Nomainīs ielu apgaismojumu Smiltenē 6

Šomēnes Smiltenē 16 ielu posmos un Jāņukalna teritorijā  uzņēmums “Vidzemes energoceltnieks” modernizēs ielu apgaismojumu, uzstādot LED gaismekļus jeb gaismu izstarojošās diodes.


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir apstiprinājusi trešo kārtu vietējās pašvaldības projektam par Smiltenes novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras modernizāciju.Projekta trešā kārta tiks īstenota tikai Smiltenes pilsētā, informē Smiltenes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš.

Ielu apgaismojumu nomainīs šādās ielās (vai to posmos) - Parka, Lazdu, Audēju, Raiņa, Galdnieku, Gaujas, Ceriņu, Līvu, Rīgas, Daugavas, Klusā, Mētras, Smilšu, Mūrnieku, Augstā un Krasta ielā, kā arī Jāņukalna teritorijā. Tiks demontēti 87 esošie gaismekļi un uzstādīti 112 jauni, jo vietās, kur tas ir nepieciešams un  iespējams bez papildu stabu uzstādīšanas, tiks palielināts gaismekļu skaits, skaidro A. Lapiņš.

Galvenais ieguvums būs būtisks elektroenerģijas patēriņa ietaupījums, ko pašvaldība novērojusi no līdzšinējās pieredzes, uzstādot LED gaismekļus citviet Smiltenes novadā šā projekta iepriekšējā kārtā. Iepirkumā par darbu veikšanu projekta trešajā kārtā uzvarēja Valmieras uzņēmums SIA “Vidzemes energoceltnieks”. Projektu atklātā konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”  iesniedza Smiltenes novada dome. 

Projektu līdzfinansē Klimata pārmaiņu finanšu instruments (KPFI). KPFI segs 70 procentus no  kopējām attiecināmajām izmaksām, kas ir 83 tūkstoši eiro, bet atlikušos 30 procentus piešķirs Smiltenes novada dome. 

Komentāri 6

Juris K.

Kad Raiņa ielā ceļa segums tiks noasvaltēts?;)

pirms 7 gadiem, 2014.03.18 14:30

Jānis P

Raiņa ielā vecmeitas vien...

pirms 7 gadiem, 2014.03.18 15:50

garāmgājējs

Ievelciet gaismu trenažieru laukumā, parkā pie Tepera. Tur tumsā vakaros neko nevar redzēt, un, ja kāds tur visu izdemolēs, tad neviens to nepamanīs.

pirms 7 gadiem, 2014.03.19 10:07

garāmgājējam

Kā tad trenažieru laukumu var izdemolēt-nevienam tak nav tik stipras rokas,lai dzelžus lauztu

pirms 7 gadiem, 2014.03.19 10:09

garāmgājējs

Kas grib, tas visu var.

pirms 7 gadiem, 2014.03.19 21:39

Smiltenes pilsēta