Smiltenes pagastā atliek saules apgaismojuma izbūvi

Pagaidām ir atlikts iecerētais projekts par saules enerģijas apgaismojuma izbūvi Līgo ielā Kalnamuižā un Brutuļu ielā Brutuļos Smiltenes pagastā.

Firma "Ceļu komforts" izstrādāja projektu par Līgo un Brutuļu ielas asfaltēšanu, kas ietvēra arī to apgaismošanu ar solārām lampām. Uz abām ielām bija plānots uzstādīt vēja un saules enerģijas 28 apgaismes stabus, un jau tika izpētīta Salacgrīvas pieredze šajā jomā.

Abas ielas 2009. gadā asfaltēja par tā dēvēto novadu naudu. Smiltenes pagasta pārvaldē "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka saules enerģijas apgaismojuma izbūve ir atlikta finansējuma trūkuma dēļ. Bijušās Smiltenes pagasta padomes vides pārvaldības speciālists Eduards Ivļevs informē, ka šāda projekta īstenošanas izmaksas varētu būt aptuveni 70 tūkstoši latu.

"Ielu apgaismojuma ierīkošanai bija paredzēts izstrādāt projektu iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā, lai piesaistītu Eiropas Savienības līdzekļus. Taču sākumā pašvaldībai projekta realizācija bija pilnībā jāapmaksā, pēc tam atgūstot daļu no finansējuma. Tam bija nepieciešams bankas aizdevums, kura kārtošana un atdošana pašvaldības budžeta samazinājuma dēļ likās apšaubāma," personīgo viedokli pauž E. Ivļevs.

Smiltene