Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada pārstāvji piedalās Latvijas - Vācijas forumā

No 5. līdz 8. augustam Vācijā, Giterslo apriņķī notika 9. Latvijas – Vācijas sadarbības konference. Smiltenes novadu konferencē pārstāvēja 15 cilvēku delegācija.

„Bija ļoti vērtīga domu apmaiņa ar Vācijas kolēģiem. Foruma rezultātā veidojām nodomu protokolu, kurā apvienojām rekomendācijas vienam gadam par duālo izglītību un krājaizdevumiem. Izstrādātos dokumentus iesniegsim attiecīgajām ministrijām Latvijā un Vācijā, kā arī nākamgad, 10.Latvijas – Vācijas forumā, kurš notiks Valmierā, apspriedīsim, kā izdevies īstenot sastādītos plānus,” ar foruma pieredzi dalās Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. „Patiesībā Vācijā ir ļoti līdzīgas problēmas, kā pie mums, Latvijā. Ir nepieciešams izveidot vienotu duālās izglītības sistēmu, lai prakšu vadītājiem būtu noteikti uzdevumi un arī atvieglojumi par praktikantu uzņemšanu savos uzņēmumos”, atzīst A.Miezītis.

Konferences galvenās tēmas pieaugušajiem bija profesionālā izglītība, ģimeņu konsultēšana, korupcijas novēršana, krājkasu un banku nozīme, apmaiņa kultūras jomā. Paralēli forumam notika jauniešu tikšanās par tēmu „Saglabāt dabu – saudzēt klimatu”. 

„Forumā gaitā iepazinām Senne dabas teritoriju, aizsargājamos augus un dzīvniekus. Palīdzējām aizaugušā purvā, kurš it nemaz neizskatījās pēc purva, kādu esam pieraduši redzēt. Purvā palīdzējām raut ārā priedes un bērzus, kas mazliet šķiet aplami tam, ko mēs darām Latvijā, bet visnotaļ tas bija interesanti un arī mazliet grūti, jo ārā mūs lutināja silta saule. Forums noteikti paplašināja jebkura dalībnieka redzesloku, deva vērtīgu pieredzi un arī ļāva iegūt jaunus kontaktus ar citiem jauniešiem. Protams, vislielākais, paldies, līdzi esošajiem skolotājiem un Domes pārstāvjiem, kas bija atsaucīgi un centās palīdzēt, kā vien varēja,” pēc foruma stāsta Smiltenes Centra vidusskolas skolniece Renāte Audere.

Smiltenes novada delegācijā Latviju pārstāvēja jaunieši no Smiltenes tehnikuma, Smiltenes ģimnāzijas un Smiltenes Centra vidusskolas (Niks Raivis Deičmanis, Zane Zeldere, Laura Savicka, Reinis Alberts Miders, Arta Veldre, Kitija Kļaveniece, Renāte Audere, Dāvids Markovs, Agate Zobena), Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Grigore, Smiltenes ģimnāzijas skolotāja Inga Savicka, Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra vadītāja Inga Sīmane un Smiltenes Tehnikuma direktors Andris Miezītis.

Iepriekšējais Latvijas – Vācijas sadarbības forums notika Smiltenē pagājuša gada jūlijā. To, sadarbībā ar biedrību „Valmieras - Giterslo Reģionu sadarbībai” un Vācu-Latviešu sadraudzības biedrību Villihā, organizēja Smiltenes novada dome. Forumā piedalījās ap 70 dalībnieku no piecām Vācijas sadraudzības pilsētām un desmit Latvijas pašvaldībām.

Smiltene