Smiltenes novada pirmie svētki izdevās 12

Aizvadītās nedēļas nogalē pirmo reizi notika Smiltenes novada svētki. Tajos par apmeklētāju trūkumu sūdzēties nevarēja. Organizatori bija padomājuši, lai interesanti būtu gan lielajiem, gan mazajiem svētku apmeklētājiem.

Novada svētku ietvaros, 16. jūlijā, apmeklētāji varēja iesaistīties jauniešu domes organizētajos pasākumos. Savukārt 17. jūlijā, visas dienas garumā notika amatnieku tirgus, novada pagastu izrādīšanās un pašdarbības kolektīvu uzstāšanās, kā arī citi pasākumi. Visu noslēdza mūzikas festivāls un salūts.

Aptaujātie novada iedzīvotāji un svētku viesi pārsvarā atzina - svētki ir izdevušies, un par to jāsaka liels paldies organizētājiem. Lai gan vairums svētku apmeklētāju ar redzēto un piedzīvoto ir apmierināti, portālā ziemellatvija.lv lasāmas arī negatīvas atsauksmes. Kritika izteikta par to, ka bērnu spēļu laukumā esošās atrakcijas bija par maksu un svētku laikā nebija pieejamas publiskās tualetes. Tomēr pārsvarā par svētkiem dzirdamas labas atsauksmes, un pagastu iedzīvotāji priecājas, ka bija iespēja iepazīt un uzzināt ko jaunu par novadā esošajiem pagastiem, apskatot to stendus.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis uzskata, ka pirmie novada svētki izdevās. "Bija padomāts par dažāda gadu gājuma cilvēkiem. Katrs varēja sev atrast ko tādu, kas iepriecina - bija pasākumi mūzikas, sporta, teātra un šovu cienītājiem. Paldies P. Jansonei, ka viņai kopā ar pagastu kultūras darba organizatoriem tik īsā laikā izdevās izveidot tik interesantus svētkus. Pagastu stendos varēja redzēt, ka katrs piedomājis, lai apmeklētājiem būtu interesanti," norāda A. Mežulis.

Smiltenes novada domes kultūras komisijas vadītāja Ilze Vergina uzskata, ka svētki palīdzēja saliedēties. Varēja sajust, ka novadā esam vienoti. "Bija patīkami vērot mūsu novada pagastu pašdarbnieku kolektīvu uzstāšanos. Priekšnesumi bija augstā līmenī. Lai svinētu svētkus, ne vienmēr vajag domāt par finansēm un meklēt māksliniekus no citām vietām, jo mūsu pašu cilvēki ir ļoti spēcīgi - no viņiem staro entuziasms un prieks. Atmosfēra svētkos bija pozitīva un lustīga. Ilgi raizējāmies par kultūras dzīves organizēšanu Smiltenē un šoreiz beidzot var teikt - tie bija svētki!" norāda I. Vergina.

Smiltenes novada kultūras darbu organizatore Pārsla Jansone saka lielu paldies visai radošajai komandai, pagastu pārvaldniekiem, kultūras namu vadītājiem un pašdarbniekiem, Smiltenes KSC kolektīvam un novada domes darbiniekiem. Par veiksmīgu sadarbību un atbalstu pasākumu veidošanā liels paldies AS SEB bankai un personīgi Kasparam Marksam, AAS Baltikums un personīgi Inetai Grozai, AS Smiltenes piens un personīgi Ilzei Bogdanovai.

"Svētki vienmēr ir kāda cikla noslēgums, tomēr mūsu novadā tas bija tikai sākums. Jau šodien sāksim gatavoties nākamajiem Smiltenes novada svētkiem, kas notiks Palsmanē. Māla krūze, kas nu ir iedota glabāšanai Palsmanes pagasta pārvaldniecei, apceļos visu novadu - svētki ienāks katrā pagastā. Smiltenē uz novada svētkiem ļaudis kopā pulcēsim pēc pieciem gadiem, kad pilsēta svinēs 95 gadu jubileju. Uz palikšanu māla krūze ar debeszilu rudzu puķu pušķi mājās atgriezīsies pēc 10 gadiem, kad būs izceļojusi visu Smiltenes novadu ļaužu apmīļota, gaišu domu piepildīta, varbūt mazliet apbružāta - tā būs lielākā dāvana Smiltenes pilsētai 100 gadu jubilejā," norāda P. Jansone.

Vairāk foto šeit! 

Komentāri 12

lasītāja

Paldies! Paldies! Paldies! Savā, savu radu, draugu, paziņu vārdā! Svētki bija izdevušies, labi veidoti, kvalitatīvi vadīti. Paldies- Anitēna k-gam! Paldies -visiem pagastu kultūras darbiniekiem, jo bez viņu izdomas un entuziasma svētki nebūtu tik pilnvērtīgi. Protams - paldies ikvienam un katram pašdarbniekam, viņi bija vienreizēji - visi! Grūti izšķirt labākos, visi augstā līmenī. Paldies novada un ciemu domju vadībai! Priecājos par jaukajiem viesiem, kas tomēr atrada laiku un ieradās pie mums. Paldies - pasākuma noformētājiem! Bija tik sirsnīgi un mīļi. Lielajās pilsētās trūkst tās vienkāršības, mīļuma, savstarpējās vienotības.
Protams - paldies pasākuma apmeklētājiem - visiem skatītājiem, lieliem un maziem, veciem un jauniem, savējiem un ciemiņiem!! Bez viņiem taču nebūtu tik jauks šis pasākums.
Patīkami pārsteidz, cik cilvēki pie mums bija sapucējušies, tiešām kā uz svētkiem. Citos pasāķumos, it sevišķi Rīgā, cilvēki svētku tērpam pievērš paviršu uzmanību. Šoreiz publika pārsteidza, bērni, māmiņas, tēti, opīši omes (tie gan vienmēr) tik jauki sapucēti, ka prieks skatīties. Tērps jau arī ir svētku sastāvdaļa. Vēlreiz - LIELS PALDIES!!! SVĒTKI BIJA VIENREIZĒJI! Veiksmi turpmāk!

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 20:19

lasītāja

PS Pateicos par jauko, dvēseli iepriecinošo, koncertu baznīcā! Arī par ziedu izstādi. Skaistas un ļoti prasmīgi sakārtotas ziedu kompozīcijas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 20:23

DI

Bija forši! Paldies! Paldies arī visiem apmeklētājiem par jauko gaisotni! Visi tādi jauki, smaidīgi, labestīgi! Tā turpināt - bez naida,skaudības ,neiecietības!
Smiltenes novads rullē!

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 21:30

IR

Patīkami apzināties, ka tāds jaunveidojums kā novads sevi attaisno. Prieks par to, ka varam sanākt visi kopā, jo "mazs ir tēva novadiņis", iepazīt citu pagastu ļaudis. Šāds pasākums ļoti vieno pilsētu un laukus.
Paldies idejas autoriem un realizētājiem! Lai mums izdodas viss labi iecerētais SAVĀ novadā! :)

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 22:08

atbalstītāja

Paldies,paldies,paldies-viss bija skaisti un jauki!!!

Svētki vnk fantastiski.

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 22:31

sieviete

Esmu lepna par svētkiem!
Tie izdevās godam, ko iepriekšējos gados pilsētas robežās nepaveica...., to novada mērogā izdarīja Pārsla Jansone!
Un Apvedceļa balle vienkārši satriecoši laba!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 08:16

ai

Svētki jauki,paldies visiem kas piedalījās un arī kas skatījās! Rīkotājiem maza piezīmīte par pasākumu programmiņas reklāma pietrūka,būtu vēl vairāk skatītāju ja redzamos laukumos būtu izlikta priekšnesumu reklāma to sākums, tā daudz kas palika neredzēts piem.atklāšanas parāde,adīšanas sacensības nokavējām,nedzirdējām kori Vidzemīte un vēl 'daudzas labas lietas.Cerēsim ka nākošajos svētkos būs vēl labāk.

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 14:44

janko

Butu balle vienkarsi domata apvedcelam , cilveku butu tik pat daudz, taa kaa varbut jaapasakas viniem, jo dadzi muziki atbrauca tiesi pie viniem.
Ka neka cilvekiem tacu izdevigi noklausities vairakas grupas pa vienu cenu...
Loti sarugtinaja, ka bernu spelu laukuma tika veikta paraugstunda biznesaa- uzstaaditas piepusamie atrakcijas un prasita nauda 1ls 10 min. kaa tu bernam pateiksi ka tev ir tikai 2ls lidz un vins pat visas atrakcijas nevar izmantot...vai tiesam domenevareja sis atrakcijas iziret uz visu dienu?un ka vini tur tika ieksa-konkursa kartiba?

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 18:54

bjanko

Ko jūs te bojājiet gaisu atkal neapmierinātie-viss bija lieliski.Bērni,lai lec pa saviem pagalmiem-ja negribiet no tā 1ls šķirties.

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 19:15

sievietei, priekam

..bij jau arī kādreiz pilsētas svētki izdevušies, nenonieciniet! Lai nu šis "kultūras" cilvēks patiesi un vienmēr!! ir darītājs nevis "lielisks" runātājs..

pirms 10 gadiem, 2010.07.21 00:07

...

Prieks par ''Apvadceļu'' kas katru gadu sapulcina Smiltenē labas grupas un daudz cilvēkus! Par svētku izdošanos tieši viņiem vislielākais paldies! Daudz jaunu dziesmu, daudz fanu un visu , visu ... to labāko ''Apvadceļam'' jubilejā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.21 12:08

Valda

Bija riktīgi labi-paldies visiem,kas organizēja!
Īpaši-cien.P.Jansonei un Apvedceļa čaļiem.

Veiksmi un izdošanos,lai Jāņukalnā vienmēr notiek lustes un balles.

pirms 10 gadiem, 2010.07.21 14:09

Smiltene