Smiltenes novadam sava suvenīrmonēta 4

Smiltenes novada pašvaldība laidusi klajā Nacionālā Mantojuma suvenīrmonētu kapsulas/kartiņas iepakojumā, kas ir domāta kā kolekcijas monēta kolekcionāriem jeb dāvana pašvaldības sadarbības partneriem Latvijā un ārzemēs.

Nacionālā Mantojuma suvenīrmonēta ir kalta Beļģijā, uz tās aversā ir atveidota Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīca, kā arī Smiltenes novada ģerbonis un uzraksts Smiltenes novads, savukārt reversā ir Latvijas Valsts kontūra un uzraksts angļu valodā „Latvian Heritage Collectors Coin”. Šī monēta ir ievietota tai speciāli paredzētā caurspīdīgā kapsulā, kas iestiprināta Smiltenes novada pastkartē.

Pavisam ir pieejami 4 pastkaršu veidi, kur līdzās fotogrāfijām vijas cauri stāsts par Smiltenes pilsētas attīstību un nozīmīgākajiem notikumiem no vēstures līdz mūsdienām latviešu un angļu valodā. 

Par Smiltenes pilsētas attīstību mēs varam būt pateicīgi tieši firstam Paulam Līvenam, kurš 20. gadsimta sākumā saimniekoja Smiltenes muižā (Kalnamuižā). Pateicoties viņam, sākās straujš pilsētas uzplaukums. 

Šogad Smiltenes pilsēta svinēs 95.dzimšanas dienu, kopš tai piešķirtas pilsētas tiesības. Apaļu jubileju atzīmēsim arī pašam firstam Paulam Līvenam, jo šogad viņam apritētu 140. gads. Tā ir lieliska dāvana gan Smiltenes pilsētai un novadam, gan godinot firsta Līvena ieguldīto darbu pilsētas attīstībā.

Izdotais Nacionālā Mantojuma suvenīrmonētu tiražējums 1000gb, no kurām 150gb ikvienam interesentam un kolekcionāram iespējams iegādāties Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā, Dārza ielā 3. Pārējās suvenīrmonētas paredzētas Smiltenes novada pašvaldības reprezentācijas vajadzībām. Jāatzīmē, ka Nacionālā Mantojuma suvenīrmonētas nav izmantojamas kā maksāšanas līdzeklis.

Nacionālā Mantojuma suvenīrmonēta tapusi sadarbībā Smiltenes novada domei ar SIA Publisko&Privāto Partnerattiecību Pārvaldi.

Komentāri 4

Gunta

Paldies-ļoti patīkamas...Maksā nedaudz pāri četriem latiem...

pirms 6 gadiem, 2015.03.06 10:39

Smiltene