Smiltenes novads lūdz uzņemt pārrobežu biedrībā 3

Smiltenes novada dome nolēmusi iestāties biedrībā "Eiroreģions "Pleskava Livonija"".

 

Tā ir Latvijas, Krievijas un Igaunijas pierobežas rajonu un apriņķu pašvaldību brīvprātīga savienība ar mērķi sadarboties kopīgu programmu un projektu izstrādē un īstenošanā, lai risinātu ekonomiskus, sociālus un ekoloģijas jautājumus un attīstītu pierobežas teritorijas.

Līdz šim Eiroreģionā ietilpušo četru rajonu padomju - Alūksnes, Valkas, Balvu un Ludzas - vietā tagad ir izveidotas 13 novadu pašvaldības. 11 no tām jau piekritušas iekļauties biedrībā un tajā uzņemtas, tai skaitā Valkas novada dome.

 

Arī Smiltenes novada dome lūgusi biedrības biedru kopsapulci uzņemt to kā biedru "Eiroreģionā "Pleskava Livonija".

"Tas ir labs pārrobežu projekts, no kura nevaram novērsties un kurā jāpiedalās. Tā ir iespēja rakstīt projektus un arī finansiāli no tā visa kaut ko iegūt," secina Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš.

Komentāri 3

mimī

kad izdevīgi (labums), tad piesliešanās valkai, vēlama, savādāk jau valkas iedzīvotājus par cilvēkiem neuzskata.
burtiski ņemot, smiltenei maz kopīga taču tagad ar nīsto valkas novadu un pierobežu. kāpēc līst tur? vajag saglabāt lojalitāti tomēr.

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 12:21

atbilde mimī

nu nevar novads būt viens pats atšķirtībā no citiem. Deputātiem vismaz bija skaidrais saprats par eiroregion pievienoto vērtību novadam

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 13:27

Piepa

Pārrobežu biedrībā Smiltenes novads grib nokļūt, jo tad arī ir lielākas iespējas vinnēt dažādus ES projektus. Viss ir skaidrs. Tikai līdz šim tiešām Smiltene ir bijusi diezgan augstprātīga pret Valku, kas tiešām ir pierobežas pilsēta atšķirībā no Smiltenes. Bet, kad Smiltenei ir izdevīgi, tad jau var arī to deķi pavilkt uz robežas pusi.

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 18:05

Smiltene