Smiltenes novadā modernizē apgaismojuma infrastruktūru 6

"Šā gada 21.augustā starp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Vides investīciju fondu un Smiltenes novada domi tika parakstīta vienošanās par projekta „Smiltenes novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras modernizāciju, 2.kārta” īstenošanu," informē Smiltenes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Lita Kalniņa .

Projekta mērķis - oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, veicot gaismekļu nomaiņu Smiltenes novada pašvaldības Smiltenes pilsētas, Palsmanes pagasta, Variņu pagasta un Bilskas pagasta ielās. Gaismekļi tika nomainīti sekojošās ielās: Smiltenes pilsētā Dakteru, Dārza, Jaunā, Bērzu, Zaķu, Brūža, Meža, Blaumaņa, Galdnieku, Klievu, Limbažu, Cēsu, Vidzemes, Mūrnieku, Valmieras, Līkā, Sporta un Ķiršu ielā; Palsmanes ciemā Krasta un Upes ielā; Variņu ciemā Oktobra un Upes ielā; Bilskas ciemā Zvaigžņu un Saules ielā. Būvdarbus īstenoja SIA „Vidzemes energoceltnieks”, un darbi objektos tika pabeigti 26.augustā.


Kopumā  Projekta ietvaros nomainīti 198 gaismekļi un papildus uzstādīti 7 gaismekļi, lai nodrošinātu nepieciešamo apgaismojumu, kā arī lai samazinātu CO2 emisijas par 64,20 tonnām. Projekta ietvaros veikta esošo dzīvsudraba gaismekļu nomaiņa uz gaismu izstarojošu diožu (LED) tipa gaismekļiem.


Projekta īstenošanas rezultātā samazināsies elektroenerģijas patēriņš, samazināsies siltumnīcefekta gāzu emisijas, kā arī novada iedzīvotājiem būs nodrošināts kvalitatīvs ielu apgaismojums.


"Projekta realizācija kļuva iespējama, piesaistot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzekļus. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 116006.53 LVL, no kurām Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 77072.54 LVL un Smiltenes novada domes finansējums 38933.99 LVL," skaidro . Kalniņa.

Komentāri 6

sddfgfhghjh

Nu ļoti "kvalitatīvs"tas apgaismojums. Parciņā gar Limbažu ielu tagad var galma balles rīkot.Tikai žēl, ka tā saucamā iela ir pilnīgā tumsā...

pirms 7 gadiem, 2013.10.30 23:01

smilteniete

Es gan varu pateikt tikai lielu paldies pilsētas domei.Ir patīkami vakarā no darba ejot mājās iet par normāli apgaismotu ielu.

pirms 7 gadiem, 2013.11.05 18:05

du***ieks

Dārza ielā aiz SIA"SIHRO C" uz Silvas pusi var kaklu nolauzt. Vai tur ir kāds apgaismojums? Lai pastaigā kungi pa to ielu.Ne tur gājēju celiņš,ne apgaismojums.

pirms 6 gadiem, 2014.10.28 09:43

Silva

No maximas uz Silvu var iet pa Atmodas ielu

pirms 6 gadiem, 2014.10.29 18:48

Hm

Nu man arī liekas, ka tagad Smiltene paliek tumšāka ar šiem LED gaismekļiem. Nu nav vēl viņi tik kvalitatīvi! Un kāds ir gaismas atdeves zudums pa gadiem, būtu interesanti uzzināt. Vai tik pēc dažiem gadiem nebūsim tumsā?

pirms 6 gadiem, 2014.10.29 11:55

zzz

Taupība Smiltenē dažkārt gaismas izslēdzējs izskatās kad ir palustējies , jo bieži gaismas spuldzes deg vēl dienasgaismā!

pirms 6 gadiem, 2014.10.30 09:57

Smiltene