Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“TE!”: Timrota inspekcija Smiltenē 10

“TE!”: Timrota inspekcija Smiltenē, Ķemeru laipa, Ziemeļblāzmas izsekošana un Kolkas sklandrauši

Trešajā jaunās sezonas raidījumā  “TE!”, 26. septembrī LTV1 plkst.21:15, redzēsiet kā Kolkā pēc tradicionālām metodēm top Kurzemnieku lepnums un Latvijas garantētā tradicionālā īpatnība – sklandrausis. Lauku sētā “Ūši” savu varēšanu to pagatavošanā pārbaudīs Dace Grimze.

Pauls Timrots dosies uz Smilteni, bet Marta ar Gustavu izskries Lielo Ķemeru tīreļa laipu un pētīs pa diviem pagastiem izpletušos Kaņieri. Viena no ezera lielākajām bagātībām līdz ar zivīm un krāšņām putnu sugām ir tā četrpadsmit salas.

Galvaspilsētas inspektorīte Māra vērtēs, kā  pēc rūpnieka un mecenāta Augusta Dombrovska formulas: “Uz skaidru prātu caur zināšanām, uz skaidru prātu caur kultūru, uz skaidru prātu caur veselīgu dzīves veidu,” ir atjaunota kultūras pils Ziemeļblāzma un tās vēsturiskais parks. Stāstā arī atklāsies ar lauku šarmu apvītā Vecmīlgrāvja teritorija.

 “TE!” veido VFS Films, Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūra, LMT un Latvijas Televīzija, lai apzinātu un atspoguļotu vietējās vērtības un masveidā popularizētu vietējo tūristu ceļošanu visās gada sezonās.  

 

Komentāri 10

Janka

Terzena un Timrota Latvijas atspoguļojums krasi atšķiras. Terzens ar Martu ieinteresēti paši un ieinteresē skatītāju. Timrots virspusēji, komentāros dažbrīd pat nievājoši izsakās par apmeklēto pilsētu. Saprotu, nav jau jāizskaistina fakti, bet izteiksmes veids diez vai veicina vietējo vērtību apzināšanu un popularizē vietējo tūristu ceļošanu visās gada sezonās. Raidījums Zebra Timrotam tuvāka sirdij, iespējams, pie tā vajadzēja arī palikt.

pirms 6 gadiem, 2013.09.18 15:15

Andža

Nevaru nepiekrist.
Timrota runai ir savs humors, kuru tā arī vajag uztvert. Katrā ziņā raidījums interesants.

pirms 6 gadiem, 2013.09.20 09:44

vietējais

Timrots parādīja, kāda patiesībā ir Smiltene. IC svētdienās nestrādā, kafejnīca arī ciet. Meteorītu krāteris nolaists. Varbūt atbildīgajiem sliņķiem tomēr būtu laiks sākt strādāt. IC meitenes, lai strādā svētdienās, nevis audzē miesas zem lindrakiem darbdienās. Par plastmasas logiem (kas tika pieminēti sižetā) vispār ir atsevišķs stāsts. Ko mēs varam gribēt, ja Smiltenes novada domes ēka Dārza ielā ir ar graujošiem logiem. Par daudzdzīvokļu māju logiem var teikt to pašu. Katrs dzīvoklis ar citādiem logiem. Vai tiešām pilsētas struktūrās nav neviena, kas kontrolētu visatļautību logu dizainā... Tā jau pilsēta ar laiku zaudēs savu rozīnīti. Senatnīgas ēkas ar apšaubāma izskata logiem. Domājiet, tie, kas reizi mēnesī deldē krēslus Domes ēkā. Sapulces var rīkot arī produktīvākas.

pirms 6 gadiem, 2013.09.26 22:34

Edīte

Ak , vietējie ! Jo vairāk jums laba dara , jo vairāk žēlojaties !
Uz Smilteni aizbraucu regulāri - vienmēr priecājos -atkal kāds stūrītis sakopts ! Uzaicinu uz Salacgrīvu -tad redzēsiet , cik ,,daudz mūsu Dome dara labu iedzīvotājiem ! ,,

pirms 6 gadiem, 2013.09.27 11:11

tūrists kopumā

Vēlos izteikt komentāru par jaunatklāšanas raidījumu "TE", kuru daļēji, kā
noprotams no raidījuma ievaddaļas, finansē arī TAVA saistībā ar akciju
"Atklāj Latviju no jauna".
Droši vien neesmu pirmā, kura uzskata, ka raidījuma tūrisma sadaļai, kuru
vada Timrota kungs, ir tendenciozi negatīvs tonis ar mērķi pavilkt uz zoba
un pat izsmiet cilvēkus, meklēt negatīvās lietas. Citādi jau nekas, daudz
kas no tā visa ir patiesība, nenoliedzami, tomēr, ja raidījuma specifika ir
izcelt "nezāles" nevis parādīt skatītājiem mūsu Latvijas skaistos nostūrus,
kuru viennozīmīgi ir simtkārtīgi vairāk, tad nesaprotu, kādēļ šī raidījuma
finansēšanā piedalās TAVA? Sanāk, ka maksā par to, lai pasmietos par sevi.
Vēl jo vairāk TAVAI, kā tūrisma nozares valsts iestādei, kura pati ietekmē
tūrisma politiku kopumā un zinot, kāda ir reālā situācija mazajās
pašvaldībās - kaut vai Timrota mūžīgā neapmierinātība par to, ka ziemas
periodā svētdienās TICi nestrādā 10 vakarā un ka svētdienās mazpilsētā ar
3000 iedzīvotājiem nestrādā kafejnīcas, vai vakaros nav kur izklaidēties-
nevis pasniedzot to kā mazpilsētas klusuma šarmu un plusu salīdzinot ar
Rīgu, kur izklaides vakaros un naktīs roku rokā arī ar "seksa tūrismu".
Šajā raidījumā lauku mazpilsētas tiek parādītas no kritiskās puses, uz
kurām pēc tā noskatīšanās daudzi izvēlēsies palikt mājās vai tomēr ceļot uz
ārzemēm. Interesanti, vai par Rīgu arī šāds sižets tiks veidots un vai tiks
parādīti netīrumi un nesakārtotie kakti, kādu, jādomā taču,
ir vairāk kā vajag. Ja kampaņas „Atklāj Latviju no jauna!” mērķis ir
"veicināt vietējā tūrisma attīstību", "aicināt Latvijas iedzīvotājus
padomāt par lieliskām ceļošanas iespējām tepat, Latvijā", tad ar šiem
sižetiem varbūt esat panākuši pretējo. Lai veicinātu vietējā tūrisma
attīstību, nav jāmaksā par sižetiem, kas grauj iespaidus par Latviju, bet
to naudu ieguldīt tiešām skaistās Latvijas atspoguļošanā vai pašiem tūrisma
nozares pārstāvjiem tikties un veikt šādus apmaiņas braucienus-ekspedīcijas
iekšēji, kurā paši varam izvērtēt un ieteikt, kādi uzlabojumi veicami. Un,
vēlreiz atkārtoju, TAVAI zinot pašvaldību reālo siutāciju, cik mazās
pašvaldības var atļauties algot divus darbiniekus cauru gadu un turēt vaļā
kādu apskates objektu, kuru ziemas periodā patiešām varbūt apmeklē desmit
cilvēki utt., kur pašvaldība cīnās par to, lai vispār izdzīvotu, jau tā
bēdīgo situāciju šādi izcelt.

pirms 6 gadiem, 2013.09.27 09:45

AUTORS

ne Timrota sadaļa ir pati labākā, jo pēc tas citās pilsētās ir novērstas nepilnības un cerēsim, ka smiltenē arī! IDEĀLS RAIDĪJUMS IDEĀLS SIŽETS

pirms 6 gadiem, 2013.09.27 18:29

bet

vajag domāt, kā uzlabot situāciju, nevis attaisnoties, ka citi slikti un dara mums pāri

pirms 6 gadiem, 2013.10.10 22:02

realists!

Domāju, ka Timrots atļaujas paskatīties tieši no TŪRISTA puses. Jā, mēs paši vienmēr lielamies ar skaisto, sakopto...bet pieņemot to, ka mēs ikviens tieši tāpat kā Timrots iebraucam jebkurā mazpilsētā un izvēlamies tos pašus objektus...tas nez vai mēs visi būsim smaidoši...tos apmeklējot kaut vai kopā ar ģimeni, bērniem, jo vienkārši nebūs ko parādīt un ko stāstīt...un īstenība jau tā ir, kad TIC ir jāpiedomā un varbūt beidzot jāsakārto!!! agrāko gadu Jāņa sētas kartes(kur ir atspoguļoti tie kalni, tie akmeņi un tie objekti, kuri nav ne apkopti, ne tūristiem rādāmi!). Tas nav par Smiltenes TIC, bet tādi ir jebkurā novadā! Jāizņem no 'tūristiem domātajām kartēm ārā tie objekti (kaut privātīpašumi!), kurus TIC nevar garantēt, ka tiks sakopti un tūrisma sezonā būs pieejami! Realitāte par TIC darba laikiem ir tāda-paši esam pamēģinājuši-nu nav svētdienās mazpilsētās tās tūrisma plūsmas tādas, ka atmaksātos darbiniekam 4-8st.pavadīt birojā, ja neienāk neviens apmeklētājs...tur varētu diskutēt. Bet tas kā piem.igauņi sakārto visas vietas ko rādīt tūristiem, tas, ka pie Kāla krātera ir suvenīru veikaliņš, tas ka tiek domāts par tūrisma jomas attīstību ir Igaunijas VALSTS nopelns tūrisma politikas attīstībā!!! Mūsējie-valdība, TAVA, VTA u.c. var tikai mācīties un mācīties no viņiem. Es kā Rīgas un Vecrīgas gandrīz regulārs:)apmeklētājs varu dusmoties, ka Vecrīgā un Rīgā gandrīz visas kafejnīcas atveras no plkst.10.00...bet es no laukiem iebraucu Rīgā ap 8.30-9.00 un man nekur nav iespējams iedžert kaut vai rīta kafiju:) Tā ka šādu raidījumu noteikti vajag! Pārāk ilgi esam gulējuši un nesaskatījuši savus - no vienkārša, parasta tūrista skatpunkta. Arī mūsu puses tūrisma uzņēmēji norādīja uz šīm pašām problēmām mūsu pusē! Tā ka sāksim pa lēnām visu sakārtot un noņemt skaistās Eiropas zīmītes uz tiem objektiem-par kuriem nevaram garantēt ne pieejamību, ne sakoptību! Būs jau labi! Visiem kopā ir jāstrādā un jāpiestrādā pie acīs krītošo problēmu risinājuma! Nav ko cepties-vajag darīt! Lai mums veicas!

pirms 6 gadiem, 2013.09.27 12:19

ceļoju

Ja ģimene tiešām PLĀNO ekskursiju, tad vadošajam ģimenes plānotājam būtu gan jāpacenšas pirms brauciena un jāsazinās ar objektiem, lai noskaidrotu to darba laikus... Nu nebūs nekad visi tie atvērti visu nedēļu no agra rīta līdz vēlam vakaram, sevišķi mazpilsētās un laukos. Tādēļ ir domāts telefons un nets, nepaslinkosim tos izmantot.
Bet no igauņiem tiešām daudz var mācīties! Piemēram, Veru apriņķī bez infocentriem (sezonā arī svētdienās strādājošiem!), ar ļoti bagātīgu suvenīru klāstu, ir arī vairāki Elektroniskās informācijas kioski (Veros Maksimārketā, Hānjā,Rougē, Urvastes Satiksmes pilsētiņā).

pirms 6 gadiem, 2013.09.30 19:10

eva

TIC svētdienā jāstrādā,jo ne jau darba dienās cilvēki ceļo ,bet brīvdienās.Tās dāmas tur sēž tad,kad nevienam to nevajag!...bet tā jau vieglāk...

pirms 6 gadiem, 2013.09.28 13:06

Smiltenes pilsēta