Smiltenes novada tūrisma informācijas centrs strādā arī sestdienās

Sākoties aktīvai tūrisma sezonai, Smiltenes novada tūrisma informācijas centrs strādā arī sestdienās. Līdz 1. septembrim apmeklētājiem katru sestdienu durvis būs atvērtas no pulksten 10.00 līdz 14.00.

Smiltenes novada domes tūrisma speciāliste Dagnija Kalniņa gan atzīst, ka ceļotāju aktivitāte ir jūtami samazinājusies ekonomiskās krīzes iespaidā. Cilvēki ceļo mazāk, ārzemju braucienu vietā izvēlas ekskursijas tuvākā apkārtnē, kā arī tūrisma aģentūru vietā biežāk paļaujas uz pašu spēkiem maršruta plānošanā un arī ceļojumā.

Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā (TIC) pagaidām apmeklētāji pārsvarā taujā par apskates objektiem Lietuvā, kā arī Latvijā, it īpaši Latgalē un Kurzemē. "Igauniju aktīvākie tūristi, šķiet, jau ir izbraukājuši, tāpēc par šo valsti pagaidām pieprasījuma ziņā ir klusums," spriež D. Kalniņa.

Arī ārzemnieki Smiltenes TIC ienāk mazāk, nekā citus gadus. Ir bijuši vairāki igauņi. Kāds soms tūrisma speciālistēm lūdzis vietējo galdnieku darbnīcu adresi, jo Latvijā varot lēti pasūtīt koka durvis un logu rāmjus. Savukārt kāds ASV dzīvojošs latvietis interesējies par automašīnu nomu Smiltenē.

Darba dienās Smiltenes TIC strādā no pulksten 9.00 līdz 18.00 ar pusdienas pārtraukumu no pulksten 13.00 līdz 14.00, bet svētdienās ir slēgts.

Smiltene