Smiltenes pašvaldību neapmierina “iesaldētais” projekts par apbūvi Tepera krastā 6

Smiltenes novada dome nolēmusi uzsākt procedūru, lai pirms termiņa lauztu 2006. gada 27. janvārī noslēgto nomas līgumu starp pilsētas domi un Cēsu firmu "Mārtiņš VR" un piedzītu zemes nomas parādu.

 

Līgums attiecas uz pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu pie Tepera ezera Dakteru ielā 2. Toreiz pilsētas dome īpašumu iznomāja firmai "Mārtiņš VR" līdz 2018. gada 31. janvārim atpūtas kompleksa būvei.

Atbilstoši līgumam objekta būve bija jāpabeidz līdz 2009. gada 31. janvārim. Nu jau drīz būs apritējis gads, taču joprojām plānotās celtnes vietā ir klajums. Vecā ēka ir nojaukta, bet jaunajai nav ielikti pat pamati.

"Nomniekam vairākkārt piedāvāts grozīt līgumu un pagarināt termiņus saistību izpildei, kā arī sūtīti brīdinājumi, taču pašvaldība nav saņēmusi nomnieka priekšlikumus. Dome secinājusi, ka nomnieks nav ievērojis vairākus līgumā iekļautos punktus.

 

Līdz ar to pašvaldība var vienpusēji atkāpties no noslēgtā līguma," skaidro Smiltenes novada domes jurists Māris Rungulis. Viņš jau sagatavojis brīdinājumu par nomas līguma laušanu, ko sūtīs firmai "Mārtiņš VR".

Firma "Mārtiņš VR" bija uzņēmusies saistības ne vēlāk kā līdz 2007. gada 31. janvārim izstrādāt un iesniegt domei noteiktā kārtībā akceptētu īpašuma būvniecības (rekonstrukcijas) un teritorijas labiekārtošanas būvprojektu un apņēmās veikt investīcijas šajā īpašumā 231 300 latu apmērā. Saskaņā ar nomas līgumu būvprojekts firmai bija jārealizē līdz šā gada 31. janvārim.

M. Rungulis informē, ka vienpusēja nomas līguma izbeigšana ir paredzēta arī gadījumā, ja nomnieks neveic nomas maksājumus ilgāk kā sešus mēnešus. Saskaņā ar domes grāmatvedības sniegto informāciju nomas maksa nav maksāta no šā gada aprīļa. Firma "Mārtiņš VR" šobrīd ir parādā par zemes nomu 1406 latus.

Novada dome pagaidām nav dzirdējusi firmas "Mārtiņš VR" valdes priekšsēdētāja Raita Sijāta priekšlikumus par tālākajām iecerēm nekustamā īpašuma apbūvē. Uzaicināts uz pašvaldības sēdi, R. Sijāts tajā neieradās.

 

"Toreiz nebiju Latvijā. Domes brīdinājumu vēl neesmu saņēmis, tāpēc pagaidām nevaru neko komentēt," saka R. Sijāts. Viņš arī atturas informēt par tālāko projekta virzību, vien piebilst, ka ir jābūt abpusējai ieinteresētībai starp nomnieku un iznomātāju.

Pašvaldības mērķis, iznomājot minēto nekustamo īpašumu, bija teritorijas labiekārtošana, apbūve un attīstība ļaužu iecienītā atpūtas vietā Tepera ezera krastā, tādēļ deputātus neapmierina pašreizējā situācija. Turklāt teritoriju Dakteru ielā 2 novada domei ir iespējams iekļaut citos attīstības plānos.

Komentāri 6

jurists

Dome pati vainīga,daudz gribēja-maz dabūja,tas attiecas un attieksies nākotnē jebuzkura investora piesaisti Smiltenei,nevajadzēja iedomāties,ka šeit ir mazā šveice.Dome pat vairāku gadu garumā,nav spējusi sakārtot galveno Smiltenes tranzītielu,nemaz nerunājot par visu pārējo!

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 21:05

Domātāja

Un kur tad palikuši solītie darbi pie peldbasaina būves?Teica, ka uz Ziemassvētkiem varēšot jau plunčāties!Arī galvenā iela ir kolosālā Bardakā.Vai tik Mežuļa kungam nav tieksme visus darbus saraust,iesākt,bet līdz galam tā arī neizdara!Vai tik algas apmērs arī nav atkarīgs no iesākto darbu apjoma?Ja dotie solījumi netiek pildīti un darbi neveicās kā domāts,vai nevajadzētu apstādināt arī lielo algu izmaksas un arī DĀSNĀS prēmijas uz tuvajiem svētkiem!Parastie cilvēciņi jau tā ciešas un ēd sausas maizītes un tēju bez cukura,nerunājot jau par kūku un kafiju ko uz svētkiem katrs vēlētos!

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 23:03

joks

Nu tik tiešām.....tiko ielocīju vienu sausiņu....

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 07:42

joks

Nu tik tiešām.....tiko ielocīju vienu sausiņu....

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 07:43

jurčuks

Mežulis un Sijāts toreiz bija vienā partijā, tagad ceļi šķīrušies.... jau no paša sākuma projekta ideja bija baltiem diegiem tīta. Sijāts jāpadzen un domei jāizsludina atklāts konkurs par atpūtas kompleksa izbūvi.

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 11:26

Smiltene