Smiltenes novadā sagādā skaistus svētkus pedagogiem

Pirms gadu mijas skaistus svētkus kolēģiem sarūpēja Smiltenes novada domes Izglītības pārvalde.Smiltenes ģimnāzijā gada noslēguma seminārā satikās novada izglītības iestāžu vadītāji, viņu vietnieki un metodisko apvienību vadītāji.

 

Semināru atklāja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga uzrunājošs un pārdomas rosinošs, vairāk nekā stundu ilgs priekšlasījums par postmodernisma laiku, kurā dzīvojam, un ceļu pie jaunām vērtībām.

Svētkus turpināja divi emocionāli saviļņojoši, skaisti uzvedumi: literāri muzikāla izrāde "Vakara sarunas", ko sniedza Cēsu Valsts ģimnāzijas radošā grupa, un klasiskās mūzikas skaņdarbu koncerts.

"Gribējām arī izglītības iestāžu vadošajiem darbiniekiem un metodisko apvienību vadītājiem sagādāt kādu jauku brīdi. Viņi parasti ir tie, kuri saka paldies skolotājiem un domā, kā sagādāt prieku skolēniem," saka Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis.

Viņš uzsver, ka pedagogiem svētku brīdī ir arī svarīgi pakavēties filosofiskās pārdomās, kā tas notika arhibīskapa priekšlasījuma laikā, jo ikdienā tam pietrūkst laika.

"Laika trūkums neļauj pārdomāt, kāpēc mēs strādājam un kādā virzienā to darām. Viena no galvenajām problēmām ir šodienas sabiedrības izaicinājums nākotnes attīstībai, - tas, vai spēsim dot ne tikai cilvēku prātam, bet arī dvēselei.

 

Dodot tikai jauniešu un bērnu prātam un nestrādājot pie viņu dvēseles, nonākam pie tām ļoti nelabvēlīgajām sekām, kas grauj sabiedrību un apdraud sabiedrības eksistenci. Tāpēc ir svarīgi apzināties, ka ir iespējams tikai viens ceļš un viena alternatīva - līdzsvaroti audzināt gan bērnu prātu, gan dvēseli. Citu ceļu pagaidām neesmu atradis," saka T. Jaunzemis.

Smiltene