visas iepriekš minētās prasībās, neradot nevajadzīgas nesaskaņas un pārpratumus starp kaimiņiem)  kaimiņiem apvienoties un veidot vienu maisu novietošanas vietu un veikt vienotu pieteikšanos.

Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja Ilze Sausā informē, ka jaunā kārtība Smiltenes pilsētas teritorijā  ir ieviesta tādēļ, ka iepriekšējos gados pašvaldība saņēma iedzīvotāju sūdzības un neapmierinātību par zāles, lapu un zaru dedzināšanu ugunskuros radīto dūmu piesārņojumu, ir bijuši gadījumi, kad kaimiņi savstarpēji neinformēja viens otru par dedzināšanu, kamdēļ radušies konflikti. Tāpat pilsētā pastiprināti šajā periodā pie vienlaicīgas ugunskuru kurināšanas un lapu dedzināšanas veidojās dūmu smogs. Jāpiebilst, ka vairākās citās pilsētās ir līdzīga kārtība, kad lapu dedzināšana ir aizliegta un kā alternatīvu pašvaldība piedāvā apmaksātu lapu savākšanas un izvešanas akciju. Plānotais pašvaldības finansējums šai akcijai ir trīs tūkstoši euro. 

Ilze Sausā aicina iedzīvotājus būt saprotošiem par jauno kārtību Smiltenes pilsētas teritorijā, izmantot pašvaldības apmaksāto savāktās zāles un lapu maisu izvešanu, savukārt visas iespējamās neskaidrības risināt savstarpēji komunicējot. 

Rūpēsimies par apkārtējo vidi un sakopsim savu novadu kopā! 

Komentāri 4

angeline

Man radās jautājums!Ko man darīt ar jau mēnesi kalstošu koku un krūmu zariem pilsētas centrā, kas radušies dārza izzāģēšanas rezultātā gaidot to, ka varēs dedzināt????Pēkšņi ieraugot šo??Un kaudze nav no mazajām.... kur to likt? varbūt varēja informēt laicīgāk..sviests

pirms gada, 2016.09.29 20:48

Vietejais

Kurš šito stulbumu izdomāja tiešām tajās domes sēdes nav nopietnākas lietas par ko uztraukties! Visu mūžu cilvēki ir svilinajuši lapas, tagad pat vienu nedēļu nevarēs papriecaties, lai iet rata tā Smiltenes dome.

pirms gada, 2016.09.29 22:14

Čaks Noriss

Tiešām stulbākais lēmums ko var pieņemt. A kur paliks iedzīvotāju maisi,NKUP savāks kā savus?

pirms gada, 2016.10.01 05:25

draudzene533

Kas nu tas par spodrības mēnesi,ja arī pēc tā beigām vēl viss dārzs ir pilns ar nozāģēto zaru kaudzēm?Tā arī neviens no Domes nav atbildējis uz ļoti sakarīgiem pirmā komentārā uzdotiem jautājumiem.Ko tad lai ar tiem zariem dara?Varbūt vest uz mežu?Tiešām tikai izsmiekls iznācis no tā dēvētā spodrības mēneša...

pirms gada, 2016.11.10 21:51

Smiltene