Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada Kultūras pārvaldes viedoklis: Šobrīd Smiltenes novada muzejā rit darbs pie muzeja krājuma uzskaites 1

Pēdējo nedēļu laikā vairāku laikrakstu publikācijās Smiltenes novada dome un tās iestāde Kultūras pārvalde ir saņēmusi pārmetumus par to, ka Smiltenes novada muzejā esošā kolekcija ir izvazāta. Vēlamies viest skaidrību šajā jautājumā, paužot savu viedokli.

Smiltenes novada dome un Kultūras pārvalde vēlas uzsvērt, ka šobrīd nav pamata apgalvot, ka muzejā esošā manta tiktu izvazāta. Atzīstam, ka ir ļoti daudz lietu, kas nav sakārtotas, taču šobrīd muzejā rit darbs pie muzeja dokumentācijas izveides un krājuma uzskaites, ko veic līgumdarbinieks, kam ir LU vēstures un filozofijas fakultātes vēstures bakalaura diploms un kurš ir piesaistīts uz vasaras sezonu vēstures priekšmetu apstrādei. “Darbs norit, konsultējoties ar Kultūras ministrijas Muzeja nodaļas darbiniekiem un lielu Pāvilostas muzeja palīdzību. Šobrīd primāri ir uzņemt un sakārtot muzeja krājumu atbilstoši akreditēta muzeja prasībām. Tikai tad, kad mēs skaidri redzēsim reālo situāciju, mēs varēsim kvalitatīvi sagatavot dokumentāciju muzeja akreditēšanas prasībām un izstrādāt vīziju un stratēģiju turpmākajai muzeja attīstībai, plānot budžeta līdzekļus to sasniegšanai, “ uzsver Kultūras pārvaldes vadītāja P.Jansone.


Smiltenes novada domes un Kultūras pārvaldes mērķis kopš muzeja dibināšanas ir nemainīgs – akreditēt muzeju, piesaistīt finanšu līdzekļus, lai restaurētu vēsturisko ēku un tās interjeru, sakārtotu, izvietotu un atjaunotu muzeja ekspozīcijas. No tā mēs ne soli neatkāpsimies!


Ar 2011.gada 1.septembri tika izveidota Smiltenes novada Kultūras pārvaldes tiešās pakļautības struktūrvienība „Smiltenes novada muzejs”, kas atrodas vēsturiskajā Mēru muižas kompleksā, Bilskas pagastā. Mēru muižas pils ir piemērota vieta muzejam, jo ir kultūrvēsturisks objekts, kuras apbūve veidojusies 19.gs. vidū, bet muižas pils būvniecība romantiskā eklektisma stilā pabeigta 1906.gadā. Pilij bijuši grezni interjeri un līdz pat šodienai ir saglabājušās koka durvis, koka apšuvuma paneļi, koka griestu apdare. “Ņemot vērā, ka kopš 2009.gada ēka netika apdzīvota, šo redzējām kā iespēju saglabāt vēsturisko mantojumu. Ar muzeja izveidi redzējām iespēju apzināt tās vērtības, kas ir uz vietas. Cildināt tos cilvēkus, kuri dzīvo novadā. Iet uz dziļumu – uz vietas izjūtu, kas mums ļautu vienuviet apkopot novadnieku diženumu un gara mantu bagātību. Mēru muiža ir ļoti piemērota vieta, taču tā prasa lielus finanšu ieguldījumus, ko pēdējos gadus nav vēl izdevies piesaistīt,” skaidro Smiltenes novada Kultūras pārvaldes vadītāja Pārsla Jansone.


Par Ilzes Krūmalas seno priekšmetu, dokumentu un fotogrāfiju kolekciju

Ilzes Krūmalas seno priekšmetu kolekciju dokumentu un fotogrāfiju kolekciju kopš 2008.gada apsaimnieko nodibinājums „Smiltenes muzeja fonds” (valdes priekšsēdētāja Z.Bērza, kā arī muzeja vadītāja laika posmā no 2011.-2015.gadam, darba attiecības uzteica pēc pašas vēlēšanās). Pēc nodibinājuma „Smiltenes muzeja fonds” valdes priekšsēdētājas Z. Bērzas teiktā tajā ir ap 3000 vienību (fotogrāfijas, priekšmeti, atmiņu pieraksti), kā arī citas vēsturiskās kolekcijas ar dažādiem priekšmetiem. Izveidojot pašvaldības muzeju, bija plānots pārņemt pašvaldības īpašumā visus nodibinājuma savāktos vēstures priekšmetus, lai sistematizētu, sakārtotu un virzītu muzeju akreditācijai. Z.Bērzas, kā muzeja vadītājas darbības laikā (2011.–2015.g.), pašvaldībai no nodibinājuma tika nodoti 603 muzejiskie priekšmeti, par ko atbildību nes Smiltenes novada dome, Kultūras pārvalde vadītājas Pārslas Jansones personā. Pārējie vēstures priekšmeti joprojām atrodas nodibinājuma „Smiltenes muzeja fonds” īpašumā.

Par Smiltenes novada muzeja vadītājas vakanci 

Smiltenes novada domes un Kultūras pārvaldes pamatvērtība ir darbinieki - speciālisti katrs savā nozarē, taču arī prasības pret viņiem ir augstas. Savā darbībā mēs pieturamies pie pamatvērtībām - godīgums, atbildība, lojalitāte, profesionalitāte, cieņa un komunikācijas ētika. Tas ir efektīgākais virzītājspēks laba rezultāta sasniegšanai.

Par muzeja vadītāju kopš 2011.gada 1.septembra līdz 2015.gada decembrim strādāja Zinaida Bērza, kas pagājušajā gadā pieņēma lēmumu pārtraukt darba attiecības pēc pašas vēlēšanās.

2016.gada sākumā tika izsludināts konkurss uz Smiltenes novada muzeja vadītāja vakanci. Konkursa rezultātā tika izvēlēta Ina Rubene, jo bija vienīgais kandidāts, kuram bija kaut neliela, tomēr pieredze muzeja darbībā pārējo kandidātu vidū. 2016.gada 13.jūlijā darba tiesiskās attiecības ar muzeja vadītāju I.Rubeni tika uzteiktas pārbaudes laikā, saskaņā ar Darba likuma 47.panta pirmo daļu.

Šobrīd konkurss uz Smiltenes novada muzeja vadītāja amatu netiks rīkots, jo Smiltenes novada Kultūras pārvaldei ir uzdots uzskaitīt un pārbaudīt visus muzejā esošos eksponātus, sakārtot nepieciešamo dokumentāciju. Atgādinām, ka šobrīd muzejā rit darbs pie muzeja dokumentācijas izveides un krājuma uzskaites, ko veic līgumdarbinieks. 

Komentāri 1

Intetesents

Kā šobrīd noris darbs Smiltenes novad muzejā un vai krājums, kā solīja P.Jansone ir dokumentēts?

pirms gada, 2016.10.04 10:56

Smiltene