Aicina uz sanāksmi par Tepera ezera hidrotehniskās būves stāvokli 7

Piektdien, 21.martā, plkst. 15.00 Smiltenes novada domes sēžu zālē, Pils ielā 2, notiks informatīva sanāksme par Tepera ezera hidrotehniskās būves stāvokli, kas ir avārijas stāvoklī. Uz sanāksmi ir aicināti visi interesenti, īpaši Tepera ezera apkārtnē dzīvojošie iedzīvotāji. 

Sanāksmes mērķis ir informēt iedzīvotājus par esošo situāciju, par apdraudējumu, kā arī iespējamiem risinājumiem. Sanāksmē piedalīsies SIA „Geo Consultants” un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti. 2013. gada nogalē un šā gadā sākumā, apsekojot Tepera ezera hidrotehnisko būvi, tika konstatēts, ka visi trīs aizbīdņi ir avārijas stāvoklī, un novērota pastiprināta ūdens filtrācija pašā aizbīdņu ēkā caur betona sienām. 

Lai mazinātu ūdens filtrāciju, pašvaldības uzņēmums SIA “Smiltenes NKUP” izveidoja pagaida metāla žņaugus visiem trim aizbīdņiem. Savukārt šā gada februārī Smiltenes novada dome pasūtīja SIA „Geo Consultants” veikt Tepera ezera hidrotehnisko būvju tehniskā stāvokļa apsekošanu, sagatavot atzinumu par esošo situāciju un sniegt priekšlikumus par tālāko rīcību. 

SIA „Geo Consultants” savā atzinumā secina, ka Tepera ezera hidrotehniskās būves tehniskais stāvoklis vērtējams kā avārijas stāvoklī esošas hidrotehniskās būves. Ūdens izlaides sistēma nav funkcionēt spējīga un rada bīstamību kopējai hidrotehnisko būvju stabilitātei un apkārtējo māju iedzīvotājiem.

 SIA „Geo Consultants” pašvaldībai iesaka steidzīgi pieņemt lēmumu par hidrotehnisko būvju rekonstrukciju. Teperea ezera hidrotehnisko būvju izbūves laiks ir 19. gs. otrā puse, daļēja rekonstrukcija veikta 20. gs. sākumā.

Komentāri 7

lūdzu

tikai nevajag tur neko izbagaret un izardit ar ekskavatoriem

pirms 7 gadiem, 2014.03.19 13:36

19.gadsimts

Jā, maisiem varēs lasīt. Tāpat kā Tiltleju ezerā.

pirms 7 gadiem, 2014.03.19 20:11

anna

Vai tad avārijas stāvoklis nav arī Vidusezera slūžām?

pirms 7 gadiem, 2014.03.24 10:27

Hm

Bet tās ir privātīpašums un cik dzirdēts īpašnieks nenodod tās pašvaldībai.

pirms 7 gadiem, 2014.03.24 18:14

Smiltenes pilsēta