Smiltenes piepilsētas mežā vienuviet atrod neredzēti daudz atkritumu 6

Tik lielu atkritumu kaudzi Smiltenes piepilsētas mežos Austrumvidzemes mežsaimniecības Silvas iecirkņa meistars Normunds Bērtiņš vēl nebija redzējis. Nelegālo izgāztuvi netālu no Drandu ielas viņš uzgāja nejauši, valsts mežā pārbaudot izsoles cirsmu izstrādi.

Pēc riepu nospiedumiem secināms ka kāds ar smago automašīnu iebraucis mežā no Zaķu ielas puses, šķērsojis Drandupīti vietā, kur nav tilta, un izgāzis mežā pamatīgu kaudzi ar vecām mēbelēm, grāmatām, traukiem un citiem priekšmetiem. Pie kaudzes jūtama stipra pelējuma smaka. Iespējams, kāds atbrīvojis mājokli no vecām mantām.

"Viss kaut kas mežos ir redzēts, bet tik daudz atkritumu uzreiz pēc vienas ziemas gan ne. Tur ir smagās automašīnas krava," spriež N. Bērtiņš.

Palīgā lūgs policijuValsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecības darbinieki atrada izgāztajos atkritumos personu apliecinošus dokumentus: pavadzīmi par kokmateriālu pārvadāšanu un velosipēda vadītāja apliecību.

Abos dokumentos norādītajām personām ir vienāds uzvārds. Pavadzīmē norādīta arī mājas adrese Smiltenē, Raiņa ielā. Šās mājas pagalmā "Ziemeļlatvija" šonedēļ redzēja kravas automašīnu GAZ -53 ar tādu pašu numuru, kāds norādīts atrastajā pavadzīmē.

Austrumvidzemes mežsaimniecība par nelegālo izgāztuvi trešdien informēja Valsts meža dienesta (VMD) Smiltenes mežniecību. VMD ar iesniegumu par lietas izskatīšanu var vērsties policijā.

Būs jāsatīra vainīgajamVMD amatpersonām ir tiesības sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu par vides piesārņošanu un piegružošanu. Virsmežzinis fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 50 līdz 500 latiem, bet mežzinis - no 50 līdz 250 latiem. Vainīgajai personai jānovērš vides piesārņojums.

"Ceram, ka policija vainīgo noskaidros, un viņš satīrīs mežu, ko pats piedrazojis," cer Silvas meža iecirkņa vadītājs Normunds Vīksna.

Austrumvidzemes mežsaimniecības darbinieki noskaidrojuši, no kurienes uz mežu Launkalnes pagastā atvesti un izgāzti 10 kapu soli un būvatkritumi. Tā ir kāda privātmāja Smiltenē, Druvas ielā. "Ar kaimiņu palīdzību šie cilvēki ir brīdināti, ka atkritumi jāsavāc tuvākajās dienās. Ja tas nenotiks, ķersimies pie stingrākiem mēriem," saka N. Vīksna.

Komentāri 6

Niknais

ka sitos vajadzetu sist,lai visi redz,kas gaz mezos-atkritumus,pamperus,plastmasu

pirms 10 gadiem, 2010.04.25 17:36

Austere

Vajag filmēt kad vaininieks lasīs savus atkritumus un rādīt televīzijā.

pirms 10 gadiem, 2010.04.25 18:54

Valkiira

Gribu redzet vainigo sejas! Gan jau ka pasi vietejie to dara un butu loti patikami uzzinat kurs no musu miljajiem smilteniesiem ir tas sudu vecis.

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 03:25

Valgas iedzivotajs

Esmu dzirdejis, ka Valkas policijas iecirknim esot lielas problemas. Vai kāds ko zina vairāk?
Klīst baumas, ka tuvākā laikā tas tikšot samazināts vai pat likvidēts.
Teikšu godīgi, ka sen jau vajadzēja, jo vienmēr viņi sēž kabinetos un spēlē datoru. Vai izklaidējas. Strādā tikai iecirkņa inspektori. Un kam vajadzīga tā dežūrdaļa? Vai tad nevar iztikt ar Valgas?

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 07:02

Smiltene