Tepera ezerā atklāta peldošā strūklaka 3

Šodien, 27.maijā, Smiltenē, Tepera ezerā tika atklāta peldošā strūklaka, kura turpmāk papildinās Tepera ezera labiekārtoto apkārtni, sniedzot Smiltenes novada iedzīvotājiem un viesiem estētisku baudījumu.

“Strūklakas uzstādīšana Tepera ezerā ir ilgi gaidīts notikums, par ko ikvienam smiltenietim ir liels prieks. Lai strūklaka padara mūsu Tepera takas arvien skaistākas!” atklāšanā sacīja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis. Viņš norādīja, ka darbi šajā apkārtnē turpināsies, proti, Smiltenes novada pašvaldība izstrādājusi tehnisko projektu Vecā parka sakārtošanai. Šogad tiks atjaunoti celiņi no Tepera ezera slūžām līdz viesnīcai “Brūzis”. Gar Tepera ezera malu pie laternu stabiem tiks uzstādīti puķupodi.

Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja Ilze Sausā informē, ka strūklaka darbadienās no pirmdienas līdz ceturtdienai, kā arī svētdienās darbosies no plkst. 10.00-24.00, savukārt piektdienās un sestdienās no plkst. 10.00-1.00.

2015.gadā tika pabeigti Tepera ezera hidrotehnisko būvju rekonstrukcija, kur pēc veiktajiem rekonstrukcijas darbiem Tepera ezera apkārtne ir ieguvusi jaunu un sakārotu ainavu un infrastruktūru. Ezera gleznainā apkārtne ir iecienīta smilteniešu un pilsētas viesu atpūtas vieta. Tepera ezera apkārtni un Veco parku cilvēki ir iemīļojuši nesteidzīgām pastaigām, sportošanai un dabas baudīšanai. 

Tepera ezera ūdens spogulis ir atklāta tipa un no visām debespusēm baudāma ainava, kurā trūka ainaviskās vertikālās dominantes jeb piesaistes elementa. Pašvaldība 2015.gada nogalē sagatavoja projekta pieteikumu nodibinājumam “Rietumu bankas labdarības fonds” par peldošās strūklakas uzstādīšanu Tepera ezerā, kur plānotais strūklakas augstums būtu desmit metri un tā būtu aprīkota ar gaismām, lai vērotājus varētu priecēt gan diennakts tumšajā, gan gaišajā laikā. Fonda valde, izskatot projekta pieteikumu, pieņēma pozitīvu lēmumu attiecībā uz strūklakas izveidi 2016.gadā. 

Pēc iepirkuma procedūras rezultātiem šī gada 12.aprīlī tika noslēgts līgums ar SIA “AKVEDUKTS” par peldošās strūklakas piegādi un uzstādīšanu Tepera ezerā. Kopējās projekta izmaksas strūklakas uzstādīšanai ir 37482,50 EUR (trīsdesmit septiņi tūkstoši četri simti astoņdesmit divi eiro un 50 centi), kur nodibinājuma “Rietumu bankas labdarības fonds” līdzfinansējums 14250,00 EUR (četrpadsmit tūkstoši divi simti piecdesmit eiro un 00 centi) un pašvaldības līdzfinansējums 23232,50 EUR (divdesmit trīs tūkstoši divi simti trīsdesmit divi eiro un 50 centi). 


Komentāri 3

draudzene533

Tāds skaistums Smiltenē vēl nav redzēts....būs ko parādīt ciemiņiem un arī pašiem prieks...Paldies Smiltenes Domei par izdomu un projekta realizēšanu dzīvē!

pirms 4 gadiem, 2016.05.28 13:50

Eu

tur tagad vajag kafeinīcu, bizness ies uz urrā, jo es arī pa turieni tik dzīvošu un savus ciemiņus vedīšu! Reāli smuki, paldies domei!

pirms 4 gadiem, 2016.05.28 23:17

neesgans

Kā tas nākas, ka Balvu ezerā uzstādītā strūklaka "Ezera sonāte" izmaksāja trīs reizes lētāk?

pirms 4 gadiem, 2016.05.30 10:20

Smiltenes pilsēta