Smiltenes novada pašvaldībai balvā 2000 eiro

Konkursā "Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai" Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) uzvar Valmieras pilsētas, Smiltenes novada un Pārgaujas novadu pašvaldības, aģentūru LETA informēja Anita Āboliņa.

Triju uzvarējušo pašvaldību starpā tika sadalīts 10 390 eiro lielais balvu fonds, kas, kā nosaka konkursa nolikums, būs jāizmanto uzņēmējdarbības veicināšanai.

Konkursā Valmieras pilsētas pašvaldība guvusi 5390 eiro lielu balvu. Pieteikumā tā norādījusi, ka saņemto summu izlietos, organizējot grantu konkursu Valmierā rezidējošiem uzņēmējiem, lai veicinātu jaunu un inovatīvu produktu izstrādi, izvērtētu to pielietojamību un noieta tirgus potenciālu. Priekšroka un augstāks vērtējums būs tiem jaunradītajiem produktiem, kuri pielietojami pašvaldībā vai tās kapitālsabiedrībās (piemēram, jauni IT risinājumi, konstrukcijas u.t.t.).

Savukārt Pārgaujas novada pašvaldība savus iegūtos 3000 eiro izlietos, lai uzstādītu vismaz 20 norādes zīmes uz novada uzņēmumu darbības zonām, kā arī naudas līdzekļi tiks investēti vienotas preču zīmes "Radīts Pārgaujas novadā" izstrādei un izgatavošanai, popularizējot vietējo produkciju.

Smiltenes novada pašvaldība ieguva 2000 eiro lielu balvu, kas tiks izmantota, lai stiprinātu sadarbību ar novada jaunajiem uzņēmējiem, organizējot dažādus atbalsta pasākumus un palīdzot pieņemt lēmumu par savas uzņēmējdarbības sākšanu tiem, kas vēl prāto.

Konkursu rīkoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem ar mērķi noskaidrot pašvaldības, kuru atbalsts uzņēmējdarbības sekmēšanai nesis visvairāk rezultātu. Dalība bija brīvprātīga.

Konkursa pieteikumus izvērtēja komisija, kuras sastāvā bija Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja Ina Miķelsone, Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla un Latvijas Darba devēju konfederācijas padomes loceklis un Cēsu rajona uzņēmēju kluba valdes priekšsēdētājs Arkādijs Suškins.

Smiltene