Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc sacensībām Abulā iznīcināts viss dzīvais...(PAPILDINĀTS ar pašvaldības skaidrojumu!)

Daudzu smilteniešu neizpratni un pat sašutumu izraisījis skats, kas atklājās Smiltenē Vecajā parkā pēc tur brīvdienās notikušajām ūdenssporta sacensībām. 

Savas pārdomas sociālajā tīklā Facebook publicējusi arī smilteniete Ruta Madarāja Veisa: "Sāpe par Laivošanas sacensībām. Sportiskas aktivitātes vienmēr esmu atbalstījusi, bet, ja tās sāk slepkavot dzīvas radības, klusēt nespēju. Visi laivotāji sacensības rīko palu laikā, izņemot Smiltenes novads - vieta, kur augt! Smiltenes novada pašvaldība- pārdēvēsim - vieta, kur NOGALINĀT. Visas ūdens putnu ligzdas aizskalotas - attā mazie pīlēni, gulbīši, arī mazie kurkulīši, to melno stārķi, kas pie mums dzīvo arī iznīcināsim, jo nebūs jau ko ēst. Mēs, kā muļķi priecājāmies, kā šajā posmā atdzīvojas upe ar mazajām līdaciņām, asarīšiem u.c., bet nu jau viss ir aizskalots. Šobrīd pa upi siro lapsa, vārnas un ēd visu noslepkavoto dzīvo radību. Jā, un arī upi izstumdīja ar ekskavatoru, lai drošākā braukšana laivotājiem. Viss ļoti draudzīgi dabai lielākajā parkā Baltijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Valsts Vides Dienests Man tiešām sāp sirds skatoties uz tām apjukušajām pīlēm, kas te klīst un nesaprot, kur palikušas viņu ligzdas. Gulbjus esam pazaudējuši. Apsveicu Smiltenes novads - vieta, kur augt! Smiltenes novada pašvaldība Labs darbiņš Latvijas 100gadei, vismaz tik daudz iznīcinātas dzīvības."

Kurš deva atļauju tās rīkot ūdensputnu ligzdošanas laikā, skaidro "Ziemeļlatvija". Lasi jau rītdienas laikrakstā!

FOTO - Ivo Veiss

Komentārs par ūdens līmeņa samazināšanos 

(Informāciju sagatavoja: Inga Kovala Smiltenes novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste)

Kā jau informēts iepriekš, Smiltenē Abuls upē, Tepera ezera promenādē 18. un 19.maijā notika starptautiskas sacensības airēšanas slalomā - Latvijas kausa 2.posms. Smiltenes novada domei ir būtiski, lai netiktu radīti draudi dabai, dzīvajām radībām, līdz ar to, plānojot sacensību grafiku, arī šajā gadā pašvaldība lūdza Valmieras reģionālajai vides pārvaldei saskaņojumu par Tepera ezera hidrotehniskās būves ventiļu īslaicīgu atvēršanu.  

2018.gada 19.aprīlī Smiltenes novada dome saņēma Valmieras reģionālās vides pārvaldes saskaņojumu, kurā tika norādīts, ka pārvalde, izvērtējot Tepera ezera hidrotehniskās būves ventiļu īslaicīgai atvēršanai apstākļus, ar tiem saistītās iespējamās ietekmes, atzina, ka paredzētā Tepera ezera hidrotehniskās būves ventiļu īslaicīga atvēršana ir iespējama, ievērojot sacensībās noteiktos ventiļu atvēršanas laikus, kā arī ūdens līmeņa pazemināšanas līmeni, kas sacensību laikā tika arī ievērots. 

Pēc iedzīvotāju sniegtās informācijas, ūdens līmenis Vidusezerā sāka samazināties svētdien, 20.maijā. Specialistiem ierodoties notikumu vietā, tika secināts, ka Vidusezera slūžu augšējie aizsprostojošie dēļi ir pazuduši, kuru neesamības iemesls šobrīd tiek skaidrots - ir pamats domāt, ka aizsprosta dēlis ir izņemts, jo tas tika atrasts nebojāts lejup pa upi. Pašvaldībai nākas secināt, ka, ja tā ir bijusi ļaunprātīga rīcība, tad tā ir sodāma, bet, ja tas ir Vidusezera slūžu bojājums, tad diemžēl to nebija iespējams paredzēt. Bojājuma vietā šorīt ir uzstādīti jauni dēļi, līdz ar to ūdens līmenis atgriezīsies ierastajā līmenī. 

Vēršam uzmanību, ka Smiltenes Vidusezers un Tepera ezers ir mākslīgi veidotas ūdenstilpnes. Pašvaldība 2017.gadā savā īpašumā ir ieguvusi Vidusezera slūžas,  kuru rekonstrukcija šobrīd tiek plānota- ir izsludināts iepirkums "Smiltenes Vidusezera hidrotehnisko būvju pārbūve un ezera tīrīšana". Pēc tehniskā projekta izstrādes tiks plānots darbs pie projekta īstenošanas, kas samazinās šādu avārijas situāciju iespējamību nākotnē.

Esam saņēmuši iedzīvotāju jautājumus par iespējamo ietekmi uz dzīvām radībām un, redzot fotogrāfijas, Smiltenes novada dome cer, ka izraisītais Vidusezera slūžu bojājums neradīs  ilgstošu ietekmi uz apkārtējo vidi.

Smiltenes pilsēta