Piešķirs naudu Tepera dambim 2

Valdība otrdien, 29. jūlijā, notikušajā Ministru Kabineta sēdē atbalstīja līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Smiltenes Tepera ezera hidrotehnisko būvju rekonstrukcijas projektam. 

Valdība no šā gada budžeta šim mērķim piešķirs pusi jeb 280 657 eiro no visas vajadzīgās summas, kas ir 561 315 eiro. “Pēc sākotnējās informācijas šo naudu mums (Smiltenes novada domei - redakcijas piezīme) iedos tikai tad, kad  būsim ieguldījuši savus 50 procentus. Tas nozīmē, ka jārisina jautājums par saistībām ar Valsts kasi.  jo šā gada budžetā mums tāda finansējuma nebūs,” otrdien domes sēdē skaidroja Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Kukainis.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka pēc ekspertu atzinuma Tepera ezera hidrotehniskās būves ir avārijas stāvoklī, ūdens izlaides sistēma nav funkcionēt spējīga, līdz ar to rada bīstamību kopējai hidrotehnisko būvju stabilitātei un cilvēkiem, kuriem dzīvo dambja sausās nogāzes lejpusē. Smiltenes novada dome tagad  secīgi izvērtēs visus nepieciešamos darbus Tepera hidrotehnisko būvju rekonstrukcijai, ko visdrīzāk uzsāks nākamgad. 

“Iespējams, ka mums būs jārunā par ezera nolaišanu jau šogad. Viss atkarīgs no tā, kad naudu varētu saņemt,” piebilst G. Kukainis.

Komentāri 2

Hm

Bet kas notiek ar Vidusezera šlūžām? Cik ilgi tās bruks kopā!

pirms 6 gadiem, 2014.07.30 17:22

sss

Tu dziivo pie vidusezera sluzam aapsi/?

pirms 6 gadiem, 2014.08.15 11:45

Smiltenes pilsēta