Saslimšanas gadījumi saistīti ar pirmsskolu

Smiltenes novadā palielinās saslimstība ar Covid-19. Pēdējo 14 dienu laikā Smiltenes novadā kopumā atklāti 43 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19.  Smiltenes novada dome pirmdien paziņoja, ka īpaši satraucoša situācija ir vērojama pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs.

“Pēdējās nedēļās gan Smiltenes vidusskolas pirmsskolas, gan Smiltenes PII “Pīlādzītis” vairākās grupās pedagogiem, bērniem vai viņu ģimenes locekļiem tiek konstatēta saslimšana ar Covid-19, kas nozīmē, ka tiek noteiktas kontaktpersonas un mājas karantīna – grupas uz kādu laiku tiek slēgtas vai strādā kā dežūrgrupas,” ziņo Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze. 

Pašvaldība aicina vecākus būt atbildīgiem un ievērot visus drošības pasākumus, lai pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī iestādes, kur mācību procesu ir atļauts organizēt klātienē (individuālās konsultācijas, interešu izglītības pulciņi), varētu turpināt strādāt. Ja kādam no ģimenes locekļiem ir parādījušās saslimšanas pazīmes, pašvaldība aicina nevest bērnus uz izglītības iestādi un palikt mājās, ievērojot pašizolāciju vai karantīnu mājas apstākļos.

Plašāk par šo tematu lasiet nākamajā “Ziemeļlatvijas” numurā.

Smiltenes pilsēta